Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

procedura programowania pilota- kluczyka do honda accord VIII (8)

VIII kluczyki bateria programowanie

Najlepsza odpowiedź Dziewiąty , 20:57, 08.07.2019

Mój pilot nie ma diody :/ a jest oryginalny więc chyba to taki model.

 

Tak poza tym widzę, że lipa jest - autoalarm mi wyje po otwarciu auta z klucza, odpalenie silnika też nic nie daje, wyje i migają awaryjne. Więc raczej nigdzie nie pojadę :O

 

 

EDIT:

A nie przepraszam, jest dioda..... tylko ze ja nigdy nie widziałem (nie patrzyłem?) aby ona świeciła, ale jest...

W każdym razie teraz też nie świeci po wymianie baterii..... rozmawiałem przed chwilą z moim mechanikiem, a te polecił mi podejść jutro do kogoś z miernikiem prądu żeby sprawdzić te nowe baterie, bo może być tak, że prąd w nich spada poniżej 3V podczas wciskania przycisków i po prostu może trzeba będzie kupić kolejną baterię.

 

Ha Panowie!

Po kolejnej namowie mojej żony zweryfikowałem ułożenie baterii i wygląda na to, że źle je wkładałem.... Przy okazji wyjaśniło się prawdopodobnie dlaczego nie działał mi nigdy serwisowy zestaw kluczy. Wymianę baterii zacząłem dzisiaj od klucza serwisowego - a tam była o dziwo źle włożona bateria, potem jak wymieniałem w moim codziennym kluczu, to bateryjka mi wypada podczas otwierania i włożyłem nową tak jak w kluczu serwisowym było, czyli nieprawidłowo. Nie wiem jakim cudem w serwisowym bateria była źle włożona, ale teraz poprzekładałem i wygląda na to że może będzie dobrze bo dioda świeci - idę sprawdzić do autka.

 

EDIT 2:

Potwierdziło się - teraz wszystko działa i serwisowy i "zwykły" zestaw kluczy. Wniosek z tego taki żeby nie wkładać baterii na ślepo tak jak były, tylko sprawdzać jak powinny być :)

Ufff... najważniejsze że sprawa załatwiona, zamykam temat.

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dziewiąty

Dziewiąty
  • Forumowicz
  • 32 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2013
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:54, 08.07.2019

Witam!

 

Panowie pomóżcie, bo szukam i szukam i niczego znaleźć nie mogę.

 

Zakładam więc nowy temat, bo nie znalazłem nigdzie informacji dotyczących Accorda VIII.

 

Czy istnieje coś takiego jak procedura kodowania kluczyków w Accordzie VIII (2013r.) ????

 

CZY KTOŚ MOŻE MI JĄ PODAAAAAĆĆĆĆĆ ??

 

Wymieniłem baterię w obu kompletach kluczyków. Dodam, że cały czas używałem jednego kompletu i od jakiegoś czasu zauważyłem, że coraz słabiej on działa, czasem trzeba było kilka razy nacisnąć przycisk otwierania żeby "załapało".

Kupiłem więc dzisiaj 2 baterie 3V CR1616 (a więc takie jak oryginał)  i wymieniłem w tym komplecie, który jest ciągle używany, oraz w zapasowym, który w ogóle nie był używany i jak ostatnio sprawdziłem - już nie działał (więc podejrzewałem, że bateria w nim padła).

 

Po wymianie żaden z pilotów nie otwiera mi samochodu :/

 

Wiecie może o co chodzi?

Może trzeba coś dodatkowego zrobić?

Może kluczyki się rozkodowały i muszę zakodować je od nowa (jak to zrobić w Acco VIII ? ) ?

 

Chodzi o Accorda VIII z 2013r.

 

Ewentualnie - czy jak otworzę auto z klucza i uruchomię silnik, to będę mógł nim normalnie jechać do jakiegoś warsztau/ASO (czy immobilizer nie zatrzyma samochodu??).

/Idę zaraz zobaczyć czy autoalarm będzie mi wył jak go odpalę z kluczyka./


  • 0

#2 Masterbb

Masterbb
  • Klubowicz
  • 249 postów
  • Skąd:Bielsko-Biała
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Sedan CU2 polift
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 20:23, 08.07.2019

Jak naciśniesz na dowolny przycisk na pilocie to dioda na środku pilota miga  ?


  • 0

#3 Dziewiąty

Dziewiąty
  • Forumowicz
  • 32 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2013
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:57, 08.07.2019   Najlepsza odpowiedź

Mój pilot nie ma diody :/ a jest oryginalny więc chyba to taki model.

 

Tak poza tym widzę, że lipa jest - autoalarm mi wyje po otwarciu auta z klucza, odpalenie silnika też nic nie daje, wyje i migają awaryjne. Więc raczej nigdzie nie pojadę :O

 

 

EDIT:

A nie przepraszam, jest dioda..... tylko ze ja nigdy nie widziałem (nie patrzyłem?) aby ona świeciła, ale jest...

W każdym razie teraz też nie świeci po wymianie baterii..... rozmawiałem przed chwilą z moim mechanikiem, a te polecił mi podejść jutro do kogoś z miernikiem prądu żeby sprawdzić te nowe baterie, bo może być tak, że prąd w nich spada poniżej 3V podczas wciskania przycisków i po prostu może trzeba będzie kupić kolejną baterię.

 

Ha Panowie!

Po kolejnej namowie mojej żony zweryfikowałem ułożenie baterii i wygląda na to, że źle je wkładałem.... Przy okazji wyjaśniło się prawdopodobnie dlaczego nie działał mi nigdy serwisowy zestaw kluczy. Wymianę baterii zacząłem dzisiaj od klucza serwisowego - a tam była o dziwo źle włożona bateria, potem jak wymieniałem w moim codziennym kluczu, to bateryjka mi wypada podczas otwierania i włożyłem nową tak jak w kluczu serwisowym było, czyli nieprawidłowo. Nie wiem jakim cudem w serwisowym bateria była źle włożona, ale teraz poprzekładałem i wygląda na to że może będzie dobrze bo dioda świeci - idę sprawdzić do autka.

 

EDIT 2:

Potwierdziło się - teraz wszystko działa i serwisowy i "zwykły" zestaw kluczy. Wniosek z tego taki żeby nie wkładać baterii na ślepo tak jak były, tylko sprawdzać jak powinny być :)

Ufff... najważniejsze że sprawa załatwiona, zamykam temat.


Użytkownik Dziewiąty edytował ten post 21:40, 08.07.2019

  • 0

#4 Masterbb

Masterbb
  • Klubowicz
  • 249 postów
  • Skąd:Bielsko-Biała
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Sedan CU2 polift
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 17:13, 09.07.2019

Wczoraj już nie zdążyłem napisać o baterii ;)  bo jak wymieniałem przyciski kluczyka miałem to samo złe ułożenie baterii. Ważne że działa :)


  • 0

#5 piasek101

piasek101
  • Forumowicz
  • 784 postów
  • Skąd:piaski
  • Silnik:2.0
  • Wersja:lifestile
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 39
Super

Napisano 18:54, 09.07.2019

A ja wczoraj zdążyłem - w innym wątku do jakiego autor wrzucił problem.
  • 0

#6 Arkady9191

Arkady9191
  • Nowy
  • 1 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Es
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:33, 10.03.2021

Witam pomoże ktos zaprogramować pilot w accord viii. Orginalny pilot działał caly czasz, wczoraj otwierając bagażnik z pilota włączał sie alarm i od tej pory nie działa pilot. Baterie wymienione na nowe
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, kluczyki, bateria, programowanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq