Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

VIII gen atak rudej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

#1 navaja

navaja
  • Forumowicz
  • 67 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:54, 05.07.2010

Wybrałem się dzisiaj na przegląd nadwozia coby pieczątkę na gwarancję na lakier uzyskać i się trochę zdziwiłem. Poza kilkoma odpryskami od kamieni na masce i przednich błotnikach - to standard na polskich drogach, serwis znalazł zaczątki rdzy na rancie tylnego lewego błotnika. Dokładnie na na samym rancie wewnątrz wnęki koła. To raczej nie jest od kamieni, bo lakier się trzyma tylko widać malutkie pęcherze. Trochę porażka jak na roczne auto - pewnie jakiś Kumanosuke albo inny Yasuhiro w poniedziałek na kacu tam lakierował. :mrgreen:
Serwis zgłosił sprawę do Honda Polska i ma naprawa iść z gwarancji. Tak więc koledzy, kto tam ma kombi z 2009 w volcano grey, weźcie mocne lampy, lustereczko od pani dentystki i oblukajcie dokładnie u siebie. :-D
Pozdrawiam
  • 0

#2 Pudzian

Pudzian
  • Forumowicz
  • 94 postów
  • Skąd:Kaliska
  • Silnik:1.8
  • Wersja:is
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:23, 05.07.2010

Niedługo to prosto z Taśmy produkcyjnej ROsta będą nam na parking wystawiać he he he
Porażka
  • 0
Auta na utrzymaniu Accord Sprzedany !! !!

Kupiony Civic USA 2006

Trabant 601 z 1991

#3 egon12

egon12
  • Forumowicz
  • 472 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 00:48, 20.07.2010

navaja: jak to jest z przegladami lakieru? kurcze gdzie moja ksiazka gwarancyjna :)
  • 0

#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:28, 20.07.2010

porażka, kup tu sobie nowe auto.
Daj znać jak wyszło z tą gwarancją?
  • 0

#5 wrc

wrc
  • Forumowicz
  • 1400 postów
  • Skąd:Schwäbisch Hall
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 19:38, 20.07.2010

typowe w nowszych acco, moj 3 latek tez ma juz rozne brzydkie wykwity, na forum niemieckim o tym czytalem, zajrzalem gdzie trzeba i tez mam :k
"power of dream" :mrgreen:
  • 0
pozdrawiam
kliknij aby zobaczyc srebrny turboklekot WRC

#6 kryszakowy

kryszakowy
  • Forumowicz
  • 114 postów
  • Skąd:Paryż/Stalowa Wola
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:53, 20.07.2010

moglbys sprecyzowac w ktorych miejscach w swoim 7 gen masz rdze
  • 0

#7 wrc

wrc
  • Forumowicz
  • 1400 postów
  • Skąd:Schwäbisch Hall
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 20:20, 20.07.2010

nie bede koledze zasmiecal tematu o VIII wiec krotko: na dobry poczatek zacznij od wykrecenia gumowych korkow podpierajacych tylna klape (jak masz tourer) 8-)
  • 0
pozdrawiam
kliknij aby zobaczyc srebrny turboklekot WRC

#8 navaja

navaja
  • Forumowicz
  • 67 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:36, 23.07.2010

navaja: jak to jest z przegladami lakieru? kurcze gdzie moja ksiazka gwarancyjna :)

Przegląd robisz co roku. Najlepiej byłoby spasować z przeglądem mechanicznym ale nie zawsze się udaje.

[ Dodano: 2010-08-17, 10:37 ]

porażka, kup tu sobie nowe auto.
Daj znać jak wyszło z tą gwarancją?

Naprawione w ramach gwarancji. Mam nadzieję, że ten błotnik jeszcze mnie przeżyje. :mrgreen:
  • 0

#9 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:35, 25.02.2011

Mozesz kolego wrzycic jakas fotke z tymi miesjcami, zdziwiełem sie troche - mam tourera z 2010 w volcano i nawe mi przez mysl nie przeszło zeby rdzy szukac ....
  • 0

#10 navaja

navaja
  • Forumowicz
  • 67 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:53, 26.02.2011

Mozesz kolego wrzycic jakas fotke z tymi miesjcami, zdziwiełem sie troche - mam tourera z 2010 w volcano i nawe mi przez mysl nie przeszło zeby rdzy szukac ....

JacekJJ
przy tych mrozach to mi aparat na dworze zamarza a garażu mam kiepskie światło.
Ale spróbuje Cię oświecić. Udaj się na tył auta, stań na wysokości tylnego błotnika, przyłóż rękę do błotnika i zsuwaj ją na dół w kierunku koła. W pewnym momencie błotnik się kończy i zaczyna wnęka koła a błotnik zawija do środka i tworzy szeroką na jakieś 2-3 cm płaszczyznę prostopadłą do powierzchni opony tyle że będącą na nią ileś tam centymetrów (w zależności jakie masz felgi założone). I to kolego jest rant tylnego błotnika. Przebiega on łukiem on samego dołu - tam gdzie masz przedłużenie progu aż do styku ze tylnym zderzakiem.
Mam nadzieję, że pomogłem.
  • 0

#11 novi

novi
  • Forumowicz
  • 146 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:tourer
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:20, 26.02.2011

nie bede koledze zasmiecal tematu o VIII wiec krotko: na dobry poczatek zacznij od wykrecenia gumowych korkow podpierajacych tylna klape (jak masz tourer) 8-)


eee tam..nie wszędzie w VII. Właśnie wykręciłem korki i nie ma śladu rdzy. W nadkolach też. Na wiosnę przy woskowaniu jeszcze spr. bo mnie zmartwiliście... :-|
  • 0

„Jeśli Amerykanie kiedykolwiek pozwolą prywatnym bankom kontrolować emisję ich pieniędzy ... to banki i korporacje, które wyrosną dookoła nich, pozbawią ludzi całego majątku do czasu, aż ich dzieci obudzą się bezdomnymi na kontynencie, który zdobyli ich ojcowie” -- Thomas Jefferson /Letter to the Secretary (1802r.)


#12 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:04, 17.03.2011

Hejka, sorki ale sie wyłączyłem na jakis czas, dzieki Navaja za szczegółowy opis, w weekend znajde chwile czasu i sprawdzę wszystko zgodnie z twoja instrukcją.

a tak poza tym to może masz jakieś problemy z czujnikami parkowania, ja mam taka przypadłość za sam piszcze ( środkowy przód) i w pewnym momencie pojawił sie komunikat świadczący o jego uszkodzeniu ale nigdzie w instrukcji go nie znalazłem - tego znaku graficznego który sie pojwił, .... no i w ASO tez sie zdziwili co to jest, trzeba bedzie podjechac i wymienic, ... tylko czasu brakuje :(


pozdrowienia dla was wszsytkich
  • 0

#13 ELF

ELF
  • Forumowicz
  • 149 postów
  • Skąd:Warmińsko-mazurskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:sport
  • KM:155 KM
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 17:55, 19.03.2011

Po zimie już woskowałem swoją dwa razy udało mi się wstrzelić w pogodę. Zawsze tak robię ,że po zimie robię sam przy okazji sprawdzam lakier , odpryski itd.. .Zero rdzy tylko przeraża mnie jak szybko można porysować lakier . Pamiętam ,że na drzwiach nic nie było ostatnia wizyta u teścia na wsi (przejazd przez las) ryska ok 30 cm kurde :k masakra jaki miękki lakier i pełno odprysków . W poniedziałek zapowiadają słoneczną pogodę to umyję auto i znowu się przerażę ,że znowu coś się pojawiło . To wszystko przez tych ekologów (lakiery wodno-rozpuszczalne ). Nie ma to jak kiedyś na rozpuszczalnikach !!.
  • 0

#14 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:07, 21.03.2011

Po zimie już woskowałem swoją dwa razy udało mi się wstrzelić w pogodę. Zawsze tak robię ,że po zimie robię sam przy okazji sprawdzam lakier , odpryski itd.. .Zero rdzy tylko przeraża mnie jak szybko można porysować lakier . Pamiętam ,że na drzwiach nic nie było ostatnia wizyta u teścia na wsi (przejazd przez las) ryska ok 30 cm kurde :k masakra jaki miękki lakier i pełno odprysków . W poniedziałek zapowiadają słoneczną pogodę to umyję auto i znowu się przerażę ,że znowu coś się pojawiło . To wszystko przez tych ekologów (lakiery wodno-rozpuszczalne ). Nie ma to jak kiedyś na rozpuszczalnikach !!.


Ja mam kolego na masce odprysk - około 3mmx3mm (od kamyka oczywiscie) - tak sie zastanawiam czy to robic teraz czy moze jeszcze poczekac ( moze cos sie nwoego pojawi), Juz sie do tego przyzwyczaiłem, zaczeła ruda łapać wiec chyba to zrobie tego lata,,, tylkoze Honda chce malować całą maske no it o boli najbardziej.
  • 0

#15 ELF

ELF
  • Forumowicz
  • 149 postów
  • Skąd:Warmińsko-mazurskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:sport
  • KM:155 KM
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 01:22, 22.03.2011

Powinieneś zrobić ten odprysk. Widziałem na tej stronce http://www.auto-swia...egnacja-lakieru , może ci pomoże :B
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq