Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Problem z centralnym zamkiem

VI

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 dEboo

dEboo
  • Forumowicz
  • 58 postów
  • Skąd:Świnoujście
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:20, 18.10.2019

Witam, mam następujący problem była wymieniana u mnie deska rozdzielcza a co za tym idzie rozłączana cała instalacja, wszystko działa po złożeniu prócz centralnego zamka. A mianowicie gdy zamykam czy to z pilota czy z kluczyka auto się zamyka i zaraz otwiera i tak w kółko. Zauważyłem problem w styczniku zamka maski a mianowicie gdy otworzę maskę to auto się normalnie zamyka i już nie otwiera, z tego co widzę na schematach jest to stycznik sterujący masą. Więc nie bardzo wiem jaki ma to niby wpływ na pracę centralnego. Z tego co widzę to ten kabel spod maski idzie bezpośrednio do skrzynki pod kierowcą, zawieszony przekaźnik ? Dziwne że jak maskę otworzę i zamknę auto zamki się zamykają ale auto nie mruga kierunkami czyli niby normalnie widzi że któreś drzwi(maska) są nie zamknięte.  Może ktoś przerabiał problem ?


  • 0

#2 TommyH

TommyH
  • Forumowicz
  • 284 postów
  • Skąd:Trójmiasto
  • Silnik:2.3
  • Wersja:ES
  • KM:154
  • Paliwo:PB
  • Rok:2002
  • Nadwozie:Był Sedan
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 18:34, 20.10.2019

Ewidentnie central widzi że któryś czujnik jest w pozycji otwartej i nie możesz zamknąć auta więc zacznij od każdego nawet w klapie , i wtedy sprawdzaj , możesz od biedy ten z maski zrobić na stałe jeśli podejrzewasz że jest walnięty


  • 0

#3 pablo042

pablo042
  • Forumowicz
  • 48 postów
  • Skąd:Legnica
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 19:00, 20.10.2019

Można spróbować zresetować centralny np.odlaczyc akumulator. Ja bym zaczął od tego.
Gdy dlubalem przy klapie bagażnika w VII po odlaczeniu wszystkich kostek od sterowania klapa i ponownym podłączeniu, centralny zamek zaczął działać tzn. Alarm zaczął działać i przy niedomknietej masce kierunki nie mrygaja.
No i Akumulator odlaczalem, mi się wydaje że się zresetowal.
  • 0

#4 dEboo

dEboo
  • Forumowicz
  • 58 postów
  • Skąd:Świnoujście
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:11, 22.10.2019

Akumulator był rozłączany, dodatkowo nie działa tempomat, czujniki przy pedałach sprawdziłem i działają taśmę i gusiki przy kierownicy też sprawdziłem przejście jest. Guzik od tempomatu włączony i niby świeci się że jest załączony a po naciśnięciu set nic się nie dzieje. Są w kabinie jakieś masy o których zapomniałem ? 

 

Można spróbować zresetować centralny np.odlaczyc akumulator. Ja bym zaczął od tego.
Gdy dlubalem przy klapie bagażnika w VII po odlaczeniu wszystkich kostek od sterowania klapa i ponownym podłączeniu, centralny zamek zaczął działać tzn. Alarm zaczął działać i przy niedomknietej masce kierunki nie mrygaja.
No i Akumulator odlaczalem, mi się wydaje że się zresetował


Użytkownik dEboo edytował ten post 12:13, 22.10.2019

  • 0

#5 TommyH

TommyH
  • Forumowicz
  • 284 postów
  • Skąd:Trójmiasto
  • Silnik:2.3
  • Wersja:ES
  • KM:154
  • Paliwo:PB
  • Rok:2002
  • Nadwozie:Był Sedan
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 20:18, 26.10.2019

Akumulator był rozłączany, dodatkowo nie działa tempomat, czujniki przy pedałach sprawdziłem i działają taśmę i gusiki przy kierownicy też sprawdziłem przejście jest. Guzik od tempomatu włączony i niby świeci się że jest załączony a po naciśnięciu set nic się nie dzieje. Są w kabinie jakieś masy o których zapomniałem ? 

Tempomat ma osobny bezpiecznik więc spróbij odtego


  • 0

#6 dEboo

dEboo
  • Forumowicz
  • 58 postów
  • Skąd:Świnoujście
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:46, 29.12.2019

Tempomat ma osobny bezpiecznik więc spróbij odtego

Bezpiecznik jest i działa. Przejrzałem wszystkie schematy i niby czujnik otwarcia maski nie ma połączenia z tempomatem ale ma wpływ na centralny zamek, czy możliwe że przeez uszkodzony przewód od czujnika otwarcia maski nie działa tempomat ?


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq