Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Wymiana rozrządu i uszczelniaczy

VI

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#16 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8876 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 13:43, 12.06.2019

zapraszam do mnie masz cały rozrząd z pompą wody asahi na rolkach nsk i paskach mitsuboshi za czterysta pare zł + wysyłka
sam rozrząd 2 paski 2 rolki 230 zł

Po wakacjach na pewno się zgłoszę po komplet.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#17 wolek

wolek

    Partner HAKP

  • Partner HAKP
  • 4965 postów
  • Skąd:Wawa i Nowy Dwor Maz
  • Silnik:2.4
  • Wersja:TypeS
  • KM:190+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 94
Wzorowa

Napisano 13:46, 12.06.2019

Moge juz wyslac poki mam pompy w dobrej cenie
  • 0

#18 formata

formata
  • Nowy
  • 11 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2002
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:01, 13.06.2019

zapraszam do mnie masz cały rozrząd z pompą wody asahi na rolkach nsk i paskach mitsuboshi za czterysta pare zł + wysyłka
sam rozrząd 2 paski 2 rolki 230 zł


Jaki jest konkretny symbol katalogwy pompy wody asahi ?
  • 0

#19 formata

formata
  • Nowy
  • 11 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2002
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:45, 13.06.2019

Jeśli chodzi o pompę wody Asahi jest zagadka, w sklepie Jarusnet proponują pompę Asahi A0536 https://jarusnet.pl/a0536 natomiast jak dzwoniłem do haparts.pl sprzedają pompę Asahi A0529. Numer OEM pompy do mojego Accorda to 19200-PDA-E01. Nie mogę znaleźć żadnego katalogu pomp firmy Asahi. Jak model kupowaliście do swoich Accordów ?


Użytkownik formata edytował ten post 12:59, 13.06.2019

  • 0

#20 wolek

wolek

    Partner HAKP

  • Partner HAKP
  • 4965 postów
  • Skąd:Wawa i Nowy Dwor Maz
  • Silnik:2.4
  • Wersja:TypeS
  • KM:190+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 94
Wzorowa

Napisano 13:03, 13.06.2019

kolego formata a czytałeś opis na stronie jarka ?? wiesz co to jest H22 i jaka jest różnica pomiędzy F serią ?


  • 0

#21 TommyH

TommyH
  • Forumowicz
  • 284 postów
  • Skąd:Trójmiasto
  • Silnik:2.3
  • Wersja:ES
  • KM:154
  • Paliwo:PB
  • Rok:2002
  • Nadwozie:Był Sedan
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 15:51, 14.06.2019

Kupiłem komplet paski mitsuboshi o rolki ntn razem z pompą gmb bo była w zestawie co do uszczelniaczy to jeszcze popatrzę poszukam , dzieki za pomoc

Szukaj OEM w HaPartsie , lub u Wolka , u januszy nie szukaj tym bardziej u nas w Trójmieście gdzie tylko Vagi znają , szkoda pięniedzy


  • 0

#22 Roni0127

Roni0127
  • Forumowicz
  • 55 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:24, 17.07.2019

Witam!

Nie chcę zaśmiecać forum nowym tematem więc skoro moje pytanie dotyczy rozrządu to podepnę się tutaj.

 

Ale żeby wyjaśnić w czym rzecz nakreślę nico sytuację. Planuję ponowną wymianę rozrządu bo na obecnym mam już nalatane 112 tyś km   :shock:   :mrgreen: . Tak, tak, dobrze czytacie 112 000 km . Ostatnia wymiana miała miejsce pod koniec  2010 roku. Z różnych względów przeciągałem czas wymiany ale to nie miejsca na dyskusję na ten temat. W każdym razie ówcześnie rozrząd był wymieniony na następujących częściach: obydwa paski firmy Mitsuboshi,  rolka z napinaczem firmy GMB. Do tego dokompletowana była też pompa GMB . Usługa była wykonywana w ASO Honda na poczekaniu więc gdy piłem sobie kawkę w poczekalni nagle wpadł pracownik ASO i poinformował że według mechaników pompa jest w tak dobrym stanie że nie zalecają jej wymiany gdyż z zamiennikami bywa różnie a założony jest oryginał który i tak będzie najpewniejszy. Poza tym ów pan powiedział że ogólnie oni bardzo żadko w tym modelu wymieniają pompę wody przy wymianie rozrządu i dzieje się tak tylko w przypadku gdy faktycznie pompa jest już zmęczona.

 

Cóż, wtedy nie wiedziałem czy robią mnie w bambuko czy faktycznie tak jest ale zdałem się na ich sugestie. Jak widać po przebiegu sugestia była trafna. Poza tym panowie deklarowali (oczywiście tylko ustnie bez potwierdzenia na papierze) że na zamontowanym zestawie rozrząd powinien wytrzymać 120 tyś (nie zamierzam sprawdzać czy aż tyle wytrzyma   :mrgreen: ).

 

Tak czy owak pompa GMB zakupiona w 2009 r . została w pudełku i do dnia dzisiejszego spoczywa na półce oryginalnie zapakowana. Jednak jak napisałem pasuje wymienić w końcu ten rozrząd bo poszukiwany następca  Accorda (taż Honda ale większa limuzyna którą trudno mi znaleźć w interesującej mnie wersji, akceptowalnym stanie i ludzkiej cenie) jest tak trudny do wyłapania że może trzeba będzie przeciągnąć eksploatację Acco do czasu wyszukania nowszego Accorda VIII (ale to zagadnienie na inny temat i jednocześnie kolejny powód dotychczasowego przeciągania interwału wymiany rozrządu).

W każdym razie studiując forum i aktualizując wiedzę o polecanych obecnie producentach części do rozrządu natknąłem się na niepokojące wypowiedzi. Oczywiście już nie pytam o paski i rolki bo o tym jasno i wyraźnie napisaliście. Chodzi mi natomiast o pompę wody bo naczytałem się tu na forum o spadku jakości niegdyś porządnych zamienników. Była gdzieś mowa że obecny Aisin , GMB, 555, CTR to nie te same firmy co kiedyś i że coraz gorzej z jakością produktów tych firm (co przy nazwach tych firm wydawało się kiedyś nie do pomyślenia). I w związku z tym mam dwa pytania:

 

 1/ Od kiedy jakość wspomnianych firm się pogorszyła?

 

 2/ Czy pompa wody GMB , którą kupiłem jeszcze w 2009 r. zalicza się już do tych gorszych zamienników czy był to czas gdzie jeszcze wymienione firmy trzymały poziom i tą którą mam można spokojnie montować?

 

Pytam bo nie wiem jak to będzie wyglądało przy obecnej wymianie rozrządu. Jeżeli nadal będzie w dobrym stanie to zgodnie z sugestią Seth’a (przestudiowałem jego post –ostrzeżenie z wadliwą pompą) zostawię oryginał. Jednak jeżeli wymagała by wymiany to myślałem o założeniu pompy która mam na półce aby nie pchać się w dodatkowe koszty.

 

Więc jak sądzicie, pompa zakupiona jeszcze w 2009 r. była produkowana wg. starej szkoły dobrej jakości?

 

Z góry dzięki za ewentualne sugestie!


Użytkownik Roni0127 edytował ten post 10:26, 17.07.2019

  • 0
Roni0127

#23 wolek

wolek

    Partner HAKP

  • Partner HAKP
  • 4965 postów
  • Skąd:Wawa i Nowy Dwor Maz
  • Silnik:2.4
  • Wersja:TypeS
  • KM:190+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 94
Wzorowa

Napisano 12:46, 17.07.2019

powiem ze ostatnio robilem rozrząd w 6 genie gdzie było 240 tys na blacie i zostawiłem OEM pompę wody. była sucha i nie miala nic luzu.. jak nie masz 500 tys nawalone na blacie to zostaw oem pompę i tylko paski i rolki zmienić 

jak juz pompę zmieniać to jedynie asahi warto zakładać. 


  • 0

#24 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
  • Skąd:Mińsk Maz
  • Silnik:V12
  • Wersja:Mega
  • KM:500+
  • Paliwo:PB
  • Rok:3000
  • Nadwozie:Perfekcyjne
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 12:55, 17.07.2019

jak wyzej pompe wody zostawic oem
aisin to szajs, gmb to szajs

a jak ktos na tym jezdzi to tylko na tace dawac i dziekowac ze dziala :D
  • 0

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#25 Roni0127

Roni0127
  • Forumowicz
  • 55 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:01, 17.07.2019

Dzięki Panowie za szybką odpowiedź. Tak jak wspominałem, jeżeli pompa będzie ok to nawet nie myślę jej wymieniać. Pytam na wypadek gdyby się okazało że jej czas już dobiegł końca i faktycznie trzeba by było ja wymienić. Czy wtedy ta GMB która mam bedzie ok? Tzn pytam w kontekscie jakości produkcji firmy GMB teraz a dziesiec lat temu. Bo z tego co wyczytalem na forum to Aisin przeniosło produkcję (chyba w okolicy roku 2015 z tego co gdzieś tu wyczytalem) do Korei co wg dostepnych na forum informacji odbiło się na jakości. Czy tak samo jest z GMB? Pytam bo skoro juz mam tą część to wole wiedzieć czy w razie konieczności wymiany, ją zakładać. Albo inaczej, czy cześć z 2009 roku firmy GMB to cześć z czasów dobrej jakości tej firmy czy juz szajs?
  • 0
Roni0127

#26 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8876 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 13:51, 20.07.2019

Pozwól że zostawię fotkę pompy gmb z dzisiaj. Pompa ma 2 albo 3 lata.
a46a4a67893f11f5f6531243371aa780.jpg

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq