Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Szybkie mruganie kierunkowskazów, lewy tylni nie świeci

VI kierunkowskaz nie świeci szybciej mruga lewy tylni szybkie mruganie tykanie szybko

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 N4rq5

N4rq5
  • Nowy
  • 12 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:1.6
  • Wersja:S
  • KM:116
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:48, 22.10.2020

Drodzy koledzy,

 

Proszę o pomoc w zlokalizowaniu problemu.

 

Na wstępnie zaznaczę, że doszukałem się podobnych problemów na forum jednak tyczyły się innej generacji, i nie odnalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi, jeżeli trzeba to przeniosę tam temat.

 

Accord rocznik 99:

 

-Lewy przedni i boczny kierunkowskaz mrugają dużo szybciej

-Lewy tylni w ogóle nie świeci (żarówka sprawna oraz sprawdzane na nowej)

-Prawa strona pracuje normalnie

-Słychać jak przekaźnik pracuje dużo szybciej

-Światła awaryjne świecą z normalną częstotliwością wszystkie poza tylnym lewym (ten nie świeci)

 

Po lekturze jaka doczytałem z podobnych tematów dowiedziałem się, że może to być wina przekaźnika bądź masy, jeżeli tak to tutaj moja gorąca prośba, aby pomóc mi to zlokalizować i jak się tam najłatwiej dostać aby nie rozbierać 10 innych rzeczy po drodze :)


  • 0

#2 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 21:09, 22.10.2020

Szybsze miganie kierunkowskazu z reguly sygnalizuje uszkodzoną żarówkę, czyli mniejsze obciążenie. Skoro wiesz, która żarówka nie działa, a jednocześnie żarowka jest sprawna, to znaczy, ze problem jest w kablach. Sprawdź dokladnie ciągłość przewodow, bo zapewne jest przerwa w obwodzie tej zarowki/oprawki.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
  • 0

#3 Lukasz_wrocek

Lukasz_wrocek
  • Forumowicz
  • 680 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:1.8
  • Wersja:es
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:sedan lift
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 19:18, 24.10.2020

A żeby wyeliminować "masę" poproś kogoś żeby patrzył z tyłu jak wrzucisz np. wsteczny/wciśniesz hamulec co się dzieje ze światłami - na pewno na drodze zauważyłeś że ktoś przed tobą hamuje i nagle z tyłu zaczyna się świecić wszystko. A co do szybkości migania to chyba wszystko kolega opisał ...


  • 0

#4 gons

gons
  • Forumowicz
  • 691 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Executive+
  • KM:142
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 49
Super

Napisano 20:00, 24.10.2020

Ja tylko podepnę się pod wypowiedź Statoma ... w oprawce żarówki kierunkowskazu lewej z tyłu brakuje Ci plusa, albo masy (przeważnie kolor to plus, a czarny masa ... jak chcesz, to mogę jutro zerknąć te kolory jakie mam u siebie ;) ). multimetrem możesz sprawdzić, czy masa ma ciągłość omomierzem ... od masy oprawki do masy w bagażniku (tylko nie zrób przypadkiem zwarcia do plusa w oprawce), a plusa sprawdzisz badając napięcie pomiędzy tym plusem z oprawki, a masą w bagażniku (powinno być napięcie 12V+ przy włączonym kierunkowskazie). na początek sprawdź tego plusa, czy daje napięcie przy włączonym kierunku ;) przerwa w masie to pół biedy, bo masę masz blisko w bagażniku, a w przypadku plusa czeka cię niestety szukanie przerwy od oprawki, aż do skrzynki z bezpiecznikami przy nogach kierowcy :zoltek:


  • 0

#5 N4rq5

N4rq5
  • Nowy
  • 12 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:1.6
  • Wersja:S
  • KM:116
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:41, 26.10.2020

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, sprawdziłem masę, napięcie i kable i wreszcie znalazłem przyczynę przy pomiarze napięcia na obudowie gniazda żarówki, okazało się, że blaszka dociskająca się do żarówki od boku ze starości pękła, przez co obwód elektryczny nie był zamknięty co w efekcie dało szybkie mruganie pozostałymi światłami.
  • 0

#6 MMCK_Racer

MMCK_Racer
  • Nowy
  • 1 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Exe
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 04:14, 24.05.2021

Witam wszystkich
Mam identyczny problem z lewym tylnim kierunkiem
Czy moglby mi ktos podpowiedziec gdzie jest pkt.masy w bagazniku (w acc tourier VII)
Chcialbym sprawdzic multimetrem ciaglosc masy i nap.na plusie w oprawce tylnej lewej lampy tak jak pisal "gons"
Dzieki
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI, kierunkowskaz, nie świeci, szybciej mruga, lewy, tylni, szybkie, mruganie, tykanie, szybko

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq