Skocz do zawarto艣ci

RODO w HAKP

Zdj臋cie

Opony na ca艂y rok

all_gen

• Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
101 odpowiedzi w tym temacie

#91 arsenal1414

arsenal1414
  • Nowy
  • 19 post贸w
  • Sk膮d:Zamo艣膰
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:54, 24.03.2020

Witam 馃檪 My艣l臋 zamieni膰 dwa komplety opon (letnie i zimowe) na jeden komplet opon ca艂orocznych. Mam ju偶 swojego faworyta i bardzo si臋 ku niemu sk艂aniam poniewa偶 obecnie u偶ytkuje letnie opony Goodyear Efficientgrip Performance z roku 2014 i jestem z nich baaardzo zadowolony.

Parametry opon jakie podaje producent:

-najwy偶sza klasa Premium
-op贸r toczenia (oszcz臋dno艣膰) C
-hamowanie na mokrej nawierzchni B
-ha艂as zewn臋trzny 68 dB (1 fala-opona cicha)

Du偶ym plusem w moim przypadku jest zastosowanie jednego kompletu opon poniewa偶 posiadam jeden komplet felg i nie musia艂bym co roku dwukrotnie zmienia膰 opon z letnich na zimowe i odwrotnie co wi膮偶e si臋 z wydatkiem pieni臋dzy .

Reasumuj膮c ch臋tnie poznam Wasze opinie w tym temacie a przede wszystkim opinie os贸b kt贸re u偶ytkuj膮 te konkretne opony Goodyear .
Cena powy偶szych opon to 1108 z艂 za komplet. (277 z艂 za sztuk臋)

Zapraszam wszystkich do dyskusji a przede wszystkim u偶ytkownik贸w powy偶szych opon.
  • 0

#92 艢lepak

艢lepak
  • Administrator
  • 4246 post贸w
  • Sk膮d:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive +
  • KM:151ps/394Nm ->seria + program
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 228
Wzorowa

Napisano 12:12, 24.03.2020

Temat po艂膮czy艂em z istniej膮cym.

W tym temacie znajdziesz informacj臋 na temat tych opon Vector 4Seasons i og贸lnie opon wielosezonowych. 

Wszystkie parametry jakie podaje producent to bra艂bym na to poprawk臋, cz臋sto okazuj臋 si臋 偶e opona kt贸ra ma 72dB jest cichsza od tej co ma 68db itd. 

Pr贸bowa艂em z wieloseonem oponami i to w艂asnie z Vector 4Seasons i nigdy wi臋cej nie za艂o偶臋, do tego takie opony zu偶yj膮 si臋 o po艂ow臋 szybciej ni偶 analogicznie po komplecie letnich/zimowych, przy moich przebiegach wystarczy艂y by maksymalnie mo偶e na p贸艂tora roku. 

http://www.accordklu...55r16/?p=956141

Poza tym zakup felg stalowych, czy dodatkowego kompletu alu w rozmiarze 15 cali nie jest du偶y... dlatego mimo wszystko wola艂bym letnie/zimowe, tym bardziej w twoich rejonach gdzie 艣nieg potrafi si臋 pojawi膰. 

Chyba 偶e autem robisz 10 ty艣 rocznie i po mie艣cie to bym za艂o偶y艂 faktycznie wielosezonowe, ja z kolei 90% trasy i autostrady bez limit贸w pr臋dko艣ci i si臋 nie sprawdzi艂y, do tego fatalne prowadzenie przy 25 stopniach tak naprawd臋 na "zim贸wce" bo przypadku Goodyear w艂a艣nie na oponie zimowej powstaje "wielosezonowa" 

Pozdrawiam. 

• 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

#93 pencammm

pencammm
  • Forumowicz
  • 221 post贸w
  • Sk膮d:Wroc艂aw
  • Silnik:2.3
  • KM:154
  • Rok:2002
  • Nadwozie:CL3
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:37, 24.03.2020

Polecam Kleber Quadraxer 2. Mam je w aurisie, ju偶 ponad 20 tys km zrobi艂y i jestem bardzo zadowolony.

• 0

#94 Sacrum

Sacrum
  • Forumowicz
  • 2790 post贸w
  • Sk膮d:Lublin
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CW
Reputacja: 38
Super

Napisano 19:48, 20.12.2020

Je藕dzi kto艣 na wielosezon贸wkach w 8gen?
Je偶d偶臋 poni偶ej 15 ty艣/rok, g艂贸wnie miasto, wiadomo czasami 艣niegu spadnie sporo (kto艣 pami臋ta jeszcze ) jednak kilka godzin i g艂贸wne drogi w mie艣cie s膮 czarne.

Nie bior臋 pod uwag臋 tanich jak i tych >>2xxx z艂 wtedy wol臋 do艂o偶y膰 i mie膰 dwa komplety.

225/50R17
Nokian, Hankook, Yokohama, Falken, Toyo, Kumho itp kto艣 co艣?
  • 0

#95 Beryl

Beryl
  • Forumowicz
  • 329 post贸w
  • Sk膮d:SLU
  • Silnik:2.4
  • KM:201
  • Rok:2013
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 17:00, 21.12.2020

Co prawda Civic X ale wagowo zbli偶ony do Acco 8 gen. 

Za艂o偶one Bridgestone Wheatercontrol. Jazda zgodnie z przepisami, styl jazdy spokojny, roczny przebieg oko艂o 7 ty艣.

Bardzo dobre zachowanie. 

Z tych kt贸re wymieni艂e艣, to mam w Jazzie Nokian tylko w rozmiarze 15. Przebiegi ma艂e, bo do 2 ty艣 rocznie. Moim zdaniem, one s膮 bardziej zimowe ni偶 wielosezonowe. klej膮 si臋 mocno do drogi. Nieco zwi臋kszone spalanie latem. 

Accordem robi臋 oko艂o 12 ty艣 na rok ale na dw贸ch kompletach. Je艣li nie dosta艂bym k贸艂 przy zakupie, to poszed艂bym w wielosezonowe. 

M贸j styl jazdy jak wida膰 spokojny.

Wracaj膮c do Twojego pytania, to w stosunkowo ci臋偶kim aucie jakim jest Civic, spisuj膮 si臋 bardzo dobrze. 

• 0

#96 艢lepak

艢lepak
  • Administrator
  • 4246 post贸w
Wzorowa

Napisano 17:51, 21.12.2020

https://www.autobild...7-15674163.html

Taki test mi si臋 ostatnio nawin膮艂. 

• 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

#97 pencammm

pencammm
  • Forumowicz
  • 221 post贸w
Neutralna

Napisano 12:40, 03.01.2021

Im wi臋cej ludzi b臋dzie sz艂o w wielosezonowe tym wi臋cej firm b臋dzie inwestowa膰 w rozw贸j takich opon :)

• 0

#98 艢lepak

艢lepak
  • Administrator
  • 4246 post贸w
Wzorowa

Napisano 16:10, 03.01.2021

Tylko np. Niemcy b臋d膮 si臋 wycofywa膰 z opon wielosezonowych, gdy偶 nie spe艂niaj膮 jaki艣 tam norm. 

Spotka艂em si臋 ju偶 z tak膮 opini膮 czterokrotnie na warsztatach wulkanizacyjnych w przeci膮gu trzech miesi臋cy. 

Hallo, ist hier etwas bekannt, dass Ganzjahresreifen ab 2022 verboten werden sollen? Ich lese viele Infos mit gewisser Qualit盲t und Symbolen die auf dem Reifen sein m眉ssen aber keine konkrete Aussage ob das komplett Verbot f眉r ALLE Ganzjahresreifen kommen soll 2022.

https://www.bussgeld...ifen-im-winter/

• Poszuka艂em troch臋 i znalaz艂em:

https://vergoelst.de...n-verboten.html

Wielu kierowc贸w nie ma pewno艣ci: na jakich oponach mog臋 je藕dzi膰?  Czy opony ca艂oroczne wkr贸tce zostan膮 zakazane? Odpowied藕 brzmi nie.

Poniewa偶 nie jest to og贸lny zakaz opon na ka偶d膮 pogod臋 od 2018 r., Zakaz dotyczy tylko opon ca艂orocznych, kt贸re s膮 opatrzone tylko symbolem M + S. Oznacza to: tylko opony ca艂oroczne z symbolem p艂atka 艣niegu  (zwane r贸wnie偶 symbolem 鈥濧lpine鈥) s膮 dozwolone na zim臋.

Istnieje jednak okres przej艣ciowy dla opon z oznaczeniem M + S, kt贸re zosta艂y wyprodukowane przed 31 grudnia 2017 r .  : Opony ca艂oroczne 鈥濵 + S鈥 bez symbolu p艂atka 艣niegu mo偶na stosowa膰 do 30 wrze艣nia 2024 r  . Potem te opony na ka偶d膮 pogod臋 s膮 zabronione! 

Jak wida膰 zakaz dotyczy tylko tych opon kt贸re nie maj膮 homologacji M+S lub znaku "p艂atka 艣niegu"

img.jpg

• 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

#99 pawelmmm

pawelmmm
  • Nowy
  • 9 post贸w
  • Sk膮d:Jawor
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Neutralna

Napisano 12:40, 05.01.2021

Je偶d偶e na Michelin CrossClimate 225/45 R17 i jak dla mnie to opony s膮 bardzo dobre.

Sucho, deszcz, b艂oto po艣niegowe - bardzo pewnie prowadzi si臋 autko.

Nie wiem jak sprawuj膮 si臋 w g贸rach w du偶ym 艣niegu.

Na tak膮 pogod臋 jak jest teraz czyli temp. od -5 do +5 i mokro to moim zdaniem s膮 bardzo dobre.

Plus jest te偶 taki, 偶e przez 2 lata nie trzeba my艣le膰 o zmianie opon.

Minus -  na moje oko to bie偶nik zu偶ywa si臋 szybciej ni偶 na letnich/zimowych.

• 0

#100 pencammm

pencammm
  • Forumowicz
  • 221 post贸w
Neutralna

Napisano 15:23, 05.01.2021

Je偶d偶e na Michelin CrossClimate 225/45 R17 i jak dla mnie to opony s膮 bardzo dobre.

Sucho, deszcz, b艂oto po艣niegowe - bardzo pewnie prowadzi si臋 autko.

Nie wiem jak sprawuj膮 si臋 w g贸rach w du偶ym 艣niegu.

Na tak膮 pogod臋 jak jest teraz czyli temp. od -5 do +5 i mokro to moim zdaniem s膮 bardzo dobre.

Plus jest te偶 taki, 偶e przez 2 lata nie trzeba my艣le膰 o zmianie opon.

Minus -  na moje oko to bie偶nik zu偶ywa si臋 szybciej ni偶 na letnich/zimowych.

2lata? ja ju偶 mam drugi sezon i by艂em dzisiaj na serwisie gwarancyjnym i serwisant powiedzia艂, 偶e bie偶nik ok i jeszcze te opony z 2-3 sezony poje藕dzi :)

• 0

#101 pawelmmm

pawelmmm
  • Nowy
  • 9 post贸w
  • Sk膮d:Jawor
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Neutralna

Napisano 07:53, 06.01.2021

2lata? ja ju偶 mam drugi sezon i by艂em dzisiaj na serwisie gwarancyjnym i serwisant powiedzia艂, 偶e bie偶nik ok i jeszcze te opony z 2-3 sezony poje藕dzi :)

To zale偶y ile si臋  je藕dzi  i jak si臋 je藕dzi, ja po 2 sezonach mam 5 mm i nie zamierzam kolejnej zimy na tym je藕dzi膰. Przez te 2 sezony przejecha艂em 38 ty艣. km.

• 0

#102 pencammm

pencammm
  • Forumowicz
  • 221 post贸w
Neutralna

Napisano 15:40, 06.01.2021

To zale偶y ile si臋 je藕dzi i jak si臋 je藕dzi, ja po 2 sezonach mam 5 mm i nie zamierzam kolejnej zimy na tym je藕dzi膰. Przez te 2 sezony przejecha艂em 38 ty艣. km.

Rocznie u mnie ok 25 tys km, g艂贸wnie autostradowe przebiegi ;)
  • 0

R贸wnie偶 z jednym lub wi臋ksz膮 ilo艣ci膮 s艂贸w kluczowych: all_gen

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 0

0 u偶ytkownik贸w, 0 go艣ci, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq