Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Przecieka woda przy słupku od kierowcy. VIII sedan. bez szyberdachu

VIII accordVIII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 TomaszSkcePL

TomaszSkcePL
  • Nowy
  • 3 postów
  • Skąd:Mińsk Mazowiecki
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:04, 02.07.2020

Dzień Dobry.

Sprawdziłem istniejące tematy w zbiorczym poście o przeciekaniu wody i niestety nie znalazłem nic co by mi pomogło. Pacjent to Accord VIII generacji, sedan, bez szyberdachu. bez relingów,  po wizycie na myjni zauważyłem mokry słupek A od strony kierowcy. Po tym incydencie jeszcze ze dwa razy przy jakimś deszczu widać tam było wilgotne, dokładne na łączeniu dachu ze słupkiem tuż nad napisem airbag. Później na jakiś czas był spokój. Potem znowu się pojawiło. W międzyczasie musiałem wymienić przednią szybę szybę, w warsztacie w którym wymieniano zwróciłem uwagę żeby przy wymianie podejrzeli czy gdzieś tam nigdzie od uszczelki nie ciekło. Nie stwierdzili nic takiego. Od tego czasu mimo jazdy w niezłą ulewę słupek był suchy do kolejnej wizyty na myjni. I znowu to samo. Dziś przy ulewnym deszczu również podciekło. Proszę o pomysły gdzie szukać przyczyny, znajomy specjalista od Hondy podjął by się ale dopiero koniec sierpnia początek września, tym bardziej że sam musi dobrze pomyśleć nad bo gdyby był szyberdach to można coś podejrzewać a tak nie ma i ciężko szukać przyczyny.  Może ktoś ma jakiś pomysł lub spotkał się z czymś takim w 8 generacji Accorda? 


  • 0

#2 piasek101

piasek101
  • Forumowicz
  • 784 postów
  • Skąd:piaski
  • Silnik:2.0
  • Wersja:lifestile
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 39
Super

Napisano 17:27, 02.07.2020

Nic odkrywczego nie napiszę  - rozebrałbym  poszycie słupka i tak jeździł.


  • 0

#3 accordmaniac

accordmaniac
  • Klubowicz
  • 234 postów
  • Skąd:Częstochowa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EX
  • KM:160
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU3
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 17:51, 02.07.2020

Uszczelka przy szybie czołowej i tak pełni tylko funkcję estetyczną. Uszczelnia klej, na który jest szyba wklejona. Skoro nie ma szyberdachu, to opcji nie ma wiele. Albo cieknie podszybiem, albo uszczelki które idą wzdłuż auta (nawet jak nie masz relingów, to na dachu masz dwie uszczelki, które idą wzdłuż auta. 


  • 0

1987 Honda Accord CA5 - Lusty Liz / 1992 Honda Accord CB3 - Feisty Frankie
1997 Honda Accord CD7 - Slutty Sandy / 1999 Honda Accord CG2 - Booty Betty
2005 Honda Accord CL9 - Kinky Katie / Honda Accord CU3 - Dirty Diana

Honda S2000 AP1 - Naughty Nikki


#4 TomaszSkcePL

TomaszSkcePL
  • Nowy
  • 3 postów
  • Skąd:Mińsk Mazowiecki
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:39, 03.07.2020

Uszczelka przy szybie czołowej i tak pełni tylko funkcję estetyczną. Uszczelnia klej, na który jest szyba wklejona. Skoro nie ma szyberdachu, to opcji nie ma wiele. Albo cieknie podszybiem, albo uszczelki które idą wzdłuż auta (nawet jak nie masz relingów, to na dachu masz dwie uszczelki, które idą wzdłuż auta. 

właśnie wczoraj się przyjrzałem temu i z tej strony co cieknie widać że odstaje przy samym końcu. Da się ją jakoś wyjąć? Czy nie wyjmować i po prostu napchać tam kleju w tym miejscu co odstaje? 


  • 0

#5 piasek101

piasek101
  • Forumowicz
  • 784 postów
  • Skąd:piaski
  • Silnik:2.0
  • Wersja:lifestile
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 39
Super

Napisano 09:38, 03.07.2020

Żadnego kleju - przynajmniej na razie.

Wyjęcie (raczej bezproblemowe) - bo na całej długości siedzi na wcisk ( gumowa jest, z metalową listwą wewnątrz - nieistotną) + dwie  wsuwki (po jednej na każdym końcu).

1) podważasz ją palcami (jakieś 40-50cm od przodu samochodu) i wyjmujesz do góry (w miejscu podważenia), możesz już ją objąć ręką.

2) ciągniesz listwę do tyłu samochodu tak aby przesunęła  się  (końca nie wyjmuj do góry) o jakieś 2-3cm - wtedy wspomniana wsuwka uwolni ją od karoserii.

3) jak chcesz wyjąć całą to podobną operację wykonujesz z jej tylnym końcem - tylko ten trzeba przesuwać  do przodu samochodu.


  • 0

#6 kirsa

kirsa
  • Forumowicz
  • 91 postów
  • Skąd:Słubice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Exe
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Cu1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:33, 11.09.2021

I jak zakończyła się sprawa znalazłeś rozwiązanie bo też mam taki sam problem
  • 0

#7 krzych500

krzych500
  • Nowy
  • 2 postów
  • Skąd:Grodzisk Wielkopolski
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:33, 27.09.2021

Dołączam się do pytania, też borykam się dokładnie z tym samym problemem. U mnie najbardziej cieknie z rana (auto stoi pod gołym niebem) od porannej rosy która skroplona na dachu przy hamowaniu wręcz ocieka po słupku przez tą szparę na łączeniu poszycia.


  • 0

#8 krzych500

krzych500
  • Nowy
  • 2 postów
  • Skąd:Grodzisk Wielkopolski
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:44, 16.10.2021

Sprawdziłem u siebie i prawdopodobnie przyczyną jest to pęknięcie przy relingu :(
Zakleję to jakimś bolem i zobaczymy.
 

Załączone pliki


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, accordVIII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq