Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Zielone wentyle


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#16 U.S.S.Macio

U.S.S.Macio
  • Forumowicz
  • 137 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 20:55, 29.06.2010

Nie zdziwiłbym się, gdyby co niektórzy zamiast azotu walili do opon zwykłe powietrze. Jak to sprawdzisz, że masz azot?


A od czasu do czasu podjadę do kolegi sprawdzić, jak trzeba to wyrówna ciśnienie... gazem za free.


Czyli to również oznacza, że mam zaufanego człeka od takich spraw.

Cały czas jeżdżę


A to gratuluje odwagi :-P

Pewnie że nas rypią w tyłek na każdym kroku... ale staram się nie negować wszystkiego. Nie które rzeczy są przydatne...

I już ostatni cytat:

...czyli działa i tyle na ten temat.


Pozdrawiam.
  • 0

Aktualne modzenie - malowanie pokrywy zaworów > ready
Mój Accord 1.8 Silver


#17 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 21:25, 29.06.2010

Mogę się przyczepić? :mrgreen:


A od czasu do czasu podjadę do kolegi sprawdzić, jak trzeba to wyrówna ciśnienie... gazem za free.



Przecież azot uszczelnia/powoduje że nie schodzi ciśnienie, to po co jeździsz wyrównywać?

...czyli działa i tyle na ten temat.



Jak działa, jak jeździsz na równanie?

No ale każdy poczyta, pomyśli i zrobi jak uważa.

Pozdro. :B
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#18 accord034

accord034
  • Klubowicz
  • 3481 postów
  • Skąd:Wilkowice, Bielsko
  • Silnik:K24
  • Wersja:TypeS
  • KM:200 i troszki
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 22
Super

Napisano 13:43, 30.06.2010

Mogę się przyczepić? :mrgreen:


A od czasu do czasu podjadę do kolegi sprawdzić, jak trzeba to wyrówna ciśnienie... gazem za free.




A ja jak i pewnie setki kolegów z tego forum nabijamy powietrzem , od czasu do czasu podjeżdżamy do kolegi sprawdzić i nie musimy wyrównywać :mrgreen:
  • 0

#19 U.S.S.Macio

U.S.S.Macio
  • Forumowicz
  • 137 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 17:19, 30.06.2010

Mogę się przyczepić? :mrgreen:


No właśnie, za bardzo się już czepiasz... wiem ze chciałbyś zrobić ze mnie głupka, ale sorki... A jak mam sprawdzić po np. miesiącu, że to ciśnienie nadal się trzyma?? Czyli żebym mógł napisać właśnie że działa?? Mam sprawdzić na oko?? Obmacać oponę i już?? Po za tym jak wybieram się w dalszą podróż (do np. Szczawnicy - prawie 800 km) to jadę do serwisu opon i dopompowuje sobie, reguluje, gość mi mówi jest tyle i tyle... czyli wiem że trzyma lub nie...

Po za tym laczki pompujesz po wymianie (przykładowo), raz na sezon... raz na sezon 20 zł... to ja pierniczę o czym tu w ogóle gadamy... oszczędności jak nie wiem co... rzeczywiście cenne browarki za to i gęba :mrgreen:

Kardas życzę powodzenia w dalszym obalaniu mitu... lub jego potwierdzeniu (tak też może się zdarzyć)...
  • 0

Aktualne modzenie - malowanie pokrywy zaworów > ready
Mój Accord 1.8 Silver


#20 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 17:32, 30.06.2010

wiem ze chciałbyś zrobić ze mnie głupka, ale sorki.


nie no to nie tak, jak tak się poczułeś, nie chciałem Cię urazić czy coś,
oficjalnie się kajam i przepraszam, nie ma o co rozdzierać szat
to tylko wymiana zdań



Ty masz o tyle dobrze, że Ci znajomy sprawdzi/ dopompuje azot, a taki gość jak ja, co nie ma
takiego znajomego miałby bulić pewnie przy sprawdzeniu po 5pln, więc te 20pln plus 8-10x5pln
(tyle razy średnio sprawdzam ciśnienie w oponie) to już wychodzi dla mnie spora kwota.
Gdybym miał to za free to może bym pompował, choć w ten sposób w razie każdej wątpliwości
co do ciśnienia muszę jechać do kolegi na sprawdzenie. Jeśli by było po drodze to ok, ale walić km
by sprawdzić ciśnienie w oponie. Po prostu jestem skąpy. 8-)


pozdro
i do zobaczenia na spocie, kiedyś
:B
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#21 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 17:37, 30.06.2010

eno, panowie dajcie na luz.
Nikt z nikogo nie robi głupka. jak zawsze i w każdym temacie są opinie za i przeciw.
Kto chce nich pompuje azotem, a jak ktoś nie chce nich nie pompuje - nie wiem czy wiecie :)) ale w tzw zestawach naprawczych w niektórych nabojach jest dwutlenek węgla.
a wracając do tematu - na koła pompowane azotem zakłada się zielone lub czerwone kapturki :))

moja mieszanka w oponach to
* azot – 78,08%
* tlen – 20,95%
* argon – 0,934%
* neon – 18,18 ppm
* hel – 5,24 ppm
* metan – 1,7 ppm
* krypton – 1,14 ppm
* wodór – 0,55 ppm
* ksenon – 0,085 ppm
plus trochę oleju z kompresora i parę kropli wody - kontrola ciśnienia co trzy tygodnie
  • 0

#22 U.S.S.Macio

U.S.S.Macio
  • Forumowicz
  • 137 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 18:04, 30.06.2010

Ale ja się nie gniewam... po prostu nie dałem emotikonek :-P

Ja wiem że jest to wymiana zdań, wszystko ogólnie kumam co i jak na forum... ja przecież nie zmuszę (i nie miałem takiego zamiaru) Kardasa, żeby pompował azotem (ja wole mówić "gazem", bo zdaje sobie sprawę że tam nie ma w 100% azotu, tylko taki mix... +powietrze itp.) ani on mnie, żebym tego nie robił. Przecież nie o to chodzi... Spoko luzik koledzy ;-)

A stalówki też mam napompowane gazem... leżą aktualnie w komórce od końca zimy... były w nich zmieniane wentyle na te z zielonym kapturkiem :mrgreen: i jak przyjdzie okres zimowy to dam znać czy cosik uszło czy nie... z tym że one tylko leżą i czekają na zimę więc nie wiem czy to się będzie liczyć...

Ty masz o tyle dobrze, że Ci znajomy sprawdzi/ dopompuje azot


A no właśnie fartło mi się :mrgreen: Do kolegi wpadam pogadać... a on z nudów (bo aktualnie nie mają klientów) sprawdza mi co i jak z oponkami.

Pozdrawiam i cYa na spocie... :B
  • 0

Aktualne modzenie - malowanie pokrywy zaworów > ready
Mój Accord 1.8 Silver


#23 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 18:30, 30.06.2010

Jarek, no tak doinwestowanej zawartości opony to dawno nie widziałem :lol:
Tyle gazów szlachetnych, że huhu, argon, neon, hel, krypton, ksenon. Nie boisz się że Ci zapierdzielą :?:

pozdro
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#24 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 18:37, 30.06.2010

Jarek, no tak doinwestowanej zawartości opony to dawno nie widziałem :lol:
Tyle gazów szlachetnych, że huhu, argon, neon, hel, krypton, ksenon. Nie boisz się że Ci zapierdzielą :?:

pozdro


podobno tyle tego wszystkiego jest w naszym powietrzu - sam się nie spodziewałem :r
ale skoro w moich i Twoich oponkach jest to samo to może nie ukradną :ok
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq