Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Accord VIII wymiana szyby przedniej, listwy boczne

VIII accord szyby wymiana szyby listwy boczne szyby przedniej

Najlepsza odpowiedź Dziewiąty , 12:47, 08.07.2019

kejo - OK, spoko, nie trzymam urazy, ale miło że się zreflektowałeś ;)

 

grzego - dzięki! co się da to sobie podrukuję i będę próbował przedstawić to ludziom, którym powierzę tę wymianę... mam nadzieję, że skoro nie udało się znaleźć "polecanego" warsztatu, to może chociaż te wszystkie materiały jak im pokażę, to sie przyłożą do roboty.

...no i pewnie trzeba będzie zmobilizować jakoś, żeby sie chłopakom "chciało"... lepiej dołożyć parę złotych na flaszkę lub kilka flaszek niż kupować nowe listwy ;)

 

DZIĘKI PANOWIE, temat zamykam, bo chyba już niczego więcej nie wymyślimy :)

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dziewiąty

Dziewiąty
  • Forumowicz
  • 32 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2013
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:04, 03.07.2019

Witam!

 

Koleżanki i Koledzy proszę o pomoc. Przeszukałem tematy, ale nie widzę nigdzie odpowiedzi na moje pytania.

 

W moim Acco VIII muszę wymienić szybę przednią. Sęk w tym, że podobno przy wymianie pękają jakieś zatrzaski od listew bocznych i potem serwisy przyklejają te listwy klejem (gdyż nie ma już zatrzasków). Wybór est więc taki, że albo montujemy listwy na klej, albo kup se pan nowe (ok. 700-900 zł. za komplet). Ja jakoś wolałbym nie jeździć z przyklejonymi listwami na klej, skoro w oryginale są one na zatrzaskach a nie na kleju.

 

Podobno jeśli się chce "pobawić" to można te listwy zdemontować bez rozwalania zatrzasków, trzeba się tylko trochę nagimnastykować. I tu moje pytania:

 

1. Czy znacie jakiś warsztat na terenie Warszawy, w którym wymiana szyby zostanie przeprowadzona ostrożnie - czyli bez niszczenia listew bocznych i konieczności ich wymiany na nowe (bo to klejenie jakoś mnie nie przekonuje jak na razie - no chyba że macie jakieś inne doświadczenia z przyklejonymi listwami, to dajcie znać)?

2. Czy szyba AGC z Nordglassa (czyli taka jak z pierwszego montażu, lecz bez logo Hondy) będzie dobra (koszty wymiany: Nordglass 870,00 zł., ASO: 3.100 zł. :) )?

3. Czy ktoś może wie z czego wynika tak wysoka cena w ASO - może oni jednak wymieniają te listwy, a nie przyklejają?

 

 

Z góry wielkie dzięki za pomoc!

Pozdr.!


  • 0

#2 grzego

grzego
  • Klubowicz
  • 205 postów
  • Skąd:podlaskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156KM
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 19
Dobra

Napisano 16:51, 03.07.2019

Tu masz manual klejenia tych listew: http://www.accordklu...ej/#entry932540


  • 0

#3 Dziewiąty

Dziewiąty
  • Forumowicz
  • 32 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2013
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:36, 03.07.2019

OK, dzięki, szkda że po angielsku, ale może jakoś się ogarnie to technologiczne słownictwo :)

A bez klejenia sie nie da? Orientujesz się czy możliwy jest ich demontaż bez zniszczenia i czy w przypadku zakładania takich "niezniszczonych" też trzeba coś kleić, czy wtedy tylko zatrzaski i tyle?

 

Zastanawiam sie czy nie wstawić szyby zamiennika (tej marki co oryginał - AGC) i nie kupić nowych listew, ale drogie to jak cholercia.


  • 0

#4 Dziewiąty

Dziewiąty
  • Forumowicz
  • 32 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2013
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:40, 04.07.2019

To jak z tym warsztatem, znacie jakiś godny polecenia?


  • 0

#5 rhaegar

rhaegar
  • Forumowicz
  • 388 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive + Aero Kit
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 12:52, 04.07.2019

Przecież te listwy odfruwały ludziom na autostradach, w związku z czym była akcja serwisowa i nawet ASO poodklejało je klejem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

#6 Dziewiąty

Dziewiąty
  • Forumowicz
  • 32 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2013
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:36, 04.07.2019

:) Kto wie czy odfruwały te zamontowane fabrycznie, czy takie, które właśnie były wcześniej uszkodzone i tylko przyklejone :)


  • 0

#7 kejo

kejo
  • Forumowicz
  • 81 postów
  • Skąd:Tychy
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CW2
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 18:42, 04.07.2019

:) Kto wie czy odfruwały te zamontowane fabrycznie, czy takie, które właśnie były wcześniej uszkodzone i tylko przyklejone :)

Twierdzisz, że ludziom pękały szyby od much na drogach az do tego stopnia, że aso zrobiło akcje wymiany listw ?

Nie widzę logiki w Twoim rozumowaniu

Gesendet von meinem SM-A405FN mit Tapatalk
  • 0

#8 Dziewiąty

Dziewiąty
  • Forumowicz
  • 32 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2013
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 06:46, 05.07.2019

Kolego nie moja wina czy coś widzisz czy nie, nie o to tu przecież chodzi.

Ja po prostu twierdzę, że po wymianie szyby wolałbym mieć listwy założone w sposób "fabryczny" a nie na klej - to chyba jest logiczne :), bo spotkałem się już z różnymi opiniami co do tego, czy w przypadku kolejnej wymiany szyby nie będzie problemu z odczepieniem takiej przyklejonej listwy. Nie interesuje mnie przyczyna z powodu której listwy się odklejały i czy ASO robiło akcję serwisową. W opiniach ludzi (na które się natknałem w necie), którzy pisali o odklejaniu się listew nie było wskazane czy były to listwy fabryczne czy po wymianie szyby. Może być przecież tak, że ktoś kupił auto np. po wymianie szyby lub po dzwonie (o którym byc może nawet nie wie) i miał listwy tylko na kleju, bez zaczepów - i o to mi chodziło. Co do akcji serwisowej ASO się nie wypowiadałem i nie wypowiadam, bo mnie to nie dotyczyło i nie dotyczy.

 

Moja "poszukiwania" dotyczą wskazania ew. warsztatu, w którym podeszliby do tematu na spokojnie, bez wyrywania listew na siłę.

 

Z ciekawostek - jestem oczywiście w mailowym kontakcie z ASO i zastanawiam się dlaczego nie odpowiadają mi w ogóle na pytanie "Jakie jest postępowanie ASO w przypadku wyłamania zaczepów w listwach" :)


  • 0

#9 Dziewiąty

Dziewiąty
  • Forumowicz
  • 32 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2013
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:57, 05.07.2019

No Panowie :) (i Panie)

 

Mam informację z ASO:

 

"Jeśli szyba nie była wymieniana lub zaczepy listew nie zostały uszkodzone przy innej okazji, to listwy powinny trzymać się tylko na tych zaczepach i zostaną wypięte ze spinek przyklejonych do słupków, a potem tak samo zamontowane."

 

Czyli da się bez wyłamywania jednak :)


  • 0

#10 kejo

kejo
  • Forumowicz
  • 81 postów
  • Skąd:Tychy
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CW2
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 13:20, 06.07.2019

No Panowie :) (i Panie)

Mam informację z ASO:

"Jeśli szyba nie była wymieniana lub zaczepy listew nie zostały uszkodzone przy innej okazji, to listwy powinny trzymać się tylko na tych zaczepach i zostaną wypięte ze spinek przyklejonych do słupków, a potem tak samo zamontowane."

Czyli da się bez wyłamywania jednak :)

No pewnie, se się da. Tylko musi to zrobić jakiś specjalista :) co do poprzedniego postu, to sorki troche za ostro odniosłem się do Twoich slow :-)

Ja w civicu UFO dwa razy szybę wymieniałem i zawsze wymienili tak, że spinki były na miejscu. Ale to było na Śląsku

Gesendet von meinem SM-A405FN mit Tapatalk
  • 0

#11 grzego

grzego
  • Klubowicz
  • 205 postów
  • Skąd:podlaskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156KM
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 19
Dobra

Napisano 20:28, 06.07.2019

Z  ESM:

Wymiana listwy bocznej szyby przedniej

Wymiana listwy
UWAGA:
  • Założyć rękawice ochronne.
  • Uważać, aby nie uszkodzić szyby przedniej.
  • Do zdejmowania bocznej listwy szyby przedniej nie używać narzędzi metalowych, aby nie uszkodzić krawędzi szyby przedniej, przez co mogłyby się na niej pojawić pęknięcia.
  • Do zdejmowania elementów użyć narzędzia do demontażu lub odpowiednika.
  • Uważać, aby nie pogiąć bocznej listwy szyby przedniej.
  1. Wymontować boczną listwę szyby przedniej (A).
    1
    Przyciskając ręcznie górny element ustalający (B) listwy do strony słupka, delikatnie podważyć listwę, aby zwolnić ją z elementów ustalających.

    2.
    Stopniowo odczepić w ten sposób wszystkie elementy ustalające ©.
    3.
    Przesunąć listwę do tyłu, aby zwolnić dolną spinkę (D).

 

yWf5TeC.jpg

 

  1. Wymontować dolną spinkę (A) z nadwozia, przekręcając ją o 90°.
  2. Jeśli dolna spinka jest uszkodzona lub nadmiernie naprężona, wymienić ją na nową.
GDuP8t5.jpg
 
4. Zamontować dolną spinkę (A) na listwie bocznej szyby przedniej (B). Wypukłą część © spinki należy skierować w górę.
 
615fdzC.jpg
 
5. Przytrzymać boczną listwę szyby przedniej (A) w górze, zaczynając od góry, umieścić otwory w listwie na elementach ustalających (B) i dolną spinkę © na otworze w nadwoziu, po czym wcisnąć listwę, aż listwa i dolna spinka zaskoczą na miejsce.
 
Tozg5cK.jpg
 
 
Wymiana elementu ustalającego
  1. Stopniowo zdrapywać taśmę przylepną (A) pod elementami ustalającymi (B), nagrzewając ją pistoletem nadmuchowym gorącego powietrza do około 100−120°C.
    UWAGA:
    • Aby zapobiec uszkodzeniom, nie nagrzewać nadmiernie lakierowanej powierzchni wokół elementów ustalających.
    • Owinąć folią aluminiową zewnętrzne elementy wykonane z żywicy, co zabezpieczy je przed przegrzaniem podczas używania pistoletu nadmuchowego gorącego powietrza.
  2. Powierzchnię klejenia oczyścić gąbką zwilżoną alkoholem izopropylowym. Po oczyszczeniu unikać zabrudzenia powierzchni olejem, smarem lub wodą.
So9h12C.jpg
 
Zamontować górne (A) i dolny element ustalający (B).
-1.
Zerwać taśmę ochronną z elementów ustalających.
-2.
Ustawić elementy ustalające według znaków © na nadwoziu i przykleić je taśmą klejącą (D).
-3.
Nałożyć dwuskładnikowy klej epoksydowy (E) dookoła krawędzi elementów ustalających w sposób pokazany na rysunku.

 

pWg9Uvx.jpg


Użytkownik grzego edytował ten post 20:36, 22.02.2021

  • 2

#12 Dziewiąty

Dziewiąty
  • Forumowicz
  • 32 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2013
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:47, 08.07.2019   Najlepsza odpowiedź

kejo - OK, spoko, nie trzymam urazy, ale miło że się zreflektowałeś ;)

 

grzego - dzięki! co się da to sobie podrukuję i będę próbował przedstawić to ludziom, którym powierzę tę wymianę... mam nadzieję, że skoro nie udało się znaleźć "polecanego" warsztatu, to może chociaż te wszystkie materiały jak im pokażę, to sie przyłożą do roboty.

...no i pewnie trzeba będzie zmobilizować jakoś, żeby sie chłopakom "chciało"... lepiej dołożyć parę złotych na flaszkę lub kilka flaszek niż kupować nowe listwy ;)

 

DZIĘKI PANOWIE, temat zamykam, bo chyba już niczego więcej nie wymyślimy :)


  • 0

#13 Hirek1975

Hirek1975
  • Forumowicz
  • 51 postów
  • Skąd:o/Wieliczki
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:52, 07.02.2020

Pytałem  w moim  ASO czy dalej jest kampania, odpowiedzieli że kampania dotyczyła tylko roczników 10-11.

w mojej Hance odstaje listwa od strony kierowcy, wygląda na to że jeden górny zaczep nie trzyma, 

Są tu koledzy ,którzy przyklejali listwy na kleju do szyb, 

Mam pytanie czy ktoś próbował podkleić tylko miejscowo górny zaczep,i czy jest sens się  tym bawić czy tylko cała listwa na nowo do klejenia?

Ostatnio używałem uszczelniacza /kleju dekarskiego , myślę żeby tym cyknąć pod zaczep i rozsmarować poniżej i powyżej zaczepu.

oczywiście po uprzednim odtłuszczeniu .

klej to niezły zajzajer, uszczelniając rynny ubabrałem sobie gacie robocze.

Taka klucha wytrzymała kilka prań i została elastyczna dopóki jej nie wyskubałem.


  • 0

Była VI 99, VII 06, i jest VIII 14


#14 flashmaniac

flashmaniac
  • Klubowicz
  • 965 postów
  • Skąd:Ostrołęka
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive Manual + Navi + LKAS/CMBS/ACC
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 11:26, 08.07.2020

Czy ktoś wymieniał ostatnio szybę przednią i może polecić jakiś warsztat w mazowieckim lub podlaskim ?


  • 0

#15 Ślepak

Ślepak
  • Administrator
  • 6020 postów
  • Skąd:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 20:41, 08.07.2020

Czy ktoś wymieniał ostatnio szybę przednią i może polecić jakiś warsztat w mazowieckim lub podlaskim ?

 

 

Polecam z takimi pytaniami dział regionalny.


  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, accord, szyby, wymiana szyby, listwy boczne szyby przedniej

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq