Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Czujnik spalania stukowego Accord vii 2.0

VII Czujnik spalania stukowego

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#31 daxio14

daxio14
  • Forumowicz
  • 40 postów
  • Skąd:Sanok
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2010
  • Nadwozie:CU
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:35, 24.07.2020

O kurde ani mi nie gadaj :) słuchajcie a może jakiś nowszy soft albo coś takiego ? Już nie mówię że ja to zrobię ale od takich spraw mam lokalnego magika . Nie chcę tego robić ale mam ochotę wsadzić jakiś rezystor czy coś takiego do tego czujnika temperatury żeby oszukiwało go . Na dodatek powiem szczerze klima chodzi 30 prawie stopni tak jak dzisiaj czujnik temperatury dolotu odpięty a auto idzie tak jak masakra ,dawniej zdarzało się że że przy starcie jakieś zamuły a teraz nic no normalnie wszystko idealnie . Co prawda spalanie lekko 10 % w górę ale jeździ się przyjemnie gdyby nie ta igła w oku jaką jest check :)
  • 0

#32 pepedombo

pepedombo
  • Forumowicz
  • 259 postów
  • Skąd:Białystok
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 15:25, 25.07.2020

Rezystor to chyba dla zabawy, wyjdzie to pewnie mizernie :) Wpierw musialbys sprawdzic rezystancje czujnika temp. w aktualnej temperaturze, potem go podgrzac suszarka, zmierzyc, potem do lodowki coby zmierzyc wskazania z 4 stopni. (tak se pisze, bo wiadomo, nie mam informacji na temat charakterystyki tego czujnika, kto wie, moze sterowanie napieciem).

Majac juz jakies dane mozna wpakowac rezystor o konkretnej wartosci, ktory emuluje pewna temperature, ewentualnie regulowany. Zapewne skonczy sie tym, ze ecu dostanie stale info, ze jest np 5 stopni i bedzie glupial jak temperatura otoczenia bedzie zmienna a na czujniku stala.

 

Przy odpietym czujniku ecu korzysta z jakichs stalych, przelacza mapy lub cos.

 

Natomiast z tym nowszym softem, akurat muzyczka chyba sie tym zajmuje :)

 

Sprawdziles stukowca na ciaglosc obwodu?


  • 0

#33 daxio14

daxio14
  • Forumowicz
  • 40 postów
  • Skąd:Sanok
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2010
  • Nadwozie:CU
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:42, 25.07.2020

No Niby nie ale skoro po odpięciu czujnika temperatury dolotu błędu czujnika spalania stukowego nie ma ,znaczy się ciągłość obwodu jest . A czy istnieje możliwość ingerencji w hds-ie na czujniki np wyłączenie sprawdzania któregoś przez ECU ?
  • 0

#34 pepedombo

pepedombo
  • Forumowicz
  • 259 postów
  • Skąd:Białystok
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 00:09, 27.07.2020

Watpie. Ciaglosc latwo sprawdzic, pisalem tylko boisz sie multimetra. Z ciekawostek, wypialem sobie czujke od temp., nie wyczulem roznic, moze 20km to za malo? Moze adaptacja? Ogolnie wplyw tego czujnika w wolnossaku powinien miec bardzo duze znaczenie, ale jak to w hondzie, odpinam i nic sie nie dzieje. Skoro piszesz, ze odpinasz temp. i stukowy nie szaleje, to pomysle a raczej podpytam.

 

Dla swietego spokoju, mam narysowac jak sprawdzic przebicie na kablu do stukowca ? Doswiadczenie w wyciaganiu go juz masz, to duzo ulatwia, tak samo jak wypinanie wtyczek z ecu. Dodatkowo, sprawdzilbym oba czujniki temp., stary i nowy - jezeli ich wartosci sie rozlatuja to bedzie widac, ktory jest kopniety.


  • 0

#35 Gwiazda

Gwiazda
  • Klubowicz
  • 19 postów
  • Skąd:Złotoryja
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:27, 22.07.2022

Też dopadło mnie. Coś na około 100km 5 razy wyskoczył błąd i zgasł 23 że spinacza i to wina czujnika spalania stukowego I teraz mam pytanko czy zawory mają wpływ na ten błąd? Bo wstydzę się przyznać ale robiłem 30 tys. Temu a mam podtlenek lpg
  • 0

#36 mlodyolek

mlodyolek
  • Forumowicz
  • 1282 postów
  • Skąd:Wołomin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:200+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 33
Super

Napisano 22:35, 22.07.2022

Warto sprawdzić. A jakby co to stukowy z K24Z3 też działa w k20a6 i k24a3 . Sam tak jeżdżę i jest ok od ok 20kkm

Użytkownik mlodyolek edytował ten post 22:36, 22.07.2022

  • 0

Krótki bieg, dlugi dyfer. To jest pie**olnięcie






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, Czujnik spalania stukowego

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq