Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Abs/Vsa swiruje. MK7 2007 2.2

VII

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 aderwnc

aderwnc
  • Nowy
  • 1 postów
  • Skąd:COVENTRY
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:300000
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 06:49, 08.06.2019

Witam . Zakupilem honde z uszkodzonym czujnikiem abs. Wymienilem odrazu dwa tylnie z pierszym troche bylo zabawy ale z deugim to juz bylo raz dwa . Rozwiercalem stare czujniki sciagajac piaste wiec zadnego syfu tam nie ma . Bledy pokasowaly sie same po przejechaniu paru metrow . Problem wystepuje tylko na zimnym silniku po wbiciu dwojki i przekroczeniu okolo 25-30km/h zalacza sie abs/vsa i odcina mi pedal gazu musze odpusic gaz i wraca wszystko do normy trwa to wszystko nie cala sekunde ale uciazliwe to jest . Zauwazylem ze problem nie wystepuje gdy na dwojce nie wchodze szybko na wyzsze obroty tylko pomalu . Robilem samodiagnostyke spinaczem i abs mruga blad 61 . Wyczytalem ze moze to byc wina slabego akumulatora . A moj juz nadaje sie do wymiany bo raz juz zawiodl . Kasowalem tez recznie blad abs i robilem pozycjonowanie vsa z tym ze w instrukcji pisalo ze abs czy vsa powinno zamrugac 2x a u mnie mrugnelo 3x . Dodam jeszcze ze po odpaleniu silnika zapala mi sie check system i odrazu gasnie a nie wiem czy to normalne bo mi sie to swiecilo od czasu zakupu . Pozdrawiam
Zapomnialem dodac ze wymienilem odrazu klocki i tarcze z tylu jesli ma to znaczenie

Użytkownik aderwnc edytował ten post 06:53, 08.06.2019

  • 0

#2 rafisz

rafisz
  • Moderator Junior
  • 1575 postów
  • Skąd:WPR
  • Silnik:2.4
  • Wersja:exe MT
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CW2
Reputacja: 64
Wzorowa

Napisano 08:53, 10.06.2019

61 to raczej przy odpalaniu gdy jest słaby aku, jak już odpalisz to rolę zasilania przejmuje alternator i jeżeli ładowanie jest w porządku to ten błąd nie "wyskoczy", no ale może z alternatorem masz coś nie ok, jak kasujesz błędy to masz czysto? nic tam nie miga po operacji kasowania i zapamiętania neutralnej pozycji vsa?


Użytkownik rafisz edytował ten post 08:56, 10.06.2019

  • 0

#3 Ślepak

Ślepak
  • Administrator
  • 6020 postów
  • Skąd:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 20:52, 26.06.2019

Zobacz kolego inne tematy...
Napisał że błędy skasowane i położenie neutralne zrobione.
Wszystko jest na forum, a tematy błędami abs/vsa opisywane milion razy.
Wymień akumulator, sprawdź alternator i potem myśl nad problemem z vsa o ile będzie błąd. Błąd 61 to popularny temat.
  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq