Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Ciśnienie do opon ZIEX

VIII ciśnienie ziex bar

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gnyk

Gnyk
  • Forumowicz
  • 99 postów
  • Skąd:mazowieckie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:35, 04.09.2019

Witam pytanie mogło by się wydawać dla nie których błahe ale diabeł tkwi w szczegółach. Jestem świeżym posiadaczem accordy stąd moja nie pewność i pytanie które do was kieruję, chcę się upewnić co do prawidłowego ciśnienia w ogumieniu jakie posiadam a są to oponki ZIEX ZE 310 ECOrun 225/50R17 98W wartość max PSI wynosi dla niej 50. Auto od zakupy zrobiło już 2tyś km i po tym czasie postanowiłem sprawdzić ciśnienie z przodu było 1.9 bar a z tyłu 1.8 bar, wiadomo że co jakiś czas ciśnienie spada i trzeba to kontrolować, nie wiem też kiedy ostatni raz robił to poprzedni właściciel ale moim zdaniem aktualne ciśnienie było za małe, chodź nigdy nie jeździłem na niskoprofilówkach stąd moja nie pewność i zapytanie do was. W każdym bądź razie dałem na przód 2.2 bar a tył 2.3 bar. Proszę o komentarz i poradę z góry dziękuję i pozdrawiam.


  • 0

#2 grzegorz_k

grzegorz_k
  • Forumowicz
  • 94 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:VIII LIFESTYLE
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Tourer CW1
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 20:33, 04.09.2019

na naklejce na słupku od strony kierowcy jest podane ciśnienie jakie ma być w oponach front i rear, producent opon raczej nie ma tu znaczenia, poniżej 2 bar to stanowczo za mało


  • 0

#3 senior

senior
  • Klubowicz
  • 155 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2015
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 23:17, 05.09.2019

W  sedanie  (CU1) dla wersji LIFESTYLE  i opon w rozmiarze OEM - 225/50 R17 98V ciśnienie (mierzone na zimnych kołach) powinno wynosić 2,3 bar P/T. 

W trakcie jazdy w zależności od temperatury zewnętrznej i prędkości oraz stylu jazdy ciśnienie potrafi wzrosnąć o 0,1 - 0,2 bara,  a przy ostatnich upałach u mnie w przednich oponach ciśnienie podskoczyło  nawet  o  0,4  :cyklop: (Przód grzeje się więcej).   Mam czujniki ciśnienia (TPMS) - sprawdzam zawsze przed porannym wyjazdem (tzn. codziennie  :smerf: ). 


Użytkownik senior edytował ten post 23:20, 05.09.2019

  • 0

Z pozdrowieniami,
Senior

HA CU1 Lifestyle  2015






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, ciśnienie, ziex, bar

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq