Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

VIII gen kręci a nie odpala nawet podpięty kablami pod drugie auto

VIII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 henio5020

henio5020
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • Skąd:Szczebrzeszyn
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:12, 12.11.2019

Witam
Potrzebuję pomocy, zostawiłem auto na światłach na 10 godzin. Akumulator padł całkowicie - auta nie dało się otworzyć z pilota, nie kręciło wcale, zaświeciły się jedynie 3 kontrolki. Podpiąłem auto kablami do auta kolegi i niestety nic, samochód kręcił ale nie odpalał a na początku wszystko oszalało (awaryjne świeciły pomimo że były wyłączone) później przy kręceniu wyskoczył check engine. Przyjechał znajomy i podpiął pod komputer, był jeden błąd. Skasowanie nic nie pomogło... Nie słychać żeby włączały się pompa paliwa. Pacjent to Accord VIII Comfort 2008 r. Wyposażona dodatkowo w alarm.
  • 0

#2 piasek101

piasek101
  • Forumowicz
  • 784 postów
  • Skąd:piaski
  • Silnik:2.0
  • Wersja:lifestile
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 39
Super

Napisano 21:30, 12.11.2019

I właśnie alarm może być powodem.

Trzeba go: albo dezaktywaować, albo od początku uzbroić.

Na początek zamknąć z pilota i otworzyć - to może zadziałać na oryginalny alarm.
Ten dołożony ma (prawdopodobnie) inną procedurę.
  • 0

#3 henio5020

henio5020
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • Skąd:Szczebrzeszyn
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:36, 12.11.2019

I właśnie alarm może być powodem.

Trzeba go: albo dezaktywaować, albo od początku uzbroić.

Na początek zamknąć z pilota i otworzyć - to może zadziałać na oryginalny alarm.
Ten dołożony ma (prawdopodobnie) inną procedurę.

Próbowałem zamknąć auto z pilota  za chwilę otworzyć, przkręcić kluczyk do drugiej pozycji, cofnąć z powrotem i próba odpalenia ale bezskutecznie. 

Pierwsze kliknięcie zamknięcia auta z pilota zawsze zamykało a za drugim razem przy przytrzymaniu było słychać piknięcie jakby uzbrojenie alarmu. Teraz nic takiego się nie dzieje.

Kolejna sprawa, po lewej stronie od kierownicy jest migająca lampeczka ( chyba od alarmu) naciskałem ją aż do piknięcia i próbowałem odpalić ale też bez żadnych efektów...


  • 0

#4 piasek101

piasek101
  • Forumowicz
  • 784 postów
  • Skąd:piaski
  • Silnik:2.0
  • Wersja:lifestile
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 39
Super

Napisano 21:44, 12.11.2019

Jeśli Ty dokładałeś alarm (prawdopodobnie nie) to powinieneś znać procedurę (są one różne dla różnych alarmów) dezaktywacji lub ponownego uzbrajania.

Jest tak po to aby odłączeniem akumulatora nie dało się rozbroić alarmu.
  • 0

#5 henio5020

henio5020
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • Skąd:Szczebrzeszyn
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:52, 12.11.2019

Jeśli Ty dokładałeś alarm (prawdopodobnie nie) to powinieneś znać procedurę (są one różne dla różnych alarmów) dezaktywacji lub ponownego uzbrajania.

Jest tak po to aby odłączeniem akumulatora nie dało się rozbroić alarmu.

Pierwszy właściciel poinformował mnie jedynie że dodatkowo w ASO dołożył alarm do standardowego wyposażenia, nie przekazał żadnych procedur  dezaktywacji czy uzbrajania.  W kwestii przekazania  wiedzy  zalecił przestudiowanie instrukcji ... Jak nic wspólnymi siłami nie uda nam się wymyślić to jutro zadzwonię do ASO.

Bardzo proszę o pomoc


  • 0

#6 triksi

triksi
  • Forumowicz
  • 125 postów
  • Skąd:Biłgoraj
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 22:00, 12.11.2019

Gdybyś znalazł sterownik alarmu spisał dane może udało by się znaleźć instrukcje do niego


  • 0

#7 henio5020

henio5020
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • Skąd:Szczebrzeszyn
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:13, 12.11.2019

Gdybyś znalazł sterownik alarmu spisał dane może udało by się znaleźć instrukcje do niego

Auto zostało pod firmą niestety. Ale jutro sprawdzę to. Czytam w instrukcji właśnie o układzie odcinania dopływu paliwa.


  • 0

#8 muzyczka

muzyczka
  • Partner HAKP
  • 2946 postów
  • Skąd:Warszawa , LHR
  • Silnik:k24
  • Wersja:Executive AT
  • KM:strojenie
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 40
Super

Napisano 22:15, 12.11.2019

Odłącz akumulator na 1 minutę . Podłącz go. zamknij i otwórz auto z pilota 2x i wtedy odpalaj.


  • 0

#9 henio5020

henio5020
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • Skąd:Szczebrzeszyn
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:21, 12.11.2019

Odłącz akumulator na 1 minutę . Podłącz go. zamknij i otwórz auto z pilota 2x i wtedy odpalaj.

Jak tylko przyjadę do pracy tak zrobię.


  • 0

#10 henio5020

henio5020
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • Skąd:Szczebrzeszyn
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:45, 12.11.2019

Znalazłem jeszcze coś takiego:

https://www.youtube....hkb_oNn9xsbsD4k


  • 0

#11 henio5020

henio5020
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • Skąd:Szczebrzeszyn
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:15, 13.11.2019

Niestety żaden sposób nie rozwiązał problemu. Pierwszy właściciel również nie zna procedury dezaktywacji alarmu a raczej alarmów, bo okazało się że oprócz fabrycznego dokupił w ASO dodatkowy... Czytałem w instrukcji o wyłączniku odcinania dopływu paliwa ale nie mogę go znaleźć w aucie pomimo opisu lokalizacji w instrukcji.
  • 0

#12 piasek101

piasek101
  • Forumowicz
  • 784 postów
  • Skąd:piaski
  • Silnik:2.0
  • Wersja:lifestile
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 39
Super

Napisano 12:24, 13.11.2019

Fabryczne odcięcie paliwa (wyłącznik) ma zadziałać w razie kolizji - z rozładowanym aku nie ma (raczej) nic wspólnego.
Też go nie mogłem namierzyć (mam polifta) - jest pod kierownicą - dochodzi do niego czarny przewód (wewnątrz dwa kabelki - ale tego nie widać).
Najlepiej znaleźć świecąc latarką pod dolną osłonę przy nogach kierowcy - trzeba mieć głowę nisko przy podłodze aby go zobaczyć.
To taka jakby mała czarna puszeczka (walec o średnicy ok. 2,5-3cm i wysokości ok. 6cm). Od dołu wpięta kostka z kabelkiem, od góry płaski - tam pod gumową osłoną jest sam wyłącznik (włącznik).
Jeśli masz wyłączony dopływ to trzeba wcisnąć właśnie na górze, wycisnąć (wyłączyć) ręcznie (przynajmniej u mnie) się nie da.
  • 0

#13 henio5020

henio5020
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • Skąd:Szczebrzeszyn
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:46, 13.11.2019

Komputer oszalał pod podpięciu kablami do drugiego auta, przy każdym ponownym włożeniu kluczyków do stacyjki i przekręceniu do drugiego położenia wszytkie możliwe kontrolki się świeciły. Dodatkowo słychać było 6 piknięć jakby z dodatkowego alarmu przy jednoczesnym miganiu świateł awaryjnych. Później na wyświetlaczu w środku zegara z prędkościomierzem pokazywało po kolei skróty chyba wszystkich systemów auta jeden po drugim.

 

Dzwoniłem do ASO, powiedzieli  że najprawdopodobniej komputer się całkiem rozkodował czy coś w tym stylu i możliwe że sterownik alarmu uległ uszkodzeniu.

Zalecenia?   ---->     laweta i  najprawdopodobniej usunięcie tego dodatkowego alarmu

 

Póki co ściągnąłem lawetą Hanię ale do swojego mechanika, zobaczymy co przyniesie jutro...

Zastanawiam się czy to nie wina podpięcia kablami do drugiego auta, bo to dokładnie w tym momencie komputer zwariował. Wcześniej jedynie nie chciał odpalić.


  • 0

#14 grinmint

grinmint
  • Forumowicz
  • 473 postów
  • Skąd:Błonie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 21:12, 13.11.2019

Naładuj akumulator albo wsadź nowy i wszystko powinno wrucić do normy.
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq