Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Zwarcie wywołujące zapłon

VIII zwarcie długie zapłon licznik

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 accordmaniac

accordmaniac
  • Klubowicz
  • 234 postów
  • Skąd:Częstochowa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EX
  • KM:160
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU3
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 17:00, 09.01.2021

Witam. Zepsułem sobie auto :D 

Mianowicie, odpiąłem licznik w moim sedanie 2009 EX, chciałem podpiąć samą płytkę PCB od innego licznika, żeby sprawdzić, czy jest sprawna itp itd. No i się zrobił problem... Płytka była odkryta (wyjęta z obudowy licznika), przy odpinaniu jej gdzieś musiałem dotknąć łapą i zrobiłem jakieś zwarcie.

 

Teraz efekt jest taki, że nawet na wyciągniętym kluczyku, jeśli przytrzymam manetkę tak jakbym chciał mignąć długimi, to włącza się zapłon, tak jakby kluczyk był przekręcony na pozycję II. Co ciekawe jednak, ten "zapłon" działa tylko na część samochodu - radio, nawigacja i panel klimatyzacji nie działają, ale na liczniku zapalają się kontrolki, wygaszają się lampki w suficie itp.

 

Na pewno nie jest to zwarcie w liczniku, bo nawet jeśli licznik jest całkowicie odpięty, to pociągnięcie manetki włącza zapłon.

 

Innych nieprawidłowości nie zaobserwowałem - auto odpala, jeździ, zamyka się, wszystkie systemy działają.

 

Jakieś pomysły, co konkretnie mogło się przepalić?


  • 0

1987 Honda Accord CA5 - Lusty Liz / 1992 Honda Accord CB3 - Feisty Frankie
1997 Honda Accord CD7 - Slutty Sandy / 1999 Honda Accord CG2 - Booty Betty
2005 Honda Accord CL9 - Kinky Katie / Honda Accord CU3 - Dirty Diana

Honda S2000 AP1 - Naughty Nikki


#2 mlodyolek

mlodyolek
  • Forumowicz
  • 1282 postów
  • Skąd:Wołomin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:200+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 33
Super

Napisano 21:56, 09.01.2021

MICU lub moglo byc tak wcześniej lecz tego nie zauwazyles, moze masz jakieś DRL kiepskie, ktore robi zaklucenie. Opcji jest wiele
  • 0

Krótki bieg, dlugi dyfer. To jest pie**olnięcie






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, zwarcie, długie, zapłon, licznik

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq