Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Moduł świateł dziennych (30% drogowych)

VI moduł swiateł dziennych accord

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 CoMMaster

CoMMaster
  • Nowy
  • 2 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:LS
  • KM:147
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:14, 12.06.2020

Wszystko było by już zrobione i działało, gdyby nie to że w Accordzie VI generacji, H1 - drogowe, sterowane są masą a nie plusem.

Kupiłem moduł do świateł dziennych, który to steruje światłami drogowymi na 30%, po uruchomieniu silnika.

Kiedy zacząłem szukać okablowania do wpięcia się w instalację, okazało się, że światła drogowe są sterowane masą, a światła mijania plusem. Mało tego, plus pomiędzy mijania a drogowymi jest zmostkowany, co powoduje to że jazda na światłach drogowych, czy blindowanie na wyłączonych, uruchamia oba halogeny - H7 i H1.

Po krótkim namyśle mam takie rozwiązanie:

Rozmostkować plusa między halogenami H7 i H1, podać stały plus na H1 i modułem ze sterowaniem minusowym wysterować światła do jazdy dziennej, co wyeliminuje także świecenie świateł mijania podczas jazdy na dziennych i nie zabierze w dalszym ciągu reszty sterowania światłami drogowymi z manetki.

Moje pytanie do kolegów, którzy może już gryźli temat, gdzie i jak idą przewody minusowe z reflektorów od świateł drogowych. w te właśnie przewody będę potrzebował się wpiąć z modułem. Dogodnym miejscem było by dla mnie takie miejsce, które da mi też stałego plusa, plusa po zapłonie i sterowanie siłownikami centralnego zamka (funkcja follow me home)

Jestem gotów zrobić tutoriala ze zdjęciami i opisem dla kogoś, kto by taki moduł chciał zamontować u siebie. Dodam że moduł musi być sterowany minusem.

Z poważaniem - nowy użytkownik forum.


  • 0

#2 CoMMaster

CoMMaster
  • Nowy
  • 2 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:LS
  • KM:147
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:22, 14.06.2020

Właśnie skończyłem montować moduł. Jakby ktoś był zainteresowany - pomogę.
Wszystko działa jak należy. Włącznie z opcją follow me home.
  • 0

#3 Narf

Narf
  • Nowy
  • 10 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:143
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 06:01, 16.06.2020


Jestem gotów zrobić tutoriala ze zdjęciami i opisem dla kogoś, kto by taki moduł chciał zamontować u siebie.

 

zamieszczaj tutaj smialo, na pewno ktos skorzysta.


  • 0

#4 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8865 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 06:33, 16.06.2020

Wrzucaj, tylko może w tym temacie żeby było w jednym miejscu?

http://www.accordklu...ych#entry302251


  • 0

#5 wueskovic

wueskovic
  • Nowy
  • 1 postów
  • Skąd:Tarnów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:executive
  • KM:150
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:24, 13.09.2022

witam kolego miałbys jakis schemat jak to wszystko podłaczyłeś? kupiłem moduł 12v sterowany plusem ale no lipa jest świecą obydwie żarówki myślałem nad stycznikiem aby rozmostkować plusy obydwóch żarówek gdy moduł pracuje ale troche kombinowania jest. znalazłem tutaj wpis. Moge podać facebooka. Byłbym wdzieczny za pomoc :) 


  • 0

#6 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8865 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 06:17, 16.09.2022

Jakbyś przeczytał pierwszy post to byś zauważył że powinieneś kupić sterowany masą. Więc zostaje Ci między sygnałem z postojowych a lampą zamonotować dodatkowo przekaźnik który będzie sterowany minusem  a na wyjściu podłączysz plus i powinno działać


  • 0

#7 legend95

legend95
  • Nowy
  • 8 postów
  • Skąd:południe
  • Silnik:1,8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2002
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:23, 24.06.2023

kupiłem taki moduł świateł do montażu wewnątrz auta i pytanie jest następujące, które przewody i gdzie ich szukać -chodzi o te, które idą do lamp bo tam trzeba podpiać po jednym przewodzie na stronę.


  • 0

#8 Zloty Julek

Zloty Julek
  • Nowy
  • 5 postów
  • Skąd:Nowa Sól
  • Silnik:2,0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 05:25, 25.06.2023

Najlepiej jakbyś wziął miernik w dłoń i szukasz. Ja osobiście wyprowadziłem dwa przewody do lamp i podłączyłem bezpośrednio. Przednie lampy mam przerobione na bixenon i dlatego tak.
Myśle, że szukanie zajmie Ci maksymalnie pół godziny. Możesz zobaczyć najpierw w wiązce pod maską. Szybciej je tam znajdziesz i będziesz wiedział jakiej kolorystyki szukać wewnątrz auta.
  • 0

#9 legend95

legend95
  • Nowy
  • 8 postów
  • Skąd:południe
  • Silnik:1,8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2002
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:05, 26.06.2023

ok, ale jeśi jest sterowane masą to jak mam ten przewód znaleźć pod deską? Jakbym było plusem to bym kontrolką sprawdził i luz. Właśnie nie chce robić okablowania i wpinać się przy żarówkach. ZOstało mi tylko znalezenie tych dwóch przewodów do kązdej lampy i jestem w domu.


  • 0

#10 Zloty Julek

Zloty Julek
  • Nowy
  • 5 postów
  • Skąd:Nowa Sól
  • Silnik:2,0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:33, 26.06.2023

Mam miernik, który ma na jednym końcu krokodylka. Na drugim igielke i w obudowie żarówkę. Wpinasz i szukasz.
Ciężko mi teraz jest wytłumaczyć. Robiłem to już dawno. Tak jak mówiłem, zobacz kolorystykę przewodów idących w wiązce do lampy i później przy manetce. Jeśli w przewodach będzie stały plus to zamiast krokodylka montujesz drugą igiełke i igiełke.
Chyba, że ktoś ma prostszy sposób.
  • 0

#11 legend95

legend95
  • Nowy
  • 8 postów
  • Skąd:południe
  • Silnik:1,8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2002
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:56, 26.06.2023

czyli jak dobrze rozumiem miernik elektroniczny powinien zapiszczeć z masą jak to będzie ten przewód masowy sterujący długimi?


  • 0

#12 Zloty Julek

Zloty Julek
  • Nowy
  • 5 postów
  • Skąd:Nowa Sól
  • Silnik:2,0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:06, 26.06.2023

Wydaje mi się, że tak. Upewnij się dwa razy. Żebyś zwarcia sobie nie zrobił
  • 0

#13 legend95

legend95
  • Nowy
  • 8 postów
  • Skąd:południe
  • Silnik:1,8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2002
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:17, 08.07.2023

poddałem się. Dziś próbowałem to zrobić i sprawdziłem, że z przełącznika świateł długich idzie + -pomarańczowy kabel, ale jak załączę długimi to pojawia się masa. 

Co ciekawe, w kabinie nie da sie znaleźć przewodów do każdej lampy osobno, ale przy skrzynce bezpieczników z lewej strony z boku deski rozdzielczej jest przewód, który idzie do dwóch lamp. 

 

Zrobiłem też próbę i po włączeniu długich pojawia się + na przewodzie od żarówki. Elektryk, ze mnie żaden.... Pomysły? :)


  • 0

#14 Zloty Julek

Zloty Julek
  • Nowy
  • 5 postów
  • Skąd:Nowa Sól
  • Silnik:2,0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:22, 09.07.2023

Musisz podpiąć każdą żarówkę osobno. Dlatego szukałbym rozgałęzienia i podłączył to gdzieś za rozgałęzieniem. Nie będzie raczej innego wyboru. Myśle, że po jednym przewodzie upchasz do fabrycznej peszli.
Jeśli nie to nawet jeden przewód schowasz jakoś ładnie pod peszlą. Moim zdaniem nie zostanie Ci nic innego jak poprowadzenie tak przewodów.

Podeślij mi na priv swojego messengera. Wyślesz mi foty i może uda się coś zdziałać. Zobaczymy jak masz wszystko podłączone.

Użytkownik Zloty Julek edytował ten post 08:23, 09.07.2023

  • 0

#15 legend95

legend95
  • Nowy
  • 8 postów
  • Skąd:południe
  • Silnik:1,8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2002
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:06, 10.07.2023

oki odezwę się gdy wrócę do tematu.

 

w dziale klubowicz wiem ze są manuale i to by mi pomogło jeśłi miałbym schemat. Ale niestety nie mam tam dostępu :(


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI, moduł, swiateł, dziennych, accord

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq