Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Zgrzyt przy przyspieszeniu na lodzie

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 krzychu97

krzychu97
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:Wyszków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:255
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:10, 14.01.2021

Witam,od pewnego czasu mam mały problem,mianowicie chodzi o zgrzyty,strzelanie coś jak w przypadku zadzialania układu abs przy ruszaniu TYLKO na lodzie. Dziwny temat,na suchym twardym podłożu nie ma problemu,nawet na deszczu nic się nie dzieje, również w przypadku wjazdu na żółty sypki piasek. Nie ma znaczenia czy ruszam na prostych bądź skreconych kołach, na 10 razy 3 słuchać ten dziwny odglos, raczej z prawej strony pojazdu. Zauważyłem,że częściej dzieje się to z włączonym układem vsa,lecz bez niego również to występuje. Ostatnio przy aucie były wymienione łożyska alternatora, rolka napinacza oraz kpl.zestaw hamulców przod.Sprzeglo nie ciągnie, auto przyspiesza. Ogólnie wszystko wygląda ok. W zawieszeniu również nie zauważyłem żadnych uszkodzonych elementów.Czy ktoś się spotkał z czymś takim ?

Accordeon cl7 2.0
  • 0

#2 ubek

ubek
  • Forumowicz
  • 415 postów
  • Skąd:Łańcut & UK
  • Silnik:2.4
  • Wersja:type s
  • KM:kto to wie..
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 19:22, 14.01.2021

Vsa dohamowuje koło z mniejszą przyczepnoscia i wtedy jest taki terkoczący dźwięk.
  • 0

#3 krzychu97

krzychu97
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:Wyszków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:255
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:26, 14.01.2021

Nawet w przypadku wylaczonego teoretycznie układu ten system działa? Jest możliwość pominięcia tego skutecznie ? Np.Demontaż bezpiecznika
  • 0

#4 ubek

ubek
  • Forumowicz
  • 415 postów
  • Skąd:Łańcut & UK
  • Silnik:2.4
  • Wersja:type s
  • KM:kto to wie..
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 19:45, 14.01.2021

W sumie w większości aut tak jest że przycisk nie dezaktywuje kompletnie ESP czy vsa w tym przypadku. Nie wiem jak jest w Accordzie nigdy nie sprawdzałem. A nie masz jakiś błędów w systemie ?
  • 0

#5 krzychu97

krzychu97
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:Wyszków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:255
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:59, 14.01.2021

Wygląda na to,że nie. Wg. mnie wszystko działa poprawnie
  • 0

#6 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8865 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 08:01, 15.01.2021

zobacz czy z obu stron jest tak samo założona sprężynka na zacisku skoro były robione hamulce

 

 

W sumie w większości aut tak jest że przycisk nie dezaktywuje kompletnie ESP czy vsa w tym przypadku. Nie wiem jak jest w Accordzie nigdy nie sprawdzałem. A nie masz jakiś błędów w systemie ?

U mnie wyłączenie przyciskiem dezaktywuje całkowicie 

 

Vsa dohamowuje koło z mniejszą przyczepnoscia i wtedy jest taki terkoczący dźwięk.

Nie wiem czy w benzynie tak samo ale w dieslu przy ruszaniu zbija obroty w dół i nie ma terkotania


  • 0

#7 krzychu97

krzychu97
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:Wyszków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:255
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:44, 15.01.2021

Sprężyna założona poprawnie :(
  • 0

#8 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • Skąd:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 09:25, 15.01.2021

Hamulce do przeglądu raz jeszcze. Osłona tarczy hamulcowej  nie jest skorodowana. Tak przy okazji przycisk od VSA nie wyłącza całkowicie systemu, tylko zmniejsza jego ingerencję. Całkowite wyłączenie tylko po wyciągnięciu bezpiecznika ABS.


  • 1

Do zobaczenia na trasie.


#9 rafisz

rafisz
  • Moderator Junior
  • 1575 postów
  • Skąd:WPR
  • Silnik:2.4
  • Wersja:exe MT
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CW2
Reputacja: 64
Wzorowa

Napisano 11:15, 15.01.2021

ja twierdzę że przycisk wyłącza VSA, testowane setki razy na mocno ośnieżonych górkach w okolicach mojego domu rodzinnego, z załączonym systemem wjazd na ośnieżoną górkę jest niemożliwy, wystarczy uślizg jednego kola i juz zaczyna sie koncert  trytrtytryt ;) no i w efekcie auto się zatrzymuje, a po wyłączeniu, nie zatrzeszczało nigdy ani razu nawet gdy kręciło się jedno koło a wszystkie stały, albo jedno się kręciło szybko a inne bardzo powoli, w 8 gen jak zauważyłem jest bardzo podobnie


  • 0

#10 krzychu97

krzychu97
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:Wyszków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:255
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:22, 15.01.2021

Hamulce po przeglądzie, wszystko ok, blachy osłonowe również,wyglądają jak nowe,żadnej korozji. Może dziś zerknę co będzie się działo po wyciągnięciu bezpiecznika. Teraz rodzi się pytanie, czy system testuje się przy każdym przekreceniu na zapłon czy jak raz wystąpi awaria to błąd zostanie i trzeba podejść z komputerem ?
  • 0

#11 ubek

ubek
  • Forumowicz
  • 415 postów
  • Skąd:Łańcut & UK
  • Silnik:2.4
  • Wersja:type s
  • KM:kto to wie..
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 11:26, 15.01.2021

https://youtu.be/ex5AiUB5Exs

System możesz sprawdzić mostkujac piny 4 i 9 w złączu obd
Jest mnóstwo filmów o tym na YT
  • 0

#12 danielo333

danielo333
  • Forumowicz
  • 209 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:3.0
  • Wersja:Executive
  • KM:240
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM6
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 12:16, 15.01.2021

Witam,od pewnego czasu mam mały problem,mianowicie chodzi o zgrzyty,strzelanie coś jak w przypadku zadzialania układu abs przy ruszaniu TYLKO na lodzie. Dziwny temat,na suchym twardym podłożu nie ma problemu,nawet na deszczu nic się nie dzieje, również w przypadku wjazdu na żółty sypki piasek. Nie ma znaczenia czy ruszam na prostych bądź skreconych kołach, na 10 razy 3 słuchać ten dziwny odglos, raczej z prawej strony pojazdu. Zauważyłem,że częściej dzieje się to z włączonym układem vsa,lecz bez niego również to występuje. Ostatnio przy aucie były wymienione łożyska alternatora, rolka napinacza oraz kpl.zestaw hamulców przod.Sprzeglo nie ciągnie, auto przyspiesza. Ogólnie wszystko wygląda ok. W zawieszeniu również nie zauważyłem żadnych uszkodzonych elementów.Czy ktoś się spotkał z czymś takim ?

Accordeon cl7 2.0



Tak działa kontrola trakcji.
  • 0

#13 Sebaj

Sebaj
  • Forumowicz
  • 482 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Cm2
Reputacja: 17
Dobra

Napisano 17:46, 15.01.2021

zobacz czy z obu stron jest tak samo założona sprężynka na zacisku skoro były robione hamulce


U mnie wyłączenie przyciskiem dezaktywuje całkowicie

Nie wiem czy w benzynie tak samo ale w dieslu przy ruszaniu zbija obroty w dół i nie ma terkotania

Potwierdzam, w VII przycisk wyłącza całkowicie i w benzynie też przymula przy ruszaniu, obstawiam, że przymyka się przepustnica. Terkotanie jest jak się w poślizg wpadnie na włączonym VSA.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#14 krzychu97

krzychu97
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:Wyszków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:255
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:53, 18.01.2021

Po jeździe z wyłączonym systemem vsa temat wygląda następująco. Zgrzyty ustały, a delikatne pukania były spowodowane uszkodzonym złączem elastycznym wydechu. Dzięki za pomoc !
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq