Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

problem z przyciskami zdalnego sterowania audio na kierownicy

VIII audio sterowanie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marco

Marco
  • Forumowicz
  • 643 postów
  • Skąd:łódzkie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Tourer CW1
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 20:15, 23.02.2020

czasem mam problem z przyciskami zdalnego sterowania audio na kierownicy - vol(-) robi głośniej, vol(+) działa jak mode albo jak ch(+). przyciski CH i MODE działają ok. dzieje się tak z reguły na początku jazdy po postoju auta, po jakimś czasie jak jadę wszystko zaczyna działać normalnie. trochę się dziwię że coś takiego mogłoby paść, auto niedawno kupiłem a że przeprawiało się przez Bałtyk i trochę stało, wiec to może wilgoć?


  • 0

"Niektórzy marzą, by uciec od rzeczywistości, inni - by na zawsze ją zmienić" (Soichiro Honda)

Accord 1: 2011 VIIIgen Tourer CW1 Lifestyle 2.0 ; Accord 2: 2003 VIIgen Sedan Comfort CL7 2.0; Accord 3: 1999 VIgen Sedan CG9 ES 2.0


#2 Ślepak

Ślepak
  • Administrator
  • 6020 postów
  • Skąd:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 20:38, 23.02.2020

http://www.accordklu...a-z-kierownicy/

Czytałeś to? I czy jeszcze inne tematy by się znalazły.
  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 


#3 Marco

Marco
  • Forumowicz
  • 643 postów
  • Skąd:łódzkie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Tourer CW1
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 20:44, 23.02.2020

tak, czytałem ten wątek i kilka innych też ale widzę że większość tu piszących to pisze o problemach a o pomyślnych rozwiązaniach już nie bardzo.
poza tym mam takie podejście żeby zaczynać od najprostszych rozwiązań możliwości a nie od razu dobierać się do bebechów i koszty robić

dlatego pytanie może takie - czy w VIIIgen da się jakoś prosto wymontować pilota żeby go po prostu dobrze w domu wysuszyć a może potraktować go suszarką kilka minut po prostu bez wyjmowania? tak jak pisałem - kwestia niedomagania jest chwilowa, więc stawiam na związek z wilgocią właśnie, ale oczywiście mogę się mylić...


  • 0

"Niektórzy marzą, by uciec od rzeczywistości, inni - by na zawsze ją zmienić" (Soichiro Honda)

Accord 1: 2011 VIIIgen Tourer CW1 Lifestyle 2.0 ; Accord 2: 2003 VIIgen Sedan Comfort CL7 2.0; Accord 3: 1999 VIgen Sedan CG9 ES 2.0


#4 Ślepak

Ślepak
  • Administrator
  • 6020 postów
  • Skąd:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 21:02, 23.02.2020

Jakiego pilota masz na myśli??
Innych problemów z prądem nie masz?? Bo mam tu na myśli np. luźne klemy na aku czy problemy z "masą"

Zdemontuj te przyciski i je wysusz porządnie, do tego na styki jakaś wazelina techniczna.
  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 


#5 Marco

Marco
  • Forumowicz
  • 643 postów
  • Skąd:łódzkie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Tourer CW1
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 21:09, 23.02.2020

mówiąc pilot miałem na myśli ten zestawi przycisków sterowania audio na kierownicy. a innych problemów na szczęście nie stwierdziłem.

a o sposób demontażu tych przycisków to uprzejmie pytam - czy to jakieś śrubki tylko od tyłu może czy kiera do rozbierania...


  • 0

"Niektórzy marzą, by uciec od rzeczywistości, inni - by na zawsze ją zmienić" (Soichiro Honda)

Accord 1: 2011 VIIIgen Tourer CW1 Lifestyle 2.0 ; Accord 2: 2003 VIIgen Sedan Comfort CL7 2.0; Accord 3: 1999 VIgen Sedan CG9 ES 2.0


#6 Blachonix

Blachonix
  • Moderator
  • 287 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:1.8
  • Wersja:EXL Sport Utility AWD
  • KM:141
  • Paliwo:PB
  • Rok:2016
  • Nadwozie:RU6
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 21:41, 23.02.2020

Tak to wygląda w VII genie Accord_pilot_7271506.jpg
Możesz suszyć, ale objawy wskazują na uszkodzone klawisze. Któryś z rezystorów (co jest nieprawdopodobne) padł i nie trzyma swojej tolerancji, przez co kiedy robi się zimniej wartości się zmieniają. Może być tam też jakiś brud na ścieżkach, który powoduje przebicia a co za tym idzie błędne wartości. Może to być uszkodzony zwijacz taśmy SRS, uszkodzone przewody aż finalnie sama jednostka audio. Dlatego trudno mi się nie zgodzić z kolegą Ślepak, który sugeruje przetrząsanie tematów, bowiem są tam zawarte wszystkie te odpowiedzi. Ja ze swojej strony nic więcej nie podpowiem bo to i tak TRZEBA rozebrać!
Pozdrawiam i życzę udanej zabawy :diabelmruga:
  • 0

UZw5t8Ft.jpg

Było >>>真実の光<<< a jest RU6


#7 Marco

Marco
  • Forumowicz
  • 643 postów
  • Skąd:łódzkie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Tourer CW1
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 22:39, 26.04.2020

2 miesiące było ok, a dziś znowu przyciski zaczęły wariować. jak się do nich dostać żeby wyczyścić ścieżki i sprawdzić łączenie na jakiejś kostce?


Użytkownik Marco edytował ten post 22:40, 26.04.2020

  • 0

"Niektórzy marzą, by uciec od rzeczywistości, inni - by na zawsze ją zmienić" (Soichiro Honda)

Accord 1: 2011 VIIIgen Tourer CW1 Lifestyle 2.0 ; Accord 2: 2003 VIIgen Sedan Comfort CL7 2.0; Accord 3: 1999 VIgen Sedan CG9 ES 2.0


#8 Marco

Marco
  • Forumowicz
  • 643 postów
  • Skąd:łódzkie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Tourer CW1
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 20:45, 29.06.2020

czy seryjny zestaw głośnomówiący bluetooth ma jakiś wpływ na działanie przycisków od sterowania audio? generalnie czasem mi te przyciski sterowania nadal szwankują, zwłaszcza gdy jest wilgoć w powietrzu. przestałem się w końcu tym przejmować, ale zauważyłem że jak przyciski zaczynają szwankować to wystarczy wcisnąć przycisk połączenia telefonicznego w zestawie głośnomówiącym i wszystko wraca do normalności.


  • 0

"Niektórzy marzą, by uciec od rzeczywistości, inni - by na zawsze ją zmienić" (Soichiro Honda)

Accord 1: 2011 VIIIgen Tourer CW1 Lifestyle 2.0 ; Accord 2: 2003 VIIgen Sedan Comfort CL7 2.0; Accord 3: 1999 VIgen Sedan CG9 ES 2.0






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, audio sterowanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq