Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Dziwny dźwięk z przodu auta

VI

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 VIRTUO

VIRTUO
  • Nowy
  • 8 postów
  • Skąd:Tczew
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:22, 30.03.2020

Witam serdecznie,

 

otóż od dłuższego czasu dosyć często słyszę jakiś dziwny dźwięk (jestem zielony w tych sprawach) z przodu auta, mniej więcej w okolicy kół (przód lewo, przód prawo).

Dźwięk ten zazwyczaj słyszalny jest jak jadę do lub z roboty - jadę na nierozgrzanym silniku po drodze z dość sporymi nierównościami, ciężko jest mi opisać ten dźwięk, dlatego wrzucam filmik.

 

https://www.youtube....h?v=2nPhVrhFuGs

Ciąg tego dźwięku najlepiej słyszalny jest od 11 sekundy filmiku do końca (trzeba podgłośnić), sorry za jakość, mam nadzieję, że będziecie mi Panowie w stanie pomóc ^^


  • 0

#2 gons

gons
  • Forumowicz
  • 691 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Executive+
  • KM:142
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 49
Super

Napisano 02:59, 31.03.2020

ten dźwięk zmienia się wraz z obrotami, czy z prędkością? :> chodzi Ci o to miauczenie, czy coś innego? ;)


  • 0

#3 VIRTUO

VIRTUO
  • Nowy
  • 8 postów
  • Skąd:Tczew
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:51, 31.03.2020

ten dźwięk zmienia się wraz z obrotami, czy z prędkością? :> chodzi Ci o to miauczenie, czy coś innego? ;)

Nie jestem pewien czy to nie objawia się tylko przy nierozgrzanym silniku, dźwięk zmienia się od nierówności, które pokonuje - chciałem się dzisiaj upewnić, aby dać pewną odpowiedź ale zasypało na pomorzu wszystkie ulice i wracając z roboty po wcześniejszym odśnieżeniu nie uraczył mnie ten dźwięk (być może dlatego, że troche stał odpalony zanim odśnieżyłem i ruszyłem).

Postaram się w następnych dniach dokładniej opisać problem i owszem gons, dokładnie o to miauczenie :depresja:


  • 0

#4 gons

gons
  • Forumowicz
  • 691 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Executive+
  • KM:142
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 49
Super

Napisano 22:02, 31.03.2020

ja bym na początku obadał okolice kół z kanału (na podnośniku może być inna sytuacja), czy coś nie obciera, no i sprawdził tarcze, klocki, piasty i osłony tarcz. felga nie jest nagrzana po przejechaniu kilku kilometrów? takie miauczenie przeważnie pojawia się podczas tarcia gumy/paska z innym elementem, albo uszkodzonego łożyska (które przeważnie wyją, ale mogą i miauczeć :diabelgrin:).


  • 0

#5 VIRTUO

VIRTUO
  • Nowy
  • 8 postów
  • Skąd:Tczew
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:07, 31.03.2020

ja bym na początku obadał okolice kół z kanału (na podnośniku może być inna sytuacja), czy coś nie obciera, no i sprawdził tarcze, klocki, piasty i osłony tarcz. felga nie jest nagrzana po przejechaniu kilku kilometrów? takie miauczenie przeważnie pojawia się podczas tarcia gumy/paska z innym elementem, albo uszkodzonego łożyska (które przeważnie wyją, ale mogą i miauczeć :diabelgrin:).

całe szczęście felga nie jest nagrzana, miałem kiedyś problem z zaciskiem hamulcowym ale to na tylnim kole - tam rzeczywiście felga nagrzana, a na tarczy tęcza od przegrzania, no i do tego jeszcze smród dochodził + opór bo zacisk nie odbijal ale tutaj już inna sytuacja :hmmm:

 

tarcie gumy/paska - masz na myśli pasek klinowy? tutaj też śmieszna sytuacja, bo zazwyczaj kiedy odpalam samochód na zimnym w wilgotny dzień albo po wilgotnym dniu to zaczyna mi piszczeć i to konkretnie, dzieje się to również w upalne dni jak odpalam też na zimnym i odpalam od razu klimatyzacje (czyli pewnie obciążam pasek/alternator) - strasznie upierdliwy problem, pasek wymieniony na nowy i dalej to samo, mechanik napiął go mocniej i dalej to samo... - hałas ten ucicha gdzieś po parunastu sekundach - popiszczy i przestanie, wtedy już wszystko git, natomiast to miauczenie to zupełnie inny dźwięk

 

a jeżeli byłoby to łożysko to ten dźwięk nie towarzyszyłby mi codziennie 24/7? bo tutaj raz jest, raz nie ma - przeważnie na zimnym w dodatku

 

mogą to być zjechane opony? przyznam się bez bicia, że mam autko 2,5 roku, a zakupiłem go na oponach zimowych, które nie były w najlepszym stanie

 

edit: "miauczenie" przyspiesza wraz ze zwiększeniem prędkości/obrotów i analogicznie jak zwalniam silnikiem to "miauczenie" zwalnia :p


Użytkownik VIRTUO edytował ten post 15:17, 01.04.2020

  • 0

#6 VIRTUO

VIRTUO
  • Nowy
  • 8 postów
  • Skąd:Tczew
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:28, 20.01.2022

Bump, do tej pory w sumie nie została znaleziona usterka, jedyne co mi przychodzi do głowy to wymienić klocki i tarcze, jak to nie pomoże to nie mam zielonego pojęcia co dalej - mechanik nie zauważył niedogodności odnośnie tarcz/klocków aktualnych :/


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq