Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Vlll Pomocy!Nie działający czujnik prędkości.Problem ze skrzynią biegów?

VIII Układ elektryczny Czujnik prędkości czujnik vss Skrzynia biegów mamualna

Najlepsza odpowiedź radkohondziarz , 16:35, 13.04.2020

Temat rozwiązało aso w Częstochowie. Zamontowali mi ten czujnik bo mieli podkładki do niego i podłączyli pod komputer.Ogólnie temat jest im znany, ale nie chcieli więcej mówić o szczegółach no trudno ważne, że wszystko działa. Przejdź do postu


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 radkohondziarz

radkohondziarz
  • Nowy
  • 16 postów
  • SkÄ…d:WieluÅ„
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Tourer
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Cw1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:17, 28.06.2019

Witam.Mam Honde Accord 2008r,benzyna z gazem 2.0,manualna skrzynia biegów.Po wymianie oleju w skrzyni biegów padł mi czujnik prędkości.I co ciekawe od razu u mechanika który wymieniał olej!Dodam ,że do skrzyni kupiłem orginalny olej z Aso MTF.Czujnik został od strony skrzyni biegów zmielony chyba przez jakąś zębatkę.Nabyłem inny czujnik i ta sama historia.Zmieliło go od w taki sam sposób.Czy znajdują się tam orginalnie jakieś dystanse pomiędzy czujnikiem a miejscem gdzie wchodzi do skrzyni biegów?Jeżeli tak to jaki mają wymiar?Czy jest to gumowy dystans czy zwykła podkładka?Wydaje mi się ,że czujnik wchodzi za głęboko do skrzyni biegów i mieli go po prostu od tyłu.Wydaje mi się ,że mechanik odwalił fuszerkę i podczas wymiany oleju w skrzyni biegów wykręcił czujnik prędkości i w miejscu w którym on wchodzi po prostu zalał olej a dystanse przez nieuwagę zgubił i się nie przyznał.Dodam jeszcze,że prędkościomierz wiadomo nie działa,wyskakuje check engine i brak wspomagania kierownicy i ciężko wchodzi 5 i 6bieg.Miejsce w które wchodzi czujnik prędkości w skrxynię biegów jest tylko zaślepione.Wymiana oleju u mnie w skrzyni przyniosła katastrofalne skutki i pewnie winny mechanik a szkoda bo miałem do niego zaufanie.Kilka lat robił mi samochody.Proszę o pomoc obcykanych forumowiczów co jest nie tak bo już nie chcę następnej przykrej niespodzianki po zakupie kolejnego czujnika.Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
  • 0

#2 piasek101

piasek101
  • Forumowicz
  • 784 postów
  • SkÄ…d:piaski
  • Silnik:2.0
  • Wersja:lifestile
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 39
Super

Napisano 19:34, 28.06.2019

Jak nikt Ci nic nie napisze to będę w poniedziałek zaglądał konkretniej do samochodu (mam zamiar wymieniać olej w silniku).
Obadam czy czujnik jest na podkładkach (może nie ma różnicy, bo mam polifta). Raczej go znajdę, ale lepiej podaj skąd go dobrze widać.

Możesz też zadzwonić do ASO - ktoś kumaty powinien pamiętać jak tam jest.
  • 1

#3 radkohondziarz

radkohondziarz
  • Nowy
  • 16 postów
  • SkÄ…d:WieluÅ„
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Tourer
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Cw1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:29, 28.06.2019

Zrobiłem zdjęcia,ale są za duże żeby je tutaj dodać bo limit jest tylko 500kb.Podaj mi adres email to ci wyślę zdjecia położenia czujnika i w ogóle zdjecie czujnika jak go zmieliło.
  • 0

#4 radkohondziarz

radkohondziarz
  • Nowy
  • 16 postów
  • SkÄ…d:WieluÅ„
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Tourer
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Cw1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:39, 28.06.2019

Ogólnie to czujnik jest przykręcony tylko na jedną śrubę,którą 10 kluczem się przykręca do skrzyni biegów po prawej stronie poniżej akumulatora.Ta srebna część wchodzi do środka.https://www.google.c...=IduPhh0rUXXjAM
  • 0

#5 radkohondziarz

radkohondziarz
  • Nowy
  • 16 postów
  • SkÄ…d:WieluÅ„
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Tourer
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Cw1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:52, 28.06.2019

Ten,który podałem w linku jest od diesla i z Vll ,ale jest taki sam z wyglądu jak mój.Srebna jego część została praktycznie złamana a na końcu tego srebnego odbiły się trzy ślady jakby po zębatkach.Wydaje mi się ,że chyba za głeboko wchodzi.No chyba ,że po wymianie oleju mam jakiś problem ze skrzynią biegów.Na srebnej części był też olej ze skrzyni.Nie mam pojęcia czy jego srebna część ma prawo być ubrudzona w ogóle olejem.Jakby ktoś mi zrobił zdjęcie jak u niego mocowanie tego czujnika wygląda tzn ewentualne podkładki to będę bardzo wdzięczny.
  • 0

#6 piasek101

piasek101
  • Forumowicz
  • 784 postów
  • SkÄ…d:piaski
  • Silnik:2.0
  • Wersja:lifestile
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 39
Super

Napisano 20:53, 28.06.2019

Już w tym drugim wątku doczytałem gdzie on jest. Piszą tam aby nie zgubić podkładki - czyli jest z nią coś na rzeczy.
Tak jak pisałem - w poniedziałek zajrzę.

Ale może ktoś inny Ci wcześniej coś napisze.

[edit] Jak pisałem ostatniego nie było.
Wygląda na to, że za głęboko był włożony.
Olej to normalne - przecież jest rozbryzgiwany, a sam czujnik jest szczelny.

Użytkownik piasek101 edytował ten post 20:55, 28.06.2019

  • 0

#7 radkohondziarz

radkohondziarz
  • Nowy
  • 16 postów
  • SkÄ…d:WieluÅ„
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Tourer
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Cw1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:19, 28.06.2019

No to wygląda na to,że tak jak podejrzewałem mechanik wykręcił czujnik żeby wlać olej,zgubił podkładkę i to popsuło czujnik.Szkoda,że sam się do tego nie przyznał.Teraz będzie kwestia żeby coś dopasować w zamian tak żeby to było szczelne i czujnik nie sięgał za daleko.Dzięki za to,że zajrzysz.
  • 0

#8 piasek101

piasek101
  • Forumowicz
  • 784 postów
  • SkÄ…d:piaski
  • Silnik:2.0
  • Wersja:lifestile
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 39
Super

Napisano 21:28, 28.06.2019

Najprawdopodobniej jest tak jak piszesz - jeśli czujnik jest od góry to otworem po nim chciał wlewać olej, bo korek wlewowy jest poziomo i trochę trzeba się nagimnastykować (stosujemy wężyk).

Pisałem Ci - zadzwoń do ASO - może kupisz oryginalną podkładkę.
  • 0

#9 piasek101

piasek101
  • Forumowicz
  • 784 postów
  • SkÄ…d:piaski
  • Silnik:2.0
  • Wersja:lifestile
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 39
Super

Napisano 19:48, 29.06.2019

Zajrzałem dzisiaj.
Podkładki nie widać, ale pomiędzy przykręcony czujnik a obudowę skrzyni można włożyć trytytkę (taką średniej grubości).
Dokładniej w miejsce pomiędzy śrubą a włożonym czujnikiem.
  • 0

#10 radkohondziarz

radkohondziarz
  • Nowy
  • 16 postów
  • SkÄ…d:WieluÅ„
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Tourer
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Cw1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:35, 13.04.2020   Najlepsza odpowiedź

Temat rozwiązało aso w Częstochowie. Zamontowali mi ten czujnik bo mieli podkładki do niego i podłączyli pod komputer.Ogólnie temat jest im znany, ale nie chcieli więcej mówić o szczegółach no trudno ważne, że wszystko działa.
  • 0

#11 Igi19851

Igi19851
  • Nowy
  • 6 postów
  • SkÄ…d:PiÅ‚a
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:196
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:21, 26.05.2020

Witam
Mam taki sam problem . Uszkodzony był czujnik prędkości po wymianie sprzęgła i oleju w skrzyni. Zapalił się check wiadomo i padł prędkościomierz. Po wymianie na inny czujnik wszystko wróciło do normy ale prędkościomierz nadal nie wstaje. Podkładka jest na swoim miejscu. Czy czujnik jest cały czarny czy też z tą metalową końcówką ? Honda Accord VIII 2.2 dtec
  • 0

#12 piasek101

piasek101
  • Forumowicz
  • 784 postów
  • SkÄ…d:piaski
  • Silnik:2.0
  • Wersja:lifestile
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 39
Super

Napisano 10:44, 26.05.2020

Tylko gdybam - może  odÅ‚Ä…czenie klemy (taki maÅ‚y reset) pomoże.


  • 0

#13 Igi19851

Igi19851
  • Nowy
  • 6 postów
  • SkÄ…d:PiÅ‚a
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:196
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:08, 26.05.2020

W większości są to błędy mechaników . Nie znajomości Hondy bo tego nie naprawiają. Nie sądzę że to pomoże ale można spróbować. Może bezpiecznik który jest za to odpowiedzialny za zegary jeszcze sprawdzę
  • 0

#14 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8865 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 11:29, 26.05.2020

A jesteś pewien, że włożyli dobrą podkładkę a nie za grubą?
Bo to wyglÄ…da jakby czujnik byÅ‚ sprawny ale za daleko odsuniÄ™ty. 


  • 0

#15 piasek101

piasek101
  • Forumowicz
  • 784 postów
  • SkÄ…d:piaski
  • Silnik:2.0
  • Wersja:lifestile
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 39
Super

Napisano 11:47, 26.05.2020

Też dobry pomysł.

 

Co do bezpiecznika - chyba inne wskaźniki działają, więc chyba to nie to (ale jak i inne propozycje nie należy jej kategorycznie odrzucać).

To, że to błąd mechanika jest oczywistym - przecież właśnie cały wątek jest o tym.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, Układ elektryczny, Czujnik prędkości czujnik vss, Skrzynia biegów mamualna

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq