Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

K24Z3 Accord 2,4. Nie odpala poważne wydatki?

VIII k24z3 accord viii

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Marcin_Cz

Marcin_Cz
  • Nowy
  • 1 postów
  • Skąd:Olsztyn
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:35, 22.09.2019

Na wstępie chciałbym przywitać się z użytkownikami forum. Przeszukałem i przeczytałem wstępnie dostępne tematy i nie znalazłem takiego problemu, dlatego pozwolę sobie opisać co mi się przydarzyło.

 

 

Pacjent to Honda Accord kombi VIII gen 2,4 benzyna 160 k przebiegu (przebieg raczej pewny), 2011 r. Auto kupione 1,5 miesiąca temu. Z zimnego silnika przy odpaleniu wydobywał się dziwny dźwięk (załączam nagranie), ale po przeszukaniu forum znalazłem wątek:

 

http://www.accordklu...ym-rozruchu-24/

 

z którego wynika, że prawdopodobną przyczyną tego dźwięku jest "blokada vteca?" Z tego co wyczytałem to nagminna przypadłość vteców bez większego wpływu na silnik. Miałem to naprawić za jakiś czas ale nie zdążyłem. 

 

Nadmieniam, że po zakupie wymieniony olej na Eneos Sustina 5 w 30, filtr oleju, paliwa, powietrza oraz po przejechaniu 2,5 k km założony Gaz STAG QBOX w warsztacie specjalizującym się w Stagach w Mławie. Następnie po przejechaniu 1,6 k km na gazie bez żadnych uwag w piątek pojawił się problem. Rano został zmieniony ponownie olej (chciałem oczyścić komorę, bo Niemiec rzadko zmieniał olej, widać osady po odkręceniu korka). Ponownie zalany ten sam olej i wymieniony filtr oleju. Wieczorem rodzinne zakupy , po których wsiadłem do auta spróbowałem odpalić (wydaje mi się że za krótko kręciłem rozrusznikiem) i auto nie odpaliło. Przekręciłem kluczyk jeszcze raz i auto nie odpaliło. Auto zostało pod sklepem na noc. Rano ponownie spróbowałem przekręcić kluczyk i po kilku sekundach kręcenia i dodaniu gazu coś tam załapuje zapłon wchodzi na obrony ale od razu zdusza go i gaśnie, a przy tym bardzo trzęsie telepie silnikiem na lewo i prawo. Podjechał mechanik i mówi, że nie miał nigdy takiego przypadku w Hondach. Nasłu*cenzura*ąc przy kręceniu mówił że nienaturalne dźwięki wydobywają się z całego silnika, a nie tylko od strony rozrządu dlatego wstępnie obstawia problem z V-Tec'iem bądź przestawiony rozrząd.

 Auto pojechało na lawecie do warsztatu. W tygodniu będzie rozbierany silnik. Czy ktoś z użytkowników miał może podobną sytuacje i czy macie pomysł co mogło się stać? Raczej nastawiam się na kosztowną awarię.

 

 

link do nagrań dźwięku przy odpalaniu na zimnym.

 

https://megawrzuta.p...be8013cd1b.html

 

Auto przez ponad 4 k od kupienia normalnie trzymało temperaturę, obroty i  moc.


Użytkownik Marcin_Cz edytował ten post 12:44, 22.09.2019

  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, k24z3, accord viii

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq