Skocz do zawartości

RODO w HAKP

Zdjęcie

Honda Accord VII 2.2D chrobotanie, trzask

VII

• Zamknięty Temat jest zamknięty
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Niqueide

Niqueide
  • Nowy
  • 3 postów
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:16, 04.09.2019

Cześć przy odpalaniu samochodu ze wciśniętym sprzęgłem kreci około 3-4 sekundy i odpala i jest wszystko okej, ale zaś jak odpalam bez sprzęgła to tez kreci około 3-4 sekundy i słychać taki trzask,chrobotanie? Nie wiem jak to ująć i ustępuje zaraz i wszystko jest okej.

Ma ktoś pomysł co to może być?

• 0

#2 gons

gons
  • Forumowicz
  • 528 postów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
Reputacja: 26
Super

Napisano 19:59, 04.09.2019

skrzynia automat, czy manual? :>

jak manual'a ten sposób będziesz odpalał, to rozwalisz sprzęgło momoent i być może rozrusznik :zoltek:

a co do automatu, to się nie wypowiem, ale większość automatów które ja obsługiwałem, też wymagały naduszenia sprzęgła (hamulca)  :zoltek:

ja bym strzelał w rozrusznik, bo strasznie długo Ci kręci, ewentualnie sprzęgło.

• 0

#3 Niqueide

Niqueide
  • Nowy
  • 3 postów
Neutralna

Napisano 20:05, 04.09.2019

Skrzynia to manual, ale z jakiego powodu rozwalę sprzęgło, nie powinno sie odpalac przy wcisnietym sprzegle? Mi chodzi o to chrobotanie o co chodzi ze przy wciśniętym nie ma tego a bez wciśniętego jest ten odgłos ''chrobotania''

• 0

#4 gons

gons
  • Forumowicz
  • 528 postów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
Reputacja: 26
Super

Napisano 20:44, 04.09.2019

jak nie wciskasz sprzęgła, to tarcza jest dociśnięta do zamachu, a przy odpalaniu rozrusznik kręci kołem zamachowym, wraz z dociśniętą tarczą sprzęgła, co bardzo źle wpływa zarówno na rozrusznik, zamach, jak i sprzęgło.

zawsze przed każdym odpalaniem auta, wciskasz sprzęgło ... chyba, że chcesz przetestować, po jakim czasie padnie tarcza ;)

jak po odpaleniu auta i podczas jazdy, nie występują dziwne objawy, typu chrobotanie, czy trzaski, to wszystko jest w porządku ;)

• 0

#5 Niqueide

Niqueide
  • Nowy
  • 3 postów
Neutralna

Napisano 20:59, 04.09.2019

Miałem civica 7 z dieslem 1.7 i czy przy wciśniętym bym odpalił sprzęgle czy bez wciśniętego to żadne chrobotanie ani trzaski czy jak to mogę ująć nie występowały, wiec moim zdaniem coś raczej jest nie tak.

Ogólnie odpalam ze wciśniętym sprzęgłem tylko ostatnio grzebałem w aucie i nie chciałem wsiadać, wiec luz i ręczny i odpaliłem i własnie taki trzask chrobotanie jakby coś się zazębiło dopiero czy nie wiem jak to ująć bardzo dziwny odgłos i zaraz ustało. 

Civica był bez dwumasy a w acco jest ale mam porównanie tez do dwóch mercedesów którymi jeżdżę i sprawdziłem i nie ma takiego czegoś jak to chrobotanie jak nie wcisnę sprzęgła 

Użytkownik Niqueide edytował ten post 21:01, 04.09.2019

• 0

#6 wolek

wolek

Partner HAKP

• Administrator
  • 4820 postów
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Sport GT
  • KM:190??
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:kombiwar
Reputacja: 76
Super

Napisano 06:04, 05.09.2019

dwumasa sie konczy

• 0

tel. 603 36 sześć sześć 46 lub gg 4490471
regulacja zaworów wymiana oleju regeneracja zacisków wymiana tarcz klocków pomiar bicia tarcz - pomoc przedzakupowa pełna diagnostyka HDS Opinie <<<--- KLik
wszystkie nowe i używane części do Twojej Hondy - zapraszam   

przekładki silników 6 7 i 8 gen

#7 ślepak

ślepak
  • Moderator
  • 2142 postów
  • Wersja:EXE
  • KM:151ps/394Nm seria
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 88
Super

Napisano 19:37, 06.09.2019

Milion razy wałkowany temat!! Na przyszłość diesle czy benzynowe silniki odpalaj zawsze z wciśniętym sprzęgłem, z resztą po kosztach za kompletne sprzęgło z dwumasą będziesz już pamiętał.

Następnym razem proszę użyć wyszukiwarki!

Do tego mamy tutaj VII w dieslu, także tylko i wyłącznie MANUALNA skrzynia występowała.

Zamykam. Pozdrawiam.

• 0
-F23A1    CG3   
-J30A1    CG2
-N22A1    CN1           

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq