Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Ostatnie tłumiki CG2

VI

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marek85

Marek85
  • Forumowicz
  • 85 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:3.0
  • Wersja:Naj
  • KM:200
  • Paliwo:PB
  • Rok:1998
  • Nadwozie:CG2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:12, 30.05.2020

Witam... Kupiłem CG2 ale stety/niestety bez ostatnich tłumików. Poprzedni właściciel je usunął i od środkowego idą tylko same rury. Katalizator, tłumik środkowy to jest tak jak było oryginalnie. Brak ostatnich ma swoje plusy bo dźwięk w pewnym zakresie obrotów jest cudowny a i wizualnie dużo lepiej to wygląda bo niestety w CG2 dosyć wysoko kończy się zderzak i widać te wszystkie bebechy pod spodem co moim zdaniem wygląda tragicznie. Ale teraz to co jest nie do zniesienia,czyli akurat w użytkowym zakresie obrotów tam gdzie najwięcej się jeździ czyli między 1.800 a 2.400 obr/min rezonans jest tak wielki ,że aż cała karoseria drży już nie mówię o plastikach w środku. Jest to nie do zniesienia i chciałbym to wyeliminować. Teraz pytanie jak to zrobić bez oryginalnych tłumików gdyż nie chce oszpecić nimi wizualnie samochodu. Może jakieś mniejsze okrągłe montowane zaraz za rozwidleniem albo na samym końcu przy zderzaku? Tylko czy taki mały wygłuszy na tyle by śrubki się nie odkręcały same? Może jakiś custom? Montowany tak jak oryginał tylko z kwasówki? Tyle,że już miałem raz taki i nie dosyć ,że w ogóle nie spełniał tych warunków które miał spełniać (firma PROEX) z całego serca nie polecam! To druga kwestia po pół roku był tak brudny pomimo regularnego czyszczenie ,że wyglądał tak samo szpetnie jak oryginał. Hmmm... Nie muszę mieć absolutnej ciszy. Chodzi by chociaż trochę graniczyć darcie mordy bo teraz to jest hardcore jak się rozgrzeje. Może jakiś mniejszy od innego samochodu podejdzie i spełni oczekiwania? Pozdro

Załączone pliki

  • Załączony plik  cccc.jpg   11,71 KB   10 Ilość pobrań

Użytkownik Marek85 edytował ten post 08:13, 30.05.2020

  • 0

#2 Ślepak

Ślepak
  • Administrator
  • 6024 postów
  • Skąd:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 09:54, 30.05.2020

Zamontuj od cg4 czy innej eu wersji VI.
  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 


#3 accordmaniac

accordmaniac
  • Klubowicz
  • 234 postów
  • Skąd:Częstochowa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EX
  • KM:160
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU3
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 11:09, 30.05.2020

szpetne? Właśnie te fabryczne duże puchy mi się najbardziej podobają z całego tyłka... Sam będę robił customowy wydech ale właśnie moim "życzeniem" jest, żeby puszki końcowe miały taki kształt jak fabryczne, żeby były dobrze widoczne z tyłu. Ale skoro chcesz się ich pozbyć, to jedź do tłumikarza i niech ci wyspawa tłumik w węższej obudowie. Kombinowanie z innymi tłumikami wg mnie to strata czasu, bo większość tłumików ma spore puszki, to że w coupecie są one tak widoczne to wina dość niskiej podłogi. Ew. możesz spróbować z aftermarketowymi catbackami tybu OBX albo DNA, nie kosztują wiele i będą cichsze niż straight pipe, aczkolwiek nie wyciszą aż tak dobrze jak fabryczny zestaw


  • 0

1987 Honda Accord CA5 - Lusty Liz / 1992 Honda Accord CB3 - Feisty Frankie
1997 Honda Accord CD7 - Slutty Sandy / 1999 Honda Accord CG2 - Booty Betty
2005 Honda Accord CL9 - Kinky Katie / Honda Accord CU3 - Dirty Diana

Honda S2000 AP1 - Naughty Nikki


#4 Marek85

Marek85
  • Forumowicz
  • 85 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:3.0
  • Wersja:Naj
  • KM:200
  • Paliwo:PB
  • Rok:1998
  • Nadwozie:CG2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:08, 30.05.2020

Hmmm... no jeśli by to było zrobione z jakieś lśniącej blachy i schludnie to nie przeszkadzało by mi to,że są widoczne. Tylko raz już się sparzyłem na jednym takim majstrze i jakiś uraz mi pozostał chyba. A dwa to jak to później utrzymać w takim stanie lśniącym? Jest jakaś chemia do tego? Bo za pierwszym razem po pół roku wyglądało to baaardzo nieestetycznie. A tutaj jeszcze dodatkowo te puchy są mocno widoczne. Może polecicie kogoś kto takie coś robi? Może bym się skusił skoro innego rozwiązania nie ma. 


  • 0

#5 accordmaniac

accordmaniac
  • Klubowicz
  • 234 postów
  • Skąd:Częstochowa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EX
  • KM:160
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU3
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 13:54, 30.05.2020

Jak masz zrobiony wydech z kwasówki, to raz na tydzień-dwa przecierasz go np. autosolem i utrzymasz połysk. Nie musisz przecież polerować całego układu, wystarczy utrzymać widoczną część puszki, spód i końcówkę w ładnym stanie. Jak masz nowy wydech, to żaden problem. Fabryczny żeby wypolerować to by trzeba poświęcić trochę czasu za pierwszym razem. U siebie aż tak nie dbałem o to (bo i tak wydech będę zmieniał), tylko raz na dwa tygodnie drobnym papierkiem ściernym przecierałem końcówki i tyle. Robiłem to w przerwie w pracy, 5 minut.

 

Napisz np. do mar-tec.pl. Robią całkiem niezłe wydechy w niezłej kasie. Za wydech od katalizatora do końca (czyli rury, tłumik środkowy i dwa tłumiki końcowe) powiedzą ci ok. 2200-2400zł. Jak będziesz chciał to za dodatkowe 500-600 wstawią ci też nowy katalizator, sprzedasz oryginalny to masz wydech za darmo praktycznie, bo te katy są trochę warte ;) 


Użytkownik piotrek18tw edytował ten post 13:57, 30.05.2020

  • 0

1987 Honda Accord CA5 - Lusty Liz / 1992 Honda Accord CB3 - Feisty Frankie
1997 Honda Accord CD7 - Slutty Sandy / 1999 Honda Accord CG2 - Booty Betty
2005 Honda Accord CL9 - Kinky Katie / Honda Accord CU3 - Dirty Diana

Honda S2000 AP1 - Naughty Nikki


#6 Marek85

Marek85
  • Forumowicz
  • 85 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:3.0
  • Wersja:Naj
  • KM:200
  • Paliwo:PB
  • Rok:1998
  • Nadwozie:CG2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:01, 01.06.2020

Ok dzięki za namiary. Jutro będę dzwonił zobaczymy co powiedzą. Chyba to jest jedyna i najrozsądniejsza opcja.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq