Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Szarpanie przy uruchamianiu po dłuższym postoju

VIII szarpanie dlawienie

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
1 odpowiedź w tym temacie

#1 daarek87

daarek87
  • Nowy
  • 18 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Executive
  • KM:180
  • Paliwo:ON
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:04, 13.01.2020

Od dluzszego juz czasu szukam rozwiazania mojego problemu z accordem.

Krotka specyfkacja:

 

2,2 I-DTEC, 2010 rok; Automat; Przebieg 252 tys w tym jakies 200 tys po autostradach.

 

Otoz wszystko zaczelo juz pare lat temu ( generalnie to mam wrazenie, ze problem byl juz od poczatku od kiedy mam Auto, czyli od 6 lat i przebiegu 23 tys km - oryginalny, potwierdzony przebieg, z polskiego salonu, bezkolizyjny ), kiedy to pare razy jadac autostrada obciazonym autem ( bagaze, pasazerowie ) nagle przyspieszam, jadac jeszcze pod gorke to wtedy przydusi / szarpnie. Tylko wtedy myslalem, ze poprostu odcina poniewaz osiagalem predkosci kolo 210-220 km/h, teraz natomiast dzieje sie tak przy nizszych predkosciach ( powyzej 140 km/h). Dzieje sie to tylko wtedy gdy jest spore obciazenie samochodu i w dodatku przyspieszam, jadac pod gorke, z predkosci poczatkowej okolo 140 km/h. Problem nie wystepuje gdy jade sam. Na poczatku myslalem ze winny moze byc filtr paliwa / powietrza ale teraz mam wszystkie filtry oryginalne Hondy i problem dalej istnieje. Od jakiegos czasu zauwazylem, ze przy dluzszym postoju w momencia uruchamiania silnika, silnik przez pare pierwszych obrotow pracuje nierowno, tak jakby nie dostawal odpowiedniej ilosci dawki paliwa ( ten problem rowniez istnial wczesniej tylko teraz jest bardziej zauwazalny ). Zadnego problemu nie widze podczas normalnej jazdy lub przy pracy silnika na biegu jalowym.

Zaznaczam z nie mialem nigdy problemow z dpf.

Moj typ to czujnik wysokiego cisnienia paliwa. Co myslicie?

 

Jeszcze jedna sytuacja, ktora mnie wczoraj spotkala na dwoch stacjach przy tankowaniu do pelna...... Dwa razy nie odbil pistolet. Zaznaczam, ze to byly dwie rozne stacje benzynowe.... . Jak sprawdzic odpowietrzenie zbiornika?

 

P.S. Przepraszam za brak polskich znakow ale nie ma niestety mozliwosci wklejenia spolszczonego tekstu....


Użytkownik daarek87 edytował ten post 10:33, 13.01.2020

  • 0

#2 Ślepak

Ślepak
  • Administrator
  • 6019 postów
  • Skąd:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 11:54, 13.01.2020

Jest wiele tematów o szarpaniu itp.

 

  • Używamy wyszukiwarki 
  • Kontynuujemy w istniejących tematach
  • Na samym końcu zakładamy nowy temat! 

Upominam po raz ostatni. Temat zamykam. 

 

 

https://www.google.c...Q4dUDCAs&uact=5


  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, szarpanie, dlawienie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq