Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

migoczące zegary

VI elektronika

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Driver96

Driver96
  • Nowy
  • 13 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG4
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 15:18, 22.11.2019

Siema, nie cały miesiąc temu stałem sie posiadaczem Accorda coupe vi. Biore sie powoli za usuwanie bolączek z którymi go zakupiłem za niewielkie mam nadzieje pieniądze. A mianowicie - mryga mi wyświetlacz, po rozkręceniu wiem że są to 3 jakby zestawy diód. Zastanawiam sie czy to wina samych diód czy może jest coś z elektroniką? Jeden segment nie świeci się wcale, ale to akurat wina "koszyka" który nie łączy z masą. Jak go przyduszę to diody też mrygają.

Przepatrzyłem sporo tematów, próbowałem znaleźć ale nie widzę nigdzie tego tematu. Nawet w temacie o wszystkich żarówkach - tychże nie ma. Także proszę o pomoc w identyfikacji problemu i ewentualnie gdzie mogę kupić takie diody?

Dzięki ;)

Załączone pliki


  • 0

#2 Blachonix

Blachonix
  • Moderator
  • 287 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:1.8
  • Wersja:EXL Sport Utility AWD
  • KM:141
  • Paliwo:PB
  • Rok:2016
  • Nadwozie:RU6
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 23:44, 22.11.2019

Ledy tak już mają ze potrzebują stałego napięcia i amperażu! wymień na nowe albo zastosuj żarówki. One mogą być badziewiaste i jak faluje prąd to gasną, może tez być tak że są na własnym mikroukładzie i go szlag trafił to się dyskoteka robi. Najlepiej będzie jednak żarówki dać celem weryfikacji.

Jak się mylę niech mnie ktoś poprawi.


Użytkownik Blachonix edytował ten post 23:44, 22.11.2019

  • 0

UZw5t8Ft.jpg

Było >>>真実の光<<< a jest RU6


#3 triksi

triksi
  • Forumowicz
  • 125 postów
  • Skąd:Biłgoraj
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 00:05, 23.11.2019

Tak jak kolega wyżej pisze ledy potrafią robić diskotekę . Kwestia jak są połączone Jedna padająca może mieć wpływ na pozostałe . W ramach testu możesz wypinać po jednej a na jej miejsce żaróweczkę jak przestanie mrugać to ta była uszkodzona. Mruga przy zapalonym silniku czy zgaszonym ?


  • 0

#4 Driver96

Driver96
  • Nowy
  • 13 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG4
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 12:54, 23.11.2019

Tak jak kolega wyżej pisze ledy potrafią robić diskotekę . Kwestia jak są połączone Jedna padająca może mieć wpływ na pozostałe . W ramach testu możesz wypinać po jednej a na jej miejsce żaróweczkę jak przestanie mrugać to ta była uszkodzona. Mruga przy zapalonym silniku czy zgaszonym ?

Tak właśnie podejrzewałem że jedna padła i zrobiła się dyskoteka. Mruga niezależnie od zapłonu, obrotów, obciążenia, ustawionej jasności czy nierówności na drodze. Czasem potrafi nie mrugać przez kilka sekund, także wszystko nieregularnie. Poszukam jakiejś żaróweczki i w wolnym czasie podepnę i dam znać.


Użytkownik Driver96 edytował ten post 12:55, 23.11.2019

  • 0

#5 Driver96

Driver96
  • Nowy
  • 13 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG4
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:26, 05.12.2019

Trochę się zeszło ale nie miałem kompletnie czasu. Tak jak pisaliście, problemem były wyłącznie diody, po zamianie na zwykłe żaróweczki wszystko jest ok. Dzięki ;)


  • 1





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI, elektronika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq