Skocz do zawartości

RODO w HAKP

Zdjęcie

Moduł świateł dziennych (30% drogowych)

VI moduł swiateł dziennych accord

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 CoMMaster

CoMMaster
  • Nowy
  • 2 postów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:LS
  • KM:147
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:14, 12.06.2020

Wszystko było by już zrobione i działało, gdyby nie to że w Accordzie VI generacji, H1 - drogowe, sterowane są masą a nie plusem.

Kupiłem moduł do świateł dziennych, który to steruje światłami drogowymi na 30%, po uruchomieniu silnika.

Kiedy zacząłem szukać okablowania do wpięcia się w instalację, okazało się, że światła drogowe są sterowane masą, a światła mijania plusem. Mało tego, plus pomiędzy mijania a drogowymi jest zmostkowany, co powoduje to że jazda na światłach drogowych, czy blindowanie na wyłączonych, uruchamia oba halogeny - H7 i H1.

Po krótkim namyśle mam takie rozwiązanie:

Rozmostkować plusa między halogenami H7 i H1, podać stały plus na H1 i modułem ze sterowaniem minusowym wysterować światła do jazdy dziennej, co wyeliminuje także świecenie świateł mijania podczas jazdy na dziennych i nie zabierze w dalszym ciągu reszty sterowania światłami drogowymi z manetki.

Moje pytanie do kolegów, którzy może już gryźli temat, gdzie i jak idą przewody minusowe z reflektorów od świateł drogowych. w te właśnie przewody będę potrzebował się wpiąć z modułem. Dogodnym miejscem było by dla mnie takie miejsce, które da mi też stałego plusa, plusa po zapłonie i sterowanie siłownikami centralnego zamka (funkcja follow me home)

Jestem gotów zrobić tutoriala ze zdjęciami i opisem dla kogoś, kto by taki moduł chciał zamontować u siebie. Dodam że moduł musi być sterowany minusem.

Z poważaniem - nowy użytkownik forum.

• 0

#2 CoMMaster

CoMMaster
  • Nowy
  • 2 postów
  • Wersja:LS
  • KM:147
  • Paliwo:PB
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:22, 14.06.2020

Właśnie skończyłem montować moduł. Jakby ktoś był zainteresowany - pomogę.
Wszystko działa jak należy. Włącznie z opcją follow me home.
  • 0

#3 Narf

Narf
  • Nowy
  • 6 postów
  • Wersja:ES
  • KM:143
  • Paliwo:LPG
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 06:01, 16.06.2020

Jestem gotów zrobić tutoriala ze zdjęciami i opisem dla kogoś, kto by taki moduł chciał zamontować u siebie.

zamieszczaj tutaj smialo, na pewno ktos skorzysta.

• 0

#4 przemkowal

przemkowal
  • Moderator
  • 7870 postów
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 75
Wzorowa

Napisano 06:33, 16.06.2020

Wrzucaj, tylko może w tym temacie żeby było w jednym miejscu?

http://www.accordklu...ych#entry302251

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI, moduł, swiateł, dziennych, accord

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq