Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

USB i Bluetooth do wersji Comfort lub Stacja Multimedialna

VIII Comfort 2008

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 henio5020

henio5020
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • Skąd:Szczebrzeszyn
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:10, 21.09.2019

Witam wszystkich klubowiczów, zamierzam wzbogacić moją Hanię o port USB lub moduł USB i Bluetooth biorę również pod uwagę Stację Multimedialną.

 

Pacjent: Honda Accord 2.0 Pb Comfort 2008 r. (wersja z samym AUX'em i radiem bez navi i radia PSS)

 

Zaczynając od początku:

 

 

Chcąc rozwiązać problem braku USB i Bluetooth zacząłem poszukiwania jak najprostszego i w miarę ekonomicznego rozwiązania. Szybko znalazłem na ALLEGRO emulatory / zmieniarki cyfrowe, które wypełniają w.w. braki, niestety nie znalazłem nic pasującego do VIII generacji...

Wtedy zagłębiłem się w naszym w forum gdzie nie znalazłem niestety nic o emulatorach / zmieniarkach do VIII gen natomiast zobaczyłem rozwiązania droższe ale i z większymi możliwościami - Stacje Multimedialne. 

 

Jeżeli istnieje jakieś rozwiązanie techniczne umożliwiające dodanie USB i Bluetooth lub samego USB do VIII gen. proszę o informacje i linki, jeżeli jest to ciężki temat to proszę o radę odnośnie wyboru dobrej jakościowo Stacji Multimedialnej. Ważne jest dla mnie aby zachowana była jakość dźwięku, sterowanie z kierownicy, wyświetlanie danych z klimatyzacji, płynne działanie oraz lokalizacja montażu w miejscu starego radia.

 

Znalazłem film przedstawiający stację GMS 7731 do Accorda VIII z PSS:

https://www.youtube....h?v=uuRDWBlOcc8

 

a także ofertę stacji ACS-8901QHA8EU ANDROID:

https://radiocar24.p...2008-eu-android

 

Firma GMS jest już sprawdzona przez użytkowników naszego forum ale nie zamykam się na jednego producenta jeśli byłoby coś godnego polecenia.


  • 0

#2 grinmint

grinmint
  • Forumowicz
  • 473 postów
  • Skąd:Błonie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 19:42, 21.09.2019

W podłokietniku nie masz przewodu z taką szarą wtyczką z gniazdem usb?
  • 0

#3 pawlik118

pawlik118
  • Moderator
  • 1958 postów
  • Skąd:Skoczów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:30th Sport GT
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 73
Wzorowa

Napisano 22:26, 21.09.2019

Zdjęcie dla uwagi https://5.allegroimg...O-IX-12-18__USB


  • 0

#4 darioo55

darioo55
  • Forumowicz
  • 732 postów
  • Skąd:łódz-górna
  • Silnik:2.0
  • Wersja:livestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 22:44, 21.09.2019

W podłokietniku nie masz przewodu z taką szarą wtyczką z gniazdem usb?


wersja Comfort, wiec moze nie byc 😉

Użytkownik darioo55 edytował ten post 22:45, 21.09.2019

  • 0

Czarne jest piękne !!!


#5 henio5020

henio5020
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • Skąd:Szczebrzeszyn
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 06:26, 22.09.2019

W podłokietniku nie masz przewodu z taką szarą wtyczką z gniazdem usb?

Auto zostało niestety pod firmą na weekend więc fizycznie nie mam możliwości sprawdzenia tego ale o ile mnie pamięć nie zawodzi po otwarciu podłokietnika widoczne jest wyjście AUX, wyjście zapalniczkowe i zaślepka.

 

Był kiedyś podobny temat na naszym forum ale pozostał bez ostatecznego rozwiązania kwestii czy w sytuacji takiej jak u mnie w tunelu środkowym może znajdować się moduł USB, do którego wystarczyłoby dokupić tylko kabel, o którym pisaliście. Jeżeli tak by było wystarczyłoby znaleźć kabel w rozsądnej cenie i sprawa USB byłaby rozwiązana. W innym przypadku zakup modułu i kabla albo sięgnięcie głębiej do portfela i zakup stacji multimedialnej.

 

Ogólnie zauważyłem, że jest problem (mały wybór) odnośnie rozwiązań multimediów do VIII gen. 

-Emulatorów / zmieniarek USB, AUX, Bluetooth nie znalazłem; 

-moduł USB rozwiązuje tylko jedną kwestię;

-stacje multimedialne dwie w polsce dedykowane, które nie grzeszą pamięcią RAM, ceny kosmos a na aliexpres też bez większego wyboru

 

 

Doradźcie proszę czy jest sens kombinować coś więcej czy raczej skupić się tylko na module USB.

 

A i proszę o podzielenie się wrażeniami posiadaczy stacji multimedialnych.


Użytkownik henio5020 edytował ten post 08:08, 22.09.2019

  • 0

#6 grzesiek1945

grzesiek1945
  • Forumowicz
  • 26 postów
  • Skąd:Podkarpacie
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive Aero
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:14, 22.09.2019

Droga ta stacja. Na allegro jest sklep z Krakowa który ma mieć tańszą wersję i ponoć nie słabszą. Dostępna będzie w okolicach połowy października. Ma być tez wersja z 4Gb ram za ponad dwa kafle, mnie ta droższa interesuje.

Obecnie pod Aux mam podłączony moduł Bluetooth i tak rozwiązałem bezprzewodowy przesył muzyki do radia, jakość jest ok bo to kodek SBC, najlepiej mieć moduł Bluetooth z kodekami aptx HD lub LDAC. LDAC to obecnie chyba najlepszy jakościowo kodek do przesyłu muzyki, oczywiscie źródło wtedy to najlepiej we FLACach mieć.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik grzesiek1945 edytował ten post 08:20, 22.09.2019

  • 0

#7 henio5020

henio5020
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • Skąd:Szczebrzeszyn
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:26, 22.09.2019

Droga ta stacja. Na allegro jest sklep z Krakowa który ma mieć tańszą wersję i ponoć nie słabszą. Dostępna będzie w okolicach połowy października. Ma być tez wersja z 4Gb ram za ponad dwa kafle, mnie ta droższa interesuje.

Obecnie pod Aux mam podłączony moduł Bluetooth i tak rozwiązałem bezprzewodowy przesył muzyki do radia, jakość jest ok bo to kodek SBC, najlepiej mieć moduł Bluetooth z kodekami aptx HD lub LDAC. LDAC to obecnie chyba najlepszy jakościowo kodek do przesyłu muzyki, oczywiscie źródło wtedy to najlepiej we FLACach mieć.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Jakiej firmy jest  ten moduł  z tymi lepszymi kodekami i gdzie go można znaleźć w internecie.

 

Jakiej firmy jest stacja, na którą polujesz i czy jest dedykowana do Accorda VIII gen i w jakim sklepie na allegro ma się pojawić?


  • 0

#8 grzesiek1945

grzesiek1945
  • Forumowicz
  • 26 postów
  • Skąd:Podkarpacie
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive Aero
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:06, 23.09.2019

Jakiej firmy jest ten moduł z tymi lepszymi kodekami i gdzie go można znaleźć w internecie.

Jakiej firmy jest stacja, na którą polujesz i czy jest dedykowana do Accorda VIII gen i w jakim sklepie na allegro ma się pojawić?


AD1\

Przykładowe z LDAC:

https://allegro.pl/o...-3-5-7819016852

https://pl.aliexpres...rchweb201603_60

AD2\

Sklep: https://allegro.pl/u...bp-uni-1-5-0918

Obecnie ma do Accorda VII i Accorda VIII USA, do naszej wersji ma mieć za miesiąc.

Użytkownik grzesiek1945 edytował ten post 20:19, 23.09.2019

  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, Comfort, 2008

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq