Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Accord VI CH6 Problem z dobraniem sprężyn zawieszenia

VI Honda Accord 6 problem z dobraniem sprężyna sprężyny zawieszenia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 RoxelloX

RoxelloX
  • Nowy
  • 3 postów
  • Skąd:Sierpc
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2002
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:36, 25.03.2021

Witam tak jak w temacie mam problem z doborem sprężyny zawieszenia do mojego Accorda VI w wersji silnikowej. Myślę, że temat pomoże też innym bo nawet mechanik powiedzial ze nie mógł znaleźć w rozsądnej cenie a na allegro patrząc to wybór zamyka się na samych eibach. Chciałbym odrazu podziękować za każdą pomoc i odpowiedź oraz przeprosić za ewentualne błędy przy zamieszczaniu lub opisie ponieważ jest to mój pierwszy temat na forum  :aniolek: Zależy mi na tym, aby nie wydawać ogromnej sumy na amortyzatory. W lokalnym sklepie zażyczyli sobie 190-250zł za jedną sprężynę  :om: . Może macie jakieś stronki z dobrymi cenami ponieważ zależy mi zeby nie wydaważ jak narazie na samochód kupy kasy. Zależy mi na prostej jeździe a nie sportowej. Liczę na waszą pomoc !

 

EDIT: Chodziło o sprężyny!


Użytkownik RoxelloX edytował ten post 00:18, 30.03.2021

  • 0

#2 Srebrny

Srebrny
  • Forumowicz
  • 694 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:2.0
  • Wersja:LS
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG9 sedan
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 05:11, 26.03.2021

No fakt :) uściślij o co chodzi. Amortyzatory czy spręzyny?

Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka
  • 1

#3 RoxelloX

RoxelloX
  • Nowy
  • 3 postów
  • Skąd:Sierpc
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2002
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:17, 30.03.2021

No fakt :) uściślij o co chodzi. Amortyzatory czy spręzyny?

Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka

mój błąd. Sprężyny oczywiście


  • 0

#4 rafisz

rafisz
  • Moderator Junior
  • 1578 postów
  • Skąd:WPR
  • Silnik:2.4
  • Wersja:exe MT
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CW2
Reputacja: 64
Wzorowa

Napisano 08:52, 30.03.2021

interesuje cię obniżanie czy chcesz zostać przy serii? na alle szukaj, zwykłe kyb można kupić za około 100-150 pln/szt, tańszych chińczyków chyba nie warto, do twojego auta powinno pasować RD2372 na przód, RA7009 na tył, w niektórych katalogach jest błąd i twoje auto występuje tam jako vii gen, zawsze szukaj po roczniku i kodzie nadwozia, możesz poszukać używek, jeżeli nie są pordzewiałe, nie maja wżerów, to spokojnie można montować, oryginały są trwałe i jezeli nie woziły cementu na pokładzie to bez obaw można montować

a jeżeli chcesz obniżać no to nowe niestety około 200pln/szt


Użytkownik rafisz edytował ten post 09:04, 30.03.2021

  • 1

#5 RoxelloX

RoxelloX
  • Nowy
  • 3 postów
  • Skąd:Sierpc
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2002
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:22, 30.03.2021

interesuje cię obniżanie czy chcesz zostać przy serii? na alle szukaj, zwykłe kyb można kupić za około 100-150 pln/szt, tańszych chińczyków chyba nie warto, do twojego auta powinno pasować RD2372 na przód, RA7009 na tył, w niektórych katalogach jest błąd i twoje auto występuje tam jako vii gen, zawsze szukaj po roczniku i kodzie nadwozia, możesz poszukać używek, jeżeli nie są pordzewiałe, nie maja wżerów, to spokojnie można montować, oryginały są trwałe i jezeli nie woziły cementu na pokładzie to bez obaw można montować

a jeżeli chcesz obniżać no to nowe niestety około 200pln/szt

Chodzi mi o zostanie na fabrycznych wysokościach. 100-150 za sztukę myślę, że będzie dobrą ceną jeżeli mogą wytrzymać chociaż połowę tego co wytrzymały fabryczne! naprawdę podziwiam je, ze tak się trzymały tyle czasu. Będę dalej patrzył na allegro ale i moze jak ktoś ma jakieś inne stronki lub konkretne sprężyny to chętnie podejrzę ;)


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI, Honda, Accord, 6, problem, z, dobraniem, sprężyna, sprężyny, zawieszenia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq