Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Auto odłącza prąd podczas hamowania na niskich obrotach

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 TroPat

TroPat
  • Forumowicz
  • 45 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:2
  • Wersja:Ex
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:56, 13.07.2019

Szukałem na forymum. Było sporo wątków ale żaden nie pasował do objawów w mojej Hani. Problem pojawia się podczas jazdy (najczęściej na dłuższych dystansach). Podczas dojazdu do skrzyżowania przy spadających obrotach wciska sprzęgło i pada cała elektryka tj: radio zasilanie gazu, kontrolki żadne się nie pojawiają. Po dosłownie 1s wszystko wraca do normy. Czytałem o iac i przepustnicy ale nie wydaje mi się żeby to było to ponieważ silnik cały czas pracuje normalnie. Temat pojawia się już od kilku tygodni więc awarię alternatora raczej bym wykluczył. Gdyby ktoś z was miał podobny problem i się z nim uporal poproszę o info.
  • 0

#2 TroPat

TroPat
  • Forumowicz
  • 45 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:2
  • Wersja:Ex
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:28, 14.07.2019

W tytule wkradł się błąd. powinno być ,, Auto ODŁĄCZA PRĄD". jeśli moderator jest w stanie to poprawić będę wdzięczny :)  dzisiaj podczas powrotu z podróży doszły kolejne symptomy i chyba jednak to będzie przepustnica albo alternator. na trasie auto zgasło tylko kilka razy przy dojazdach do rond/skrzyżowań. już myślałem, że to coś ze skrzynią biegów bo prąd wyłączał się najczęściej gdy redukowałem na drugi bieg. jednak po dojechaniu do miasta i postojach praktycznie na każdym skrzyżowaniu auto padło totalnie- wyłączył się też silnik. wyskoczył w końcu ,,check engine". po dojechaniu w okolice domu auto przygasało już praktycznie podczas każdego hamowania. Jutro kupię miernik prądu i sprawdzę napięcie. możliwe, że jutro podłączę się pod kompa i sprawdzę ten błąd. 


  • 0

#3 Ślepak

Ślepak
  • Administrator
  • 6026 postów
  • Skąd:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 21:17, 14.07.2019

Nie pisz kolego postu pod postem, edytuj swój pierwszy post następnym razem.
Temat poprawiłem.
Błędy odczytaj za pomocą spinacza, bo potem założysz temat że vsa się pali,jak podłączysz inny komputer niż hds. Wszystko jest na forum. Na początek zamiast marnować czas na pisanie postów, miernik do ręki i kontrola alternatora i akumulatora, ewentualnie jeszcze połączeń masowych pod maską. Równie dobrze może być i klema akumulatora luźna. Pozdrawiam
  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 


#4 TroPat

TroPat
  • Forumowicz
  • 45 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:2
  • Wersja:Ex
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:37, 15.07.2019

Dziękuję za korektę i podpowiedzi. Faktycznie mogłem zacząć od klemy i to by rozwiązało problem - była luźna. mimo wszystko nie spotkałem się wcześniej z takimi objawami a tak jak pisałem byłem na wyjeździe. zorganizowanie miernika od soboty popołudnia graniczyło z cudem a do przejechania miałem ponad 400 km. dlatego napisałem post, podsumowując: ładowanie książkowe ponad 14, na aku 12,4.Jeszcze raz dzięki :) 


  • 0

#5 Ślepak

Ślepak
  • Administrator
  • 6026 postów
  • Skąd:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 20:37, 15.07.2019

No to super że trafiłem z przyczyną i już wszystko w porządku.

Miernik się przyda na przyszłość.
Akumulator mimo wszystko pod prostownik podłącz i podladuj. Pozdrawiam
  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq