Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Padła sprężarka

VII Sprężarka wymiana płukanie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 paba87

paba87
  • Nowy
  • 18 postów
  • Skąd:Milanówek
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Tourer
  • KM:150
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CM17
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:50, 19.06.2019

Witam, padła mi sprężarka mechanik powiedział że jest całkowicie zatarta, nie da się nawet jej obrócić mechanicznie czyli brecha. Teraz pytanie w jednym zakładzie specjalizującym się w naprawach klimy powiedzieli mi 2600 na nowych podzespołach: sprężarka, osuszacz, parownik. Trochę dużo pieniędzy i tak się zastanawiam bo mogę kupić dobrą używana sprężarkę za przystępną cenę i czy nie zrobić tak jak znalazłem w necie:https://forum.autoka...i-klimatyzacji/
Tylko nie bawił bym się w płukanie na miejscu tylko już przed nabyciem bym dał do wypłukania i przy okazji by sprawdzili szczelność. Co sądzicie i czy warto tak się bawić?? Bo wg moich przeliczeń ponad 1000 by został w kieszeni.
  • 0

#2 Godar

Godar
  • Forumowicz
  • 543 postów
  • Skąd:Częstochowa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CM1
Reputacja: 18
Dobra

Napisano 20:11, 19.06.2019

Jeśli dostaniesz gwarancję od sprzedającego na sprężarkę , nawet na kilka miesięcy to myślę że warto.


  • 0
Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma ...

#3 karibe

karibe
  • Forumowicz
  • 28 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:13, 19.06.2019

W tamtym roku przechodzilem podobna epopeje, mialem wymieniana sprezarke na zamiennik wraz z chlodnica i osuszaczem. Masa problemow potem mialem ale mysle ze glownie zwiazanych z niekompetencja zakladu w ktorym robilem. Generalnie po jakis 2 musiacach (sic!) bujania sie w koncu ustawili jak trzeba i dziala do dzis. Tez rozwazalem regeneracje ale ponoc przy keihin nie warto

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#4 paba87

paba87
  • Nowy
  • 18 postów
  • Skąd:Milanówek
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Tourer
  • KM:150
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CM17
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:06, 19.06.2019

[quote name="karibe" post="977257" timestamp="1560971632"]


Jeśli można wiedzieć jakie koszty poniosłeś wymiany sprężarki i na jaki zamiennik ja wymieniłeś? Z jakiego regionu jesteś? Bo też się zastanawiam- czeka mnie wyjazd na południe więc moze tam będzie taniej;) zastanawiam się nad tym czy poprostu nie zmontować samemu całego układu a do serwisu dać ew. Uszczelnienia i płukanie z nabyciem. Bo z tego co się orientuję to za wszystko licza.... Wyjęcie sprężarki itp.
  • 0

#5 karibe

karibe
  • Forumowicz
  • 28 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:22, 19.06.2019

Sprawdzilem fvat i stoi tam 1850 ale cos mi sie wydaje ze bylo 2400 juz nie pamietam dokladnie. Z faktury: pompa nrf, skraplacz tt, pasek 7pk1730. Jestem z Lublina i tam byla naprawa, pomimo problemow musze przyznac ze w koncu zrobili i juz kasy za poprawki nie brali.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, Sprężarka wymiana, płukanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq