Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Zimne powietrze w kabinie

VI nagrzewnica zilmno w kabinie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 GokuFlashDev

GokuFlashDev
  • Forumowicz
  • 60 postów
  • Skąd:Nowa Sól
  • Silnik:1.6
  • Wersja:S
  • KM:16
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:47, 12.12.2019

Mam problem z moim accordeonem VI z 2000 roku. Mianowicie rok temu skonczyl mi sie przeglad i nie jezdzilem nia kawal czasu. Po tym okresie silnik sie zaczol grzac i stwierdzilem ze mam dziure w przewodach z plynem chlodniczym i nie trzymalo cisnienia / nie bylo plynu. Zalatalem dziure, nalalem plynu chlodniczego i odpowietrzylem w taki sposob ze rozgrzanym accordeonem stawalem pod górkę i troche odkrecalem korek od chlodnicy zeby ewentualne powietrze wylecialo (nawiew max na ogrzewanie) i tak kilka razy. 

 

Silnik przestal sie grzac, chlodnica jest goraca jak samochod pochodzi ale w kabinie leci mi caly czas zimne powietrze. Poszperalem troche i dobralem sie do nagrzewnicy. Zdjalem przedowy, lalem ocet i zwykla wode. Syf wylecial, nagrzewnica nie jest zatkana. Nie zdejmowalem tej linki od cieple/zimne powietrze w kabinie ale kiedy w kabinie ustawilem na zimny nawiew to ten taki "pierdnik" z linka sie przemieszczal. Podlaczylem przewody, zalalem plynu, nie odpowietrzylem poprawnie bo juz sie ciemno robilo ale samochod troche pochodzil (jakies 15min) na do polowy odkreconym korku z chlodnicy. Zero efektu w kabinie jak lecialo zimne powietrze tak leci dalej :/ Przewody ktore dochodza do nagrzewnicy zimne a przewody od chłodnicy gorące.

 

Co to moze byc, ten "pierdnik" z linka od nawiewow mogl sie spier... mimo ze sie kreci jak zmieniam zimne/cieple powietrze w kabinie?

Termostat jest chyba ok bo chlodnica sie grzeje jak auto chodzi wiec i na nagrzewnicę plyn powinien leciec?

 

Co proponujecie, moze zlac caly plyn chlodniczy, zalac woda destylowana z octem i pojezdzic kilka dni? Tylko teraz lipa bo zimno i moze mi ta woda z octem zamarznac;-)


  • 0

#2 gons

gons
  • Forumowicz
  • 691 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Executive+
  • KM:142
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 49
Super

Napisano 20:35, 12.12.2019

sprawdź wszystkie trzy przewody (dwa są połączone mieszalnikiem) pod maską i tą wajchę mieszalnika, czy zmienia pozycję po ustawieniu z zimnego na ciepłe. przynajmniej jeden z tych przewodów musi być ciepły, jak nie jest, to po kłębku do sznurka ;) no i później odpowietrzanie zgodnie ze sztuką (dwa uruchomienia wentylatorów), co przy aktualnych temperaturach trochę może potrwać :zoltek:
inJPBHW.jpg


  • 0

#3 GokuFlashDev

GokuFlashDev
  • Forumowicz
  • 60 postów
  • Skąd:Nowa Sól
  • Silnik:1.6
  • Wersja:S
  • KM:16
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:23, 13.12.2019

Tak byl zapowietrzony ze sie wentylator nie wlaczał. Dopiero jak za pierwszym razem poleciały bąble i wylecialo troche powietrza to sie wentyl zaczol wlaczac i przewod chlodniczy od lpg zaczol byc cieply. Jeden waz chlodniczy idzie jakby od silnika i tam jest 3-jnik gdzie dzieli plyn na lpg i dalej leci na nagrzewnice. Jak narazie przewod przed trojnikiem jest goracy, na trójniku to co idzie na lpg jest cieple ale to co idzie na nagrzewnice (za trójnikiem) jest do polowy cieply i dalej zimny zaraz przed tym *cenzura*nikiem od nawieiu zimno/cieplo.

 

Później sie przejade kilkanascie km i zobacze co bedzie;)

 


Użytkownik GokuFlashDev edytował ten post 16:24, 13.12.2019

  • 0

#4 pablo042

pablo042
  • Forumowicz
  • 48 postów
  • Skąd:Legnica
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 00:54, 19.12.2019

Ja w VII miałem problem z nagrzewnica zimny nawiew od strony kierowcy. Płakałem octem , kamykami do czajnikow itp. Było lepiej ale I tak zimno było. Zmieniłem krocce z nagrzewnicy. Zmieniłem stronami wlot na wylot z silnika ...Chodzi o to żeby zmienić kierunek obiegu wody w nagrzewnicy...I od tej pory jest gorąco.
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI, nagrzewnica, zilmno w kabinie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq