Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

głośniki przód VIgen


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 aeste

aeste
  • Forumowicz
  • 4 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:30, 28.11.2008

Panowie podpowiedzcie jaka jest średnica głośników oryginalnych w drzwiach przednich w VI gen., przydałaby się też informacja jak się do nich dostać :)

Chciałbym zmienić głośniki zarówno z przodu, jak i z tyłu, na tył pójdą 160 lub 165mm, do przodu chcę zamontować głośniki takiej samej średnicy jak oryginały - jeżeli ktoś to przerabiał to napiszcie co polecacie w tym temacie :mrgreen:

Pozdro !

#2 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 21:03, 28.11.2008

Kolega Tomi opisywał tutaj jak się dostać http://www.accordklu...topic.php?t=142

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#3 aeste

aeste
  • Forumowicz
  • 4 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:00, 29.11.2008

Dzięki siwy - ten link napewno pomoże - jeszcze potrzebuję informacjęjakiej średnicy są głośniki w przednich drzwiachcoby nie rozbierać tego dwa razy
- Panowie podzielcie się ze mną tą informacją :-)

#4 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:51, 30.11.2008

Mogę ci tylko powiedzieć, że raczej żeby zamontować tam głośniczki 165mm to musisz troszkę się napracować - potrzebne będą dystanse, ponieważ to nie są standardowe kształty głośnika.
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#5 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 13:27, 30.11.2008

Ja polecam Helix DB 62.1 Sam pewnie takie wstawię na wiosnę. Do tego wytłumienie drzwi. Na tył nie warto wstawiać głośników. Kto ma słuchać muzyki? Ty czy twój parasol? Te głośniki co podałem, to dobry "budżetowy" zestaw na początek. Nawet napędzane przez radio dobrze grają. Pamiętaj tylko, że każde radio ma moc ok. 10-11W na kanał (praw fizyki nie przeskoczysz), czasem jak dobry scalak (wzmacniacz) siedzi w radiu, to i 14W wyciągnie. To co piszą producenci to z sufitu wzięte wartości.

Mały bonus:
Do montażu głośników przydadzą się dystanse z MDF. Pasują podobno (z małymi przeróbkami) od Hondy Civic.
Sklep #1
Sklep #2
Sklep #3

#6 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:18, 30.11.2008

Ja polecam również głośniki 165mm Ground Zero GZTC

http://www.allegro.p...as.html#gallery

lub Hertz ESK 165.3

http://www.allegro.p...4h_wroclaw.html
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:50, 30.11.2008

z przodu są 130mm lub 140 mm ale nie opłaca się takich małych kupować ja mam zamontowane Powerbass Es-6c 165 mm ze zwrotnicami i tweeterami w zestawie na dystansach plastikowych ale powiem ze nie jest takie proste zamontowanie tego źle dobrany dystans może zepsuć całą robotę a mianowicie jak za wysoki to nie założysz później boczka z drzwi jak za niski to ci kosz od głośnika nie wejdzie i trzeba ciąć polecam też operacje wytłumienia matami ja tego nie zrobiłem i całe drzwi od wewnątrz mi drżą szczególnie plastikowa atrapa drewna

#8 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 15:13, 30.11.2008

geknov możesz podać mi jakiś link z dystansem, który posiadasz ?? Tak aby pasował.
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#9 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 15:18, 30.11.2008

kiziol111, kurde nie podam ci bo sam nie wiem co ja mam na początku miałem dystans podchodzący pod eskorta ale był za wysoki i kupiłem inny ale nie wiem do jakiego auta był i najlepiej kupić głośniki rozebrać boczek i jechać do sklepu z takimi pierdołami dobrać i przymierzyć na miejscu ja tak musiałem zrobić za drugim razem za 1 razem kupiłem na oko i nie podpasował

#10 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 15:27, 30.11.2008

A te głośniki co masz zamontowane to jaką mają głębokość ??

A jaka może być maksymalna głębokość głośnika aby bezproblemowo zamontować go w drzwiach ??
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#11 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:28, 30.11.2008

głębokość montażu 64mm (ok. 61mm bez gumowej osłony magnesu) jak zamontowałem z dystansem to za głośnikiem mieściły mi się jeszcze palce oczywiście między głośnikiem a szybą po opuszczeniu

#12 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:54, 30.11.2008

Dzięki - potrzebowałem tej informacji.
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#13 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:27, 17.12.2008

Może się wypowiem, bo niedawno przerabiałem cały temat. Mam PB 2XL-6c (troche głębsze od ES-6c). Kupiłem dystanse MDF 165/30 i musialem ciąć, bo boczka nie dało się za cholere założyć. Teraz mam dystans równo 23 mm i jest idealnie (ale na wszelki wypadek i tak trochę odgiąłem blachy).




IPB Skin By Virteq