Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Podnośnik szyb - zacina się


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 marlubin

marlubin
  • Forumowicz
  • 98 postów
  • Skąd:k/Krakowa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:154
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Sedan CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:21, 11.06.2010

Witam wszystkich forumowiczów, mam taki problem:
Niedawno zakupiłem Accordzika - jak w opisie (wcześniej jeździłem dwoma Civicami) i mam następujący problem:

Czasem zacina się podnośnik przedniej szyby od strony kierowcy - problem bardzo nietypowy i nieregularny.
Objawia się to nagłym i całkowitym brakiem reakcji na przełącznik podnoszenia / opuszczania szyby (wszystkie pozostałe działają prawidłowo).
Podnośnik działa bardzo dobrze tzn. nie zwalnia bądź nie wykazuje innych objawów zacierania się tylko raz na czas poprostu odmawia działania - wtedy można próbować opuścić szybę dowoli - nic to nie daje po czym 20 - 30 sekund później można otwierać i zamykać dowoli.

Starałem się zaoobserwować w jakich sytuacjach się tak dzieje żeby wyciągnąć jakieś wnioski co może być tego przyczyną.
Myślałem że może kable zawilgocone w czasie ostatnich ulew ale w słonecznych warunkach też się to zdaża.

Nie bardzo mam pomysł jak to rozwiązać - napęd wydaje mi się że jest dobry - bo jak działa to pracuje równo.
Jak ktoś miał taki lub podobny problem lub może mieć pomysł jak go rozwiązać prosze o sugestie.
  • 0

#2 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7,399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 14:57, 11.06.2010

może sam przełącznik jest wyeksploatowany - szyba kierowcy pewnie najczęściej używana
  • 0

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 15:02, 11.06.2010

Mam dokładnie tak samo. Gdzies zanalazłem na tym forum podobny przypadek i ktoś pisał o tym że jakies opiłki metalu się gdzieś zbierają i trzeba rozebrać drzwi i oczyścić. Ja na poczatku też się przestraszyłem - (Na bramkach autostrady - głupio by było jechać przy otwartym oknie), ale u mnie wystarczy trochę mocniej pociągnąć i wdusić przycisk od szyb. Ktoś też pisał o pryskaniu silikonu w uszczelkę.
pozdrawiam.
  • 0

#4 lepo

lepo
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:peryferyjne WuWuA :)
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Emeryt sport z plusem
  • KM:240
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Back to black in hatch back :)
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 16:12, 11.06.2010

Niestety mam podobnie i najczęściej nie działa jak podjeżdżam po szlaban z kartą :k Muszę to w końcu rozebrać i zobaczyć o co kaman. Robił już może ktoś podobny przypadek?
  • 0

było m.in: N22A1 (dłubany na 170KM), 2ZS-FE , CAYC, 1AD-FTV, 2ZR-FE; DW10BTED4 i mój emeryt 2ZR-FAE: http://www.accordklu...emeryt-od-lepo/
Jest wciąż DW10FC


#5 marlubin

marlubin
  • Forumowicz
  • 98 postów
  • Skąd:k/Krakowa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:154
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Sedan CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:31, 11.06.2010

może sam przełącznik jest wyeksploatowany - szyba kierowcy pewnie najczęściej używana


Też miałem takie podejrzenie, ale wydaje mi się że wtedy po kilkukrotnym wciśnięciu powinien w końcu zaskoczyć - a tu nic, a całkiem rozbrajające jest że zdarzą się to najczęściej przed wjazdem na parking ze szlabanem a zaraz po przejechaniu bramy szyba działa idealnie. :)
Dodatkowo przełącznik z zewnątrz jest w bardzo dobrym stanie, praktycznie nie znać zużycia.

Widzę że nie jest to jedyny przypadek to może wspólnie uda się coś wymyślić.
Mam jeszcze jeden problem z elektryką dokładnie z centralnym zamkiem, ale to otworze nowy topic.
  • 0

#6 opoles

opoles
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:NY
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:12, 06.09.2010

Reaktywacja tematu,

Komuś udało się poradzić z problemem szyby od kierowcy?
Mam ten sam problem :(

Pozdr
  • 0

#7 train

train
  • Forumowicz
  • 193 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:00, 07.09.2010

Sam jestem ciekawy. Raz w trakcie naszego upalnego lata jechałem przy otwartej szybie na maksa. Ponieważ się rozpędziłem próbuje zamknąć a ta staje w połowie. Po wielu próbach się poddałem ale przyszedł mi do głowy prosty pomysł.
Wyłączyłem zapłon, włączyłem ponownie i wyłączyłem. Domknąłem szybę korzystając z tego że jeśli nie otworzy się drzwi szybami można jeszcze sterować około 5 min. Problem już nie powrócił.
  • 0

#8 superplus2

superplus2
  • Forumowicz
  • 53 postów
  • Skąd:Kraków
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:54, 07.09.2010

Mnie pomogło opuszczenie szyby spryskanie uszczelek szyby silikonem w sprayu . Jak na razie 6 mc działa .
  • 0

#9 Kar0ol

Kar0ol
  • Forumowicz
  • 77 postów
  • Skąd:Garwolin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:05, 10.09.2010

Miałem podobny problem. U mnie padł mechanizm podnoszenia szyb - po zdemontowaniu
i uruchuomieniu na "pusto" bez obciążenia ledwo się kręcił. Zakupiłem używkę i po zamontowaniu
znowu zaczął świrować. Bez obciążenia ładnie śmigał. Przeczyściłem prowadnice i uszczelki
(z prawej strony szyba ciężko szła po uszczelce) i problem został rozwiązany.
Działa bez problemu.
Na początku myślałem że przełącznik ale test żarówką wykluczył.
  • 0

#10 kuchar12

kuchar12
  • Nowy
  • 2 postów
  • Skąd:irlandja
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:45, 03.10.2010

Czy ktoś wie dlaczego nie mogę podnieś szyby pasażera z panela kierowcy .Dodam że przełącznik do podnoszenia szyby pasażera jest zepsuty , czy jest to jakoś połączone . :?:
  • 0

#11 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7,399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 18:31, 03.10.2010

może włączona jest blokada - podłużny przełącznik przed włącznikami szyb :ok
  • 0

#12 kuchar12

kuchar12
  • Nowy
  • 2 postów
  • Skąd:irlandja
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:22, 12.10.2010

blokada jest wyłączona a przełącznik od szyby pasażera na panelu kierowcy milczy :-(
  • 0

#13 marlubin

marlubin
  • Forumowicz
  • 98 postów
  • Skąd:k/Krakowa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:154
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Sedan CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:31, 30.12.2010

No i temat wrócił z zdwojoną siłą, tzn po ostatnich mrozach podnośnik szyby już całkiem odmówił posłuszeństwa i wcale nie działa....
Jakieś uwagi propozycje jak zdiagnozować przyczynę bez rozbierania drzwi? Niestety nie mam ogrzewanego garażu, a robota w takich warunkach temperaturowych jak teraz to żadna przyjemność.
  • 0

#14 marzlot

marzlot
  • Forumowicz
  • 35 postów
  • Skąd:Złotoryja
  • Silnik:2.0
  • Wersja:?
  • KM:105
  • Paliwo:ON
  • Rok:1996
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:54, 14.01.2011

No i temat wrócił z zdwojoną siłą, tzn po ostatnich mrozach podnośnik szyby już całkiem odmówił posłuszeństwa i wcale nie działa....

Witam,
Czy naprawiło się po nastaniu obecnej odwilży ? :)
Dzisiaj rozbierałem drzwi co prawda od gen V ale okazało się, że linka jest zerwana. Co to Twojego problemu to bez rozebrania boczku można gdybać co się rypło, ale wydaje mi się, że to mechanizm w drzwiach najprędzej.
  • 0

#15 marlubin

marlubin
  • Forumowicz
  • 98 postów
  • Skąd:k/Krakowa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:154
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Sedan CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:37, 15.01.2011

Niestety odwilż nie pomogła i szyba dalej nie chce działać :/
Też mam wrażenie że to coś z mechaniką - tylko bardziej obstawiam zaklinowane prowadnice....
Ale nie bardzo mam kiedy zabrać się za rozebranie drzwi tym bardziej że praca przy takich warunkach pogodowych nie zachęca ....
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq