Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Dymek z manetki świateł Accord Vi

VI

  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Poldus

Poldus
  • Nowy
  • 1 postów
  • SkÄ…d:Garwolin
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:04, 18.08.2020

Witam, mam głupi problem. Widziałem na forach podobne tematy bez jednej rzeczy tj dymku z pod manetki. Przy przełączeniu manetki na włączone światła (mijania) pali bezpiecznik 15A od świateł łącznie z wszystkimi postojówkami jak i światłami konsoli centralnej i podświetlenia zegara. W tym właśnie momencie leci dymek z tej manetki. Jaka może być przyczyna. Autko i tak oddaje do elektryka ale terminy ma na za tydzień a a samochód jak ręka potrzebny zawsze. Dzięki za pomoc Pozdro :)


  • 0

#2 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8865 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 06:48, 19.08.2020

Kup manetke bo masz w niej zwarcie i podmień samemu. Powinno się okazać że tyle wystarczy.

Jeśli manetka nie pomoże to masz gdzieś niezłe zwarcie tylko nie pasujące do niczego bo jeśli by to było zwarcie przy lampach to tylko jedną stronę by paliło. Więc albo masz zalane skrzynki bezpieczników (ale to wszystko powinno wariować) albo sama manetka robi takie jaja.

 

Innego pomysłu nie mam.


  • 1

#3 yoghurt

yoghurt
  • Forumowicz
  • 22 postów
  • SkÄ…d:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:Hatchback
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:26, 24.08.2020

Ja miaÅ‚em raz przypadek, że zjaraÅ‚o mi przewody w wiÄ…zce pod kierownicÄ…. OkazaÅ‚o siÄ™, że ktoÅ› źle uÅ‚ożyÅ‚ wiÄ…zkÄ™ w komorze silnika i dodatkowo nie byÅ‚a dobrze przymocowana pompa ABSu. PowodowaÅ‚o to przecieranie izolacji i zwarcie. Zwarcia byÅ‚y na tyle nie duże, że bezpiecznika nie wywalaÅ‚o, a kabelki siÄ™ grzaÅ‚y. Na tyle skutecznie, że w najsÅ‚abszym punkcie puÅ›ciÅ‚a izolacja i zaczęła siÄ™ topić wiÄ…zka pod kierownicÄ…. 


Użytkownik yoghurt edytował ten post 15:26, 24.08.2020

  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq