Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Odszkodowanie z OC sprawcy

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pasibrzuch Joe

Pasibrzuch Joe
  • Nowy
  • 2 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:58, 08.07.2019

Witajcie,

 

Jest to mój pierwszy post na forum, do tej pory udawało mi się znaleźć interesujące mnie informacje w tematach już istniejących.

 

Mam olbrzymią prośbę o wycenę szkody ze zdjęć. Babeczka wjechała mi w niedzielę w tyłek. Krew mnie zalała, bo jak wiadomo człowiek dba o to auto bardziej niż o własną żonę  :diabelek2: 

 

 

Przed zdjeciem zderzaka wyglądało to tak:

 

 

 

 

Po zdjęciu zderzaka i otworzeniu klapy bagażnika wygląda to tak:

 

 
Kosztorys z AXA:
 
 
Proszę dajcie znać, czy 10 tys, które wycenili w AXA jest ok, czy powinienem walczyć jeszcze o jakąś kasę? To co ja widzę, to na pewno brak w kosztorysie wymiany czujników.
 
 
 

 


  • 0

#2 Miloszzz

Miloszzz
  • Forumowicz
  • 1036 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Sport
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:HB
Reputacja: 16
Dobra

Napisano 10:42, 08.07.2019

Ja za takiego strzała dostałem wycenę w PZU na 3.5k. ;)

 

imho 10k uważam za bardzo uczciwą propozycję. Ja bym to brał i naprawił za 2000.

 

Axa wyceniała, bo tam OC miała sprawczyni, czy Ty i zglosiles bezposrednia likwidacje u swojego ubezpieczyciela?


  • 0

#3 Pasibrzuch Joe

Pasibrzuch Joe
  • Nowy
  • 2 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:52, 08.07.2019

Tam była ubezpieczona sprawczyni wypadku. Zgłosiłem się bezpośrednio do nich.


  • 0

#4 MahaRadza

MahaRadza
  • Forumowicz
  • 196 postów
  • Skąd:Chełm
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 11:34, 08.07.2019

W mojej ocenie wycena rzetelna, bo nie masz wrzuconej amortyzacji, roboczogodzina też nie najgorsza.
Jedynie nie powiem czy wrzucone wszystko, czyli zakres prac.
Chciałbym dostać taką wycenę.
  • 0

#5 KulawyJohn

KulawyJohn
  • Administrator
  • 1615 postów
  • Skąd:KSU powiat suski
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:201 z groszami
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 53
Wzorowa

Napisano 12:09, 08.07.2019

Każ im dorzucić do wyceny te czujniki. Nawet, jeśli mieliby się nie zgodzić, to i tak jesteś zarobiony $$$ ;)


  • 0

Pozdrawiam Grzegorz - górolicek śmiesek :)
Moja "Czarnula"

"Być górolem - to nie po górolsku godać.
Górolsko ślebodę trza tajsi w sercu chować!
Nie tyn jest górolem, co mo parzynice,
Nie tyn, komu gorset zdobio łostrężnice.
Jeno tym górolem, kto w górach serce swe łostawił,
W wąziutki szczelinie granitym zastawił"


#6 Dziewiąty

Dziewiąty
  • Forumowicz
  • 32 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2013
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:37, 08.07.2019

Wycena jest na "może być".

Idź do warsztatu, wyceń naprawę i będziesz wiedział czy jest dobrze czy nie.

Roboczogodzina 80,00 zł. - w realu raczej niespotykana, ale może to nie będzie istotne jeśli twój warsztat wyceni ci naprawę taniej niz AXA lub tak samo.

Pamiętaj, że w przypadku OC, jeśli nie przegniesz pały, to w przypadku dokonania naprawy za kwotę większą niż wyliczyła AXA możesz uzyskać dopłatę o ile przedstawisz rachunek/fakturę za naprawę itp., oraz oczywiście - o ile naprawą będą objęte tylko następstwa wypadku. Może być tak, że warsztat ustali inny zakres naprawy niż AXA - wtedy musisz to zgłosić przed dokonaniem naprawy do AXA żeby zrobili dodatkowe oględziny. Najlepiej jeśli warsztat zrobi wtedy własną wycenę i przedstawi ją do akceptacji AXA.

Części zamienne w wycenie AXA - nie wuadomo czy zamienniki czy oryginały, ale pewnie z uwagi na rocznik pojazdu zamienniki. Jeżeli np. saochód serwisowany był cały czas w ASO i naoryginałach to powinni dać oryginały.

 

powodzenia


  • 0

#7 Irrrvv

Irrrvv
  • Forumowicz
  • 93 postów
  • Skąd:Puławy
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Tourer CM
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:18, 09.07.2019

To zależy. Powiedziałeś ubezpieczycielowi, że rozliczasz się przelewem czy naprawiasz w bezgotówkowo w warsztacie? Jeśli w warsztacie bezgotówkowo:

Zgodnie z kolejnością:

1. Poproś ubezpieczyciela o wycenę twojego auta przed szkodą. Dostaniesz w ciągu 1 doby. Oni Ci wycenią przykładowo na 20 tys. wartość auta.

1 a) jeśli nie masz na siebie innego auta to poproś o zastępcze. Powinieneś je dostać na czas od momentu oddania do warsztatu do momentu zakończenia naprawy  - okresy wynajmu ustalaj nie telefonicznie tylko mailowo żeby był ślad.

2. Jak chcesz naprawiać w warsztacie to zawoź do ASO i niech oni robią swoją wycenę i i robią na oryginałach. Tylko zaznacz, żeby nie może naprawa przekroczyć wartości auta bo wyjdzie całkowita i wtedy pozamiatane. 

3. ASO wyceni naprawę na np. 15 tys. Gadasz z ASO i przesyłają wycenę do ubezpieczyciela. Ubezpieczyciel musi to klepnąć. 

4. ASO naprawia na oryginałach. Wycena ubezpieczyciela też powinna być na oryginałach. Masz masz mieć auto w stanie sprzed szkody.

 

 

Jeśli naprawa gotówkowa:

Te naprawy kosztorysowe z wypłatą gotówki są zaniżone zawsze. Możesz złożyć odwołanie  i czekać. Możesz też sprzedać roszczenie firmom, które się tym zajmują. Pewnie dostaniesz więcej, ale nie wiem dokładniej jak to działa.

 

Jak będziesz chciał sprzedać to auto po dzwonie to lepiej żeby naprawiało wcześniej ASO. 


Użytkownik Irrrvv edytował ten post 10:28, 09.07.2019

  • 0

#8 MahaRadza

MahaRadza
  • Forumowicz
  • 196 postów
  • Skąd:Chełm
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 12:29, 09.07.2019

Dalej podtrzymuję, że wycena jest rzetelna, a wiem co mówię bo miałem trochę do czynienia z ubezpieczycielami, nigdy nie miałem RBG na poziomie 80 zł netto.
Miałem 100 zł jak robił niezależny rzeczoznawca i sprawa szła do Sądu że względu na zaniżone odszkodowanie.
Jakbym dostał taką wycenę to bym nie marudził.
Pytanie jak chcesz naprawić samochód, w ASO czy gdzieś u swojego mechanika?

Wycena jest na "może być".
Części zamienne w wycenie AXA - nie wuadomo czy zamienniki czy oryginały, ale pewnie z uwagi na rocznik pojazdu zamienniki. Jeżeli np. saochód serwisowany był cały czas w ASO i naoryginałach to powinni dać oryginały.

powodzenia

Gdzieś tam dzwonią, to wiesz...
Miałeś doczynienia z wycenami od ubezpieczycielami OC?
Nie pisz, że nie wiadomo jakie części są w wycenie,bo są to oryginały.
  • 0

#9 lbx3046

lbx3046
  • Forumowicz
  • 368 postów
  • Skąd:Puławy
  • Silnik:K20
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM1
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 14:52, 09.07.2019

Też mi się wydaje że dostałeś spoko wycenę, mój brat za civica VIII rozwalonego tak samo z tyłu plus cały przód (lampy maska, zderzak,grill) z OC sprawcy PZU dostał po wielu walkach 7800. Ostatecznie sprawa jest sądzie. Więc twoja wycena jest bardzo dobra.
  • 0

Accord II 85r ->Accord III 87r->Accord CB7 91->Accord CC7 94r->Accord CG8 99r ->Accord CM1 + Civic EP2 01r->CM1+ Civic IX 16r


#10 piotr2012

piotr2012
  • Forumowicz
  • 268 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 15:57, 09.07.2019

A ja tak na marginesie dopiszę, że to kolejny przykład na to, że AXA to bdb ubezpieczyciel, mimo że składkowo ma jedne z najniższych składek. Odwrotnie niż PZU - tu zawsze najdrożej, a jak przyjdzie co do czego, to wyceny zawsze śmieszne, żeby tylko w ch...a zrobić klienta (też mam podobne przypadki w rodzinie).

A wycena spoko - koledzy dobrze radzą. Pozdrawiam!

Użytkownik piotr2012 edytował ten post 15:58, 09.07.2019

  • 0

#11 Dziewiąty

Dziewiąty
  • Forumowicz
  • 32 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2013
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:36, 17.09.2019

Dalej podtrzymuję, że wycena jest rzetelna, a wiem co mówię bo miałem trochę do czynienia z ubezpieczycielami, nigdy nie miałem RBG na poziomie 80 zł netto.
Miałem 100 zł jak robił niezależny rzeczoznawca i sprawa szła do Sądu że względu na zaniżone odszkodowanie.
Jakbym dostał taką wycenę to bym nie marudził.
Pytanie jak chcesz naprawić samochód, w ASO czy gdzieś u swojego mechanika?

Gdzieś tam dzwonią, to wiesz...
Miałeś doczynienia z wycenami od ubezpieczycielami OC?
Nie pisz, że nie wiadomo jakie części są w wycenie,bo są to oryginały.

 

Kolego a po czym wnosisz, że części w kosztorysie AXA są oryginalne?

 

Jeżeli uważasz, że stawka 80 zł. na terenie Warszawy jest realna to "życzę powodzenia" w poszukiwaniu :)

 

Co do kosztorysów - widziałem wiele ;)

 

A tak z ciekawości - czy wiadomo jak zakończyła się sprawa (pytam założyciela wątku)??


Użytkownik Dziewiąty edytował ten post 18:40, 17.09.2019

  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq