Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Migający check engine

VI

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 suchy1690

suchy1690
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:Jastrzębie Zdrój
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 06:16, 30.07.2019

Witam wszystkich, przeczytałem parę tematów ale różnią się trochę od mojego problemu. Pacjent to acco vi z f20b6, a zatem: jak wracałem ostatnio z pracy zaczął migać check engine i w aucie zaczął wypadać zapłon na każdym cylindrze, stracił trochę mocy ale wkręcał się nawet do Vteca, przy mocniejszym otwarciu przepustnicy strzelał strasznie do wydechu i się dławił, tylko delikatne operowanie gazem. Zrobiłem samo diagnostyke i wyszedł błąd nr 8 czyli czujnik TDC ale właśnie jak czytam różne posty z nim związane to nikt nie ma takiego przypadku jak ja. Kompresja zmierzona wszędzie równo po 12(swój przebieg acco ma) podmieniłem cały aparat zapłonowy i dalej to samo, czujnik trochę kosztuje i niechciałbym pakować się w niepotrzebne koszty. Wie ktoś jak go pomierzyć? Idą do niego 4 przewody. Dziękuję za jakiekolwiek informacje. Pozdrawiam
  • 0

#2 gons

gons
  • Forumowicz
  • 691 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Executive+
  • KM:142
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 49
Super

Napisano 07:00, 30.07.2019

musisz zdjąć osłony rozrządu i zobaczyć, czy coś się nie przestawiło, albo czy nie cieknie olej i nie zalał czujników :zoltek:

pomiaru czujnika dokonujemy omomierzem zgodnie z tą instrukcją ;) (temperatura otoczenia około 20*C)

5fuk3p0.jpg


  • 0

#3 suchy1690

suchy1690
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:Jastrzębie Zdrój
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:46, 30.07.2019

Dzięki za pomoc na weekend będę sprawdzał i napiszę co bylo, pozdro
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq