Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Co tak stuka podczas pracy klimatyzacji?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:07, 11.07.2010

W sumie nie było nigdy chyba okazji zebym stał przy włączonym silniku i klimie obok auta a dziś zauważyłem że podczas gdy klima pracuje z pod maski wydobywa sie odgłos "stukania" coś jakby hm..powiedzmy klekotanie jak w dieslu...nie głośnie ale jednak..klimatyzacja pracuje prawidlowo.Gdy biore klime na off dzwięk ustaje. Ma ktoś jakiś pomysł? A może tak ma być..nie mam gdzie porównać.
  • 0

#2 ZbyszekS

ZbyszekS
  • Forumowicz
  • 166 postów
  • Skąd:Kraków / Proszowice
  • Silnik:1,8
  • Wersja:Sport
  • KM:142
  • Paliwo:PB
  • Rok:2015
  • Nadwozie:HB
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:29, 11.07.2010

Ciekawe... jutro rano posłucham -mamy chyba takie same autka- i zdam relację.

Po osłuchaniu: nie ma żadnych zmian odgłosów przy włączaniu klimy w trybie ręcznym na max ani w trybie automatycznym. Żadnych stuków itp tylko szum wentylatorów i szum sprężarki. Osłuchany cały przód z podniesioną i zamkniętą maską ze szczególnym uwzględnieniem okolic lewego przedniego koła, autko rozgrzane po ok. 20km z włączoną klimatyzacją.
Pozdrawiam
Zbyszek
  • 0

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:56, 12.07.2010

No i sie wyjasnilo...normalnie stukac nie powinno, dzwiek znika po wcisnieciu sprzegla, generalnie po wcisnieciu kilka razy juz nie stuka az do nastepnego odpalenia auta.Sprzeglo do wymiany..ale o tym wiem juz od dawna:) wiec to kolejny po zgrzytaniu objaw padajacego sprzegla (docisku)..
  • 0

#4 Marecki

Marecki
  • Forumowicz
  • 531 postów
  • Skąd:Ełk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Z dokładkami
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 12:10, 19.07.2010

U mnie jest to samo, najgorsze że ponad miech temu wymieniłem sprzęgło na ASINA (tarcza- docisk-łożysko) i zgubiłem od niego paragon więc z reklamacji nici
Byłem dzisiaj u mechanika i potwierdził moje przypuszczenie- łożysko do wymiany kur... jakiś pech mi w tym roku hanke prześladuje, aż zaczynam się bać cokolwiek robić bo wszystko nie tak wychodzi
  • 0

#5 Gua77

Gua77
  • Forumowicz
  • 58 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.0
  • Wersja:LifeStyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2013
  • Nadwozie:CM7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:46, 26.07.2010

A propo klimatyzacji - czy przy włączaniu się sprężarki też macie takie "lekkie" drgania silnika ?
Poza tym - załączenie sprężarki jest też mocno odczuwalne na mocy silnika.
Coś uszkodzone czy to "taki model" ?
  • 0

#6 sebasto

sebasto
  • Forumowicz
  • 244 postów
  • Skąd:lubelskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:0,5 w porywach do 0,7
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:36, 02.08.2010

ja to stukanie mam od początku jak auto kupiłem, osobiście uważam, że jest to spowodowane dodatkowym obciążeniem na silnik jakie powoduje klimatyzacja, silnik obciążony, obroty lekko spadają i zaczyna się klekotanie... myślę, po lekkim dodaniu gazu dźwięk zanika... pozdr :)
  • 0

#7 Marecki

Marecki
  • Forumowicz
  • 531 postów
  • Skąd:Ełk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Z dokładkami
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 18:08, 02.08.2010

Majster wymienił w hance łożysko oporowe w skrzyni (211 zł w ASO) i stukanie ustało i mam nadzieje że nie wróci bo dopchanie się do skrzyni w VII to niezła gimnastyka i mechaniory nie małe pieniądze za to biorą

Kasa wywalona w błoto, stukanie wróciło po tygodniu i 1300 km a może i szybciej tylko dzisiaj sprawdziłem, bo już wcześniej miałem wrażenie że pedał sprzęgła zaczął ciężej chodzić więc chyba będzie trzeba się przyzwyczaić bo chgw o co chodzi
  • 0

#8 superplus2

superplus2
  • Forumowicz
  • 53 postów
  • Skąd:Kraków
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 08:23, 03.08.2010

Mam to samo . Po wciśnięciu sprzegła stukanie ustaje . Przejechałem już tak 100 000 km wiedząc że stuka . Te typy chyba tak mają ;-) .

[ Dodano: 2010-08-03, 09:28 ]
A wie ktoś jaki jest koszt wymiany kompletnego sprzęgła w ASO .?
  • 0

#9 Marecki

Marecki
  • Forumowicz
  • 531 postów
  • Skąd:Ełk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Z dokładkami
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 08:34, 03.08.2010

A wie ktoś jaki jest koszt wymiany kompletnego sprzęgła w ASO .?


Jak dobrze pamiętam to 1200

[ Dodano: 2010-08-03, 09:36 ]

Mam to samo . Po wciśnięciu sprzegła syukanie ustaje . Przejechałem już tak 100 000 km wiedząc że stuka . Te typy chyba tak mają ;-)


Ale u mnie przed wymiana sprzęgła nic nie stukało
  • 0

#10 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:30, 03.08.2010

Po wymianie sprzęgła np na AISIN stukanie ustaje, co do drgania silnika i stracie mocy po załączeniu klimy to norma, wiec do wyprzedzania wyłączamy klime:) gdyby byl to silnik wiekszej mocy/pojemnosci napewno nie bylo by tego tak czuć..
Ten mechanik który wymienił łożysko w skrzyni to niby po co to zrobił ?
  • 0

#11 Marecki

Marecki
  • Forumowicz
  • 531 postów
  • Skąd:Ełk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Z dokładkami
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 17:46, 03.08.2010

Ten mechanik który wymienił łożysko w skrzyni to niby po co to zrobił ?


Zrobione zostało po to żeby nie stukało, no i po wymianie tak było a po 1000 km szumy wróciły
  • 0

#12 klosz007

klosz007
  • Forumowicz
  • 1706 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport Tech
  • KM:211
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:V37
Reputacja: 25
Super

Napisano 20:57, 09.08.2010

Ciekawostka - u mnie stukała maska przy chodzącej klimie na biegu jałowym - miała za duży luz na zamku. Poprawiłem i jest OK.
  • 0

Pozdrawiam,

Zbyszek

 

Infiniti Q50S 2.0t Sport Tech '17 <- HA VIII CU2 2.4 Executive '11 (polift) <- HA VII CL9 2.4 Executive '05 <- HA VI CG8 1.8i LS 4D '02 <- HA V CE8 2.0i ES '97 <- Fiat Tempra 1.6 i.e. S '95


#13 vidar

vidar
  • Forumowicz
  • 15 postów
  • Skąd:okolice Trójmiasta
  • Silnik:2.0
  • Wersja:comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:33, 17.08.2010

Znowu mam ten sam objaw co 50m i superplus2. Cały czas myślałem, że to wałek sprzęgłowy w skrzyni, bo stukanie wyraźnie dochodziło od strony skrzyni biegów i oczywiście zanosiłem się już na wymianę skrzyni :k . Ale skoro mówicie, że po wymianie sprzęgła klekotanie ustaje to serce z kamienia mi spadło ;) (albo na odwrót...). Tym bardziej, że mam też inne objawy padającego sprzęgła: od czasu do czasu zawyje mi łożysko podczas dynamiczniejszego ruszania i wyraźnie odczuwalne są szarpnięcia po wrzuceniu 1 i 2 biegu.
  • 0

#14 Sławek Joksz

Sławek Joksz
  • Nowy
  • 8 postów
  • Skąd:Wolsztyn
  • Silnik:2.0
  • Wersja:EXECUTVE
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:04, 20.04.2011

Witam wszystkich

Mam dokładnie te same objawy myślę o stukaniu okolic skrzyni biegów, przy właczonej klimtyzacji tak sie dzieje, jest jeszcze kwestia cisnienia w układzie klimatyzacji , im wyższa temperatura na zewnątrz to wieksze Cisnienie i wieksze obciazenie jakim sprezarka obarcza silnik i wtedy stukanie nasila sie, jesli faktycznie to sprzęgło to musze pomyśleć o wymianie


W sumie nie było nigdy chyba okazji zebym stał przy włączonym silniku i klimie obok auta a dziś zauważyłem że podczas gdy klima pracuje z pod maski wydobywa sie odgłos "stukania" coś jakby hm..powiedzmy klekotanie jak w dieslu...nie głośnie ale jednak..klimatyzacja pracuje prawidlowo.Gdy biore klime na off dzwięk ustaje. Ma ktoś jakiś pomysł? A może tak ma być..nie mam gdzie porównać.



[ Dodano: 2011-04-20, 22:20 ]
Tak własciwiwe to jeśli faktycznie te stuki wyeliminuje wymiana sprzegła to prosze was o poteirdzenie tego faktu

Pozdrawiam i z góry dziekuje
  • 0
Wreszcie kupiłem wymarzone auto

#15 SimRacer

SimRacer
  • Forumowicz
  • 390 postów
  • Skąd:KrK
  • Silnik:K24
  • Wersja:Exec AT
  • KM:210KM 245Nm [reflash by Ralfi]
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 13:22, 16.09.2011

Odgrzewam widzę, ale u mnie też klekot na jałowym przy klimie i to dość dobitny. Ale autko właśnie przekroczyło 200k, a poprzedni właściciel sprzęgła nie ruszył. Dlatego pewnie potwierdzą się wnioski kolegów i mechanik rzuci temat wymiany sprzęgła. Tym bardziej, że na 1 biegu gdy ciśnie to wyraźnie ślizga nie wykorzystując pełnej mocy i trzeba też się postarać żeby nie szarpało przy zmianie 1-2 podczas normalnej jazdy.

Dodam, że jak się już tak zacząłem wsłuchiwać, to po wyłączeniu klimy na jałowym cisza, a podczas manewrów parkingowych (słyszalne głównie w zamkniętym garażu) na niskich obrotach słyszalny jest metaliczny dźwięk. Może to być tak samo sprzęgło albo taki dźwięk VTECa w dole jest. Jak u Was, co sądzicie ?

[ Dodano: 2011-09-21, 09:08 ]
Skoryguje :) Po pierwsze jak teraz patrze co napisałem powyżej, to z dźwiękiem VTEC'a w dole to ładnie pojechałem tekstem ;)
Ale do rzeczy. Raczej wykluczam sprzęgło. Jednak aż tak źle nie jest ze ślizganiem, a po wciśnięciu dźwięk nie ustaje(jak koledze któremuś z posta powyżej).
Dźwięk ten ma jednoznaczny związek z klimą. Panowie mechanicy (doktorzy od Hondy) stwierdzili, że tak jest słychać klimę w Acco i tyle. Po prostu drze się jak stara.... :) Mechanik ma nowego Acco co ma 10k zrobione i też mu tak klekocze. To by chyba było na tyle w tym temacie.
Jak ktoś jednak stwierdzi, że tak być nie powinno i zrobi/wyciszy, to niech piszę.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq