Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
all_gen

Światła do jazdy dziennej - którą opcję najlepiej wybrać.

all_gen

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Jakie światła do jazdy dziennej.

Jakie światła do jazdy dziennej macie w swoich Accordach?

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#31 BadElephant

BadElephant
  • Forumowicz
  • 38 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:22, 06.06.2019

u Grunge widziałem wiele razy jak świecą z daleka i raczej były mocniejsze niż seria a nie słabsze 


  • 0
MÓJ ACCORD

#32 lee

lee
  • Klubowicz
  • 13 postów
  • Skąd:Katowice/Gliwice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Exe
  • KM:200+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:CU
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:32, 06.06.2019

Dzięki za info. Może ktoś, ma doświadczenie z polskimi przeglądami... ?

 

 Jeżeli chodzi o kwestę DRLi w przeciwmgielnych to nie jest to zgodne z przepisami, dziś bylem na stacji i to potwierdzone info, policjant jak zauważy to może zabrać dowód za to, niestety ale przeciwmgielne reflektory nie mogą służyć jako światła do jazdy dziennej,


  • 0

#33 mefiu

mefiu
  • Forumowicz
  • 101 postów
  • Skąd:PL,NO
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 20:08, 06.06.2019

Sprawdziłem kabel do którego się podłączyłem przy silniczku od regulacji świateł i jest tak jak mówiłem podpiąłem się pod żółto niebieski kabelek. Test żarówek może na dniach. :P


  • 0

#34 Przemo603

Przemo603
  • Forumowicz
  • 158 postów
  • Skąd:Krosno
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:38, 06.06.2019

 Jeżeli chodzi o kwestę DRLi w przeciwmgielnych to nie jest to zgodne z przepisami, dziś bylem na stacji i to potwierdzone info, policjant jak zauważy to może zabrać dowód za to, niestety ale przeciwmgielne reflektory nie mogą służyć jako światła do jazdy dziennej,

 

Przecież to wiadome nie od dziś... i co w związku z tym?

Jeżdżę 3 rok na takich dziennych i problemu nie miałem i liczę się z tym, że dowód mogą zabrać... wtedy wyciągam bezpiecznik od modułu DRL, wkładam normalne żarówki, robię przegląd i dowód mam z powrotem, po czym wracam znowu do opcji początkowej :)

 

W poprzednim aucie jeździłem 8 lat z przyciemnionymi wszystkimi szybami, przeszedłem kilka kontroli i zawsze było ok, aż do momentu jak na 2-pasmówce wyprzedziłem nieoznakowanego Opla no i musiałem zdzierać folie na miejscu :)

 

A policja i SKP to powinna zając się starymi zgnitymi autami, niesprawnymi technicznie, stwarzającymi zagrożenie na drodze a nie światłami które przez x lat w dzień nie były obowiązkowe i nie było problemu.


Użytkownik Przemo603 edytował ten post 20:39, 06.06.2019

  • 0

#35 ivohaha

ivohaha
  • Nowy
  • 8 postów
  • Skąd:Bielsko-Biała
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:57, 06.06.2019

 Jeżeli chodzi o kwestę DRLi w przeciwmgielnych to nie jest to zgodne z przepisami, dziś bylem na stacji i to potwierdzone info, policjant jak zauważy to może zabrać dowód za to, niestety ale przeciwmgielne reflektory nie mogą służyć jako światła do jazdy dziennej,

 

Właściwie to chodziło mi o DLR zamontowane w kierunkowskazach. Wczoraj założyłem i zastanawiam się jak to będzie na przeglądzie...? 


  • 0

#36 Przemo603

Przemo603
  • Forumowicz
  • 158 postów
  • Skąd:Krosno
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:09, 06.06.2019

Właściwie to chodziło mi o DLR zamontowane w kierunkowskazach. Wczoraj założyłem i zastanawiam się jak to będzie na przeglądzie...? 

 

Nie możesz na czas przeglądu wypiąć bezpiecznik albo odłączyć kabel od tych dziennych?


  • 0

#37 JerzykTor

JerzykTor
  • Forumowicz
  • 179 postów
  • Skąd:Toruń
  • Silnik:2.0
  • Wersja:E
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 06:43, 07.06.2019

Siema, DRL w kierunkowskazach przyszły do mnie.
Tak jak obiecałem nagrałem filmik z porównania zwykłych żarówek do tych żarówek 2w1.
Link do filmu: https://youtu.be/hVHT-fvCoQQ
Strona pasażera zwykła żarówka, strona kierowcy żarówka 2w1, nagrane w pełnym słońcu, które padało na lampy. Jak dla mnie żarówka od DRL świeci o wiele lepiej od zwykłej.

Hej

Nadal zadowolony z żaróweczek ? ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#38 UnSeenMan

UnSeenMan
  • Forumowicz
  • 136 postów
  • Skąd:Potters Bar
  • Silnik:2.4
  • Wersja:DX
  • KM:177
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:DX (US)
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:42, 07.06.2019

 

Powiedz mi jak to jest z montażem? czy samemu prosto to zamontować? Nie obczajam elektryki w ogole wiec chciałbym wiedzieć czy można to jednak samemu zamontować. ;)


  • 0

__________________________________________

Na pomarańczowym zawsze cisnę w pedał gazu :D


#39 rudi0018

rudi0018
  • Forumowicz
  • 311 postów
  • Skąd:Łódzkie
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 13:56, 07.06.2019

Hej

Nadal zadowolony z żaróweczek ? ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

Mega zadowolony jak na razie, już zrobiłem kilkadziesiąt km i każdemu polecam tę opcję, zobaczymy jak długo będą bezawaryjnie służyły, na pewno wygląda to lepiej niż w długich, a co do DRL w halogenach, mi ta opcja się nie podoba jeszcze bardziej niż w długich. ;) 
 

Powiedz mi jak to jest z montażem? czy samemu prosto to zamontować? Nie obczajam elektryki w ogole wiec chciałbym wiedzieć czy można to jednak samemu zamontować. ;)

Montaż jak dla mnie jeszcze bardziej prosty niż podłączanie modułu DRL do halogenów lub długich, ponieważ tutaj tylko musisz się wpiąć w kabel od postojówki i w kabel od + po stacyjce, a reszty nie ruszasz, tylko podłączasz według schematu, a przy module DRL w długich/halogenach musisz dodatkowo wpinać się w przewody od świateł. ;) 


  • 0

#40 JerzykTor

JerzykTor
  • Forumowicz
  • 179 postów
  • Skąd:Toruń
  • Silnik:2.0
  • Wersja:E
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:19, 07.06.2019

Mega zadowolony jak na razie, już zrobiłem kilkadziesiąt km i każdemu polecam tę opcję, zobaczymy jak długo będą bezawaryjnie służyły, na pewno wygląda to lepiej niż w długich, a co do DRL w halogenach, mi ta opcja się nie podoba jeszcze bardziej niż w długich. ;)

Montaż jak dla mnie jeszcze bardziej prosty niż podłączanie modułu DRL do halogenów lub długich, ponieważ tutaj tylko musisz się wpiąć w kabel od postojówki i w kabel od + po stacyjce, a reszty nie ruszasz, tylko podłączasz według schematu, a przy module DRL w długich/halogenach musisz dodatkowo wpinać się w przewody od świateł. ;)

Twój zakup to te z większą ilością LED i złotymi rezystorami ?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#41 rudi0018

rudi0018
  • Forumowicz
  • 311 postów
  • Skąd:Łódzkie
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 14:23, 07.06.2019

Tak, a zamówiłem dokładnie z tej aukcji i ten sprzedawca ma również dostępna szybkozłączki na swoich aukcjach. ;)  https://allegro.pl/o...w21w-7034245594


  • 1

#42 UnSeenMan

UnSeenMan
  • Forumowicz
  • 136 postów
  • Skąd:Potters Bar
  • Silnik:2.4
  • Wersja:DX
  • KM:177
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:DX (US)
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:03, 07.06.2019

Tak, a zamówiłem dokładnie z tej aukcji i ten sprzedawca ma również dostępna szybkozłączki na swoich aukcjach. ;) https://allegro.pl/o...w21w-7034245594

to jest naprawdę zajefajna sprawa :) szkoda ze ja czegoś takiego nie mogę zamontować ;/
Mam inne wejście żarówki ;/ a tez by mi się coś takiego przydało


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

__________________________________________

Na pomarańczowym zawsze cisnę w pedał gazu :D


#43 ivohaha

ivohaha
  • Nowy
  • 8 postów
  • Skąd:Bielsko-Biała
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:31, 07.06.2019


Tak, a zamówiłem dokładnie z tej aukcji i ten sprzedawca ma również dostępna szybkozłączki na swoich aukcjach. ;)  https://allegro.pl/o...w21w-7034245594

Też założyłem dokładnie takie. Montaż banalny, małe trudności miałem tylko z wpięciem się do przewodów św. postojowych. Strasznie mało miejsca i nie ma pola manewru. Plus wziąłem z silniczka do reflektora.

Światła działają i wyglądają b. dobrze. Jedyna niewiadoma, to jak długo pociągną...?


  • 0

#44 JerzykTor

JerzykTor
  • Forumowicz
  • 179 postów
  • Skąd:Toruń
  • Silnik:2.0
  • Wersja:E
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:26, 07.06.2019

Też założyłem dokładnie takie. Montaż banalny, małe trudności miałem tylko z wpięciem się do przewodów św. postojowych. Strasznie mało miejsca i nie ma pola manewru. Plus wziąłem z silniczka do reflektora.
Światła działają i wyglądają b. dobrze. Jedyna niewiadoma, to jak długo pociągną...?

Tez kupiłem. Może pod koniec przyszłego tygodnia przyjdą to zainstaluje. Jak ciepło jest dobrze odprowadzone i połączenia dobrze zrobione to trochę powinny poświecić;)

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik JerzykTor edytował ten post 21:10, 07.06.2019

  • 0

#45 rudi0018

rudi0018
  • Forumowicz
  • 311 postów
  • Skąd:Łódzkie
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 20:48, 07.06.2019

to jest naprawdę zajefajna sprawa :) szkoda ze ja czegoś takiego nie mogę zamontować ;/
Mam inne wejście żarówki ;/ a tez by mi się coś takiego przydało


Sent from my iPhone using Tapatalk


To jakie Ty masz wejścia? Przecież 3 rodzaje wejść można wybrać. ;)
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: all_gen

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq