Skocz do zawartości


RODO w HAKP

sprzeglo raz jeszczeo


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
39 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 00:05, 01.12.2008

Witam.Mam problem ze sprzeglem(pewnie nie tylko ja z tego forum).Otoz przy wyciskaniu sprzegla na pierwszym biegu czasami pojawia krotki sie pisk o niskim toniei.Wystepuje to sporadycznie ale jest bardzo denerwujace.Wszystkie biegi wchodza wzorowo i nic nie haczy.Wiem,ze to wina sprzegla ale na razie nie planuje go wymieniac.Poczekam az kompletnie kleknie.Moje pytanie jak dlugo jeszcze pojezdze na tym sprzegle?.Auto ma przejechane 106.000km(podejrzewam,ze nigdy nie bylo wymieniane w nim wczesniej sprzeglo).

#2 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 07:57, 01.12.2008

Ja mam przejechane 86 tys i wymieniłem to sprzęgło,gdyż dźwięk przy ruszaniu doprowadzał mnie do :k a jeszcze jak było pod górkę,lub z kompletem pasażerów to nie było bata,aby nie zajęczało.Powiem tak mam u siebie całe sprzęgło i uszkodzeniu uległy tylko sprężyny na tarczy które latają w każdą stronę i to one brzęczą w momencie gdy pracuje docisk.Mechanik powiedział,że docisk,łożysko i sama tarcza sprzęgła są w dobrym stanie i można na tym zestawie jeszcze sporo jeździć i jak Ci nie przeszkadza ten dźwięk(nie powiem ile jeszcze km możesz zrobić bo nie ma na to reguły) to nie wymieniaj.Druga sprawa to czy masz auto od nowości,a jak nie to czy wiesz jak poprzednik traktował samochód?Reasymując tarcza w naszych 2.4 była słabej jakości i nie wyrabiała pod względem mocy auta.

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:05, 01.12.2008

Dzieki Glinuś za podpowiedz.Co do auta to ja jestem trzecim wlascicielem(nie mam pojecia jak poprzednicy nim jezdzili).Niedlugo planuje wyjechac w dluzsza trase do Polski i obawiam sie,ze przed wyjazdem bede musial wymienic to ustrojstwo.Skoro wymieniles u siebie to czy mozesz napisac jakie sa koszta tej wymiany to znaczy calkowity koszt sprzeglo+robocizna.Wielkie dzieki.

#4 luzny_kalafior

luzny_kalafior
  • Forumowicz
  • 26 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:18, 01.12.2008

U mnie przy 84 tys. identycznie było (opisywane parę wątków wcześniej), z tym że w 2.0. W sumie też nie musiałem nic wymieniać bo jeździć jeździło, ale skorzystałem z gwarancji
(uf). Diagnoza ASO to tuleja wału sprzęgła, ale wymieniono mi całość. Z tego co wiem to u nich kosztuje to 1600pln.

BTW - upierdliwe strasznie nie? :]

#5 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:45, 01.12.2008

od nowości ujeżdżasz samochód? żeby sprzęgło 84tyś wytrzymało to jakieś nieporozumienie... aż tak marna jakość tego elementu ?? ja mam 61tyś i póki co żadnych niepokojących objawów nie dostrzegam z czymkolwiek
F1

#6 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 20:42, 01.12.2008

mój poprzedni civic maił przejechane 180 tyś na oryginalnym sprzęgle, a teraz accord ma ponad 130 tyś i nie odczuwam jakichś niepokojących objawów czyżby te nowsze modele były takie słabe ?

#7 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 20:43, 01.12.2008

Malin bo Ty masz "leciutką nogę" i nie strzelasz ze sprzęgła.Póki co masz przejechane 61 tys i pogadamy za 20 tys.Bardzo fajnie,że Ci się układa z Hanią,a to że tarcza sprzęgła i sprężyny tam zamontowane są naprawdę kiepskiej jakości to wie każdy mechanik od japończyków(osobiście to potwierdzałem)

Skoro wymieniles u siebie to czy mozesz napisac jakie sa koszta tej wymiany to znaczy calkowity koszt sprzeglo+robocizna.

Koszt sprzęgła kompletnego Aisin to 570zł,a robocizna 400 zł(negocjowałem)bo roboty jest prawie na cały dzień (trzeba zdejmować dodatkowo belkę) ale opłacało się.

#8 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:50, 01.12.2008

właśnie z moją nogą coraz gorzej ostanio jakoś nie pamiętam żebym ze 200 leciał :r
Glinuś gdzie robiłeś z ciekawości??
F1

#9 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 21:06, 01.12.2008

W Zielonce na Paderewskiego.Nawet dostałem samochód zastępczy bo wstawiłem późno i był weekend :mrgreen:

#10 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:25, 01.12.2008

eee to chłopaki parę przekładek i wałków przez weekend zrobili :mrgreen: chyba że w mundurze przyjechałeś :r
F1

#11 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 06:14, 02.12.2008

Tak nie kombinowałem,ale powiem,że jakoś teraz Honda jest żwawsza chyba mi silnik wsadzili od 2.0 z 2004r i teraz do setki mam.... :-P :mrgreen:

#12 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:47, 02.12.2008

to co może wreszcie staniesz jak mężczyzna na kresce :r
F1

#13 luzny_kalafior

luzny_kalafior
  • Forumowicz
  • 26 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 09:35, 02.12.2008

od nowości ujeżdżasz samochód? żeby sprzęgło 84tyś wytrzymało to jakieś nieporozumienie... aż tak marna jakość tego elementu ?? ja mam 61tyś i póki co żadnych niepokojących objawów nie dostrzegam z czymkolwiek


No od nowości, ale samochód ma dokładnie 2 lata... ;) Bardzo dużo jeżdżenia, na początku z ciężką nogą, ale odkąd mam motocykl to zmieniłem pojmowanie dużych prędkości i jeżdżę o wiele wolniej. Wydaje mi się że to po prostu wada fabryczna.

#14 Blade

Blade
  • Forumowicz
  • 590 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 10:06, 02.12.2008

Ja dodam ze Glinus wymienił sprzegło ale stara taracza jest w bardzo dobrym stanie. Wymienić sprężynki i spokojnie 50-70k km się na nim zrobi!

#15 sebasto

sebasto
  • Forumowicz
  • 244 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 09:01, 20.03.2009

Witam.Mam problem ze sprzeglem(pewnie nie tylko ja z tego forum).Otoz przy wyciskaniu sprzegla na pierwszym biegu czasami pojawia krotki sie pisk o niskim toniei.Wystepuje to sporadycznie ale jest bardzo denerwujace.Wszystkie biegi wchodza wzorowo i nic nie haczy.Wiem,ze to wina sprzegla ale na razie nie planuje go wymieniac.Poczekam az kompletnie kleknie.Moje pytanie jak dlugo jeszcze pojezdze na tym sprzegle?.Auto ma przejechane 106.000km(podejrzewam,ze nigdy nie bylo wymieniane w nim wczesniej sprzeglo).


Witam
chyba mam podobny problem z autem(przebieg110tys.) ... podczas wyciskania pedału sprzęgła z wrzuconym biegiem słychać pisk z okolicy pedału sprzęgła? .... wydaje mi się, że ten dźwięk właśnie wydobywa się z okolic pedału(początkowo myślałem, że może jest to wina pogody i mokrych butów, jednak gdy auto jest na biegu i puszcza się pedał, nawet nie ruszając z miejsca słychać wyraźny dźwięk, jakby ocieranie o coś, po wyluzowaniu pedał chodzi bez hałasu) ... Czy może to być np. wina pompy sprzęgła, co z tym zrobić, da się to nasmarować, czy do wymiany? co to może być ?... pozdr :)

ps. mam Rovera 620(Honda V) i tam najechane 315 000 bez wymiany sprzęgła i wszystko ładnie pracuje a tu auto trochę ponad 100 i takie problemy ? .... hmmm

[ Dodano: 2009-03-20, 15:33 ]

Witam.Mam problem ze sprzeglem(pewnie nie tylko ja z tego forum).Otoz przy wyciskaniu sprzegla na pierwszym biegu czasami pojawia krotki sie pisk o niskim toniei.Wystepuje to sporadycznie ale jest bardzo denerwujace.Wszystkie biegi wchodza wzorowo i nic nie haczy.Wiem,ze to wina sprzegla ale na razie nie planuje go wymieniac.Poczekam az kompletnie kleknie.Moje pytanie jak dlugo jeszcze pojezdze na tym sprzegle?.Auto ma przejechane 106.000km(podejrzewam,ze nigdy nie bylo wymieniane w nim wczesniej sprzeglo).


Witam
chyba mam podobny problem z autem(przebieg110tys.) ... podczas wyciskania pedału sprzęgła z wrzuconym biegiem słychać pisk z okolicy pedału sprzęgła? .... wydaje mi się, że ten dźwięk właśnie wydobywa się z okolic pedału(początkowo myślałem, że może jest to wina pogody i mokrych butów, jednak gdy auto jest na biegu i puszcza się pedał, nawet nie ruszając z miejsca słychać wyraźny dźwięk, jakby ocieranie o coś, po wyluzowaniu pedał chodzi bez hałasu) ... Czy może to być np. wina pompy sprzęgła, co z tym zrobić, da się to nasmarować, czy do wymiany? co to może być ?... pozdr :)

ps. mam Rovera 620(Honda V) i tam najechane 315 000 bez wymiany sprzęgła i wszystko ładnie pracuje a tu auto trochę ponad 100 i takie problemy ? .... hmmm


Smar w aerozolu w pompę sprzęgła załatwiło sprawę... pozdr :)




IPB Skin By Virteq