Skocz do zawartości

RODO w HAKP

Zdjęcie

Ciężko wchodzące biegi

VII skrzynia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#31 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 6995 postów
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Aerodeck
  • KM:148
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1996
  • Nadwozie:CE2
Reputacja: 61
Super

Napisano 20:20, 03.05.2019

Mam podobny problem ale na mniejszą skalę. Z tym że ja wiem że moje sprzęgło domaga się wymiany. Jeszcze w tym miesiącu oddaje auto aby to zrobić. U mnie pedał sprzęgła chodzi ciężko, łapie już od samej podłogi i przy wyższych obrotach rzędu 5 tyś nie wbiję już wyższego biegu. Czasami przy dojeździe do ronda mam problem aby wbić 2 bieg, sporadycznie coś haczy. Olej w skrzyni wymieniłem, w układzie sprzęgła również. Załozyłem shorta, przesmarowałem wszystkie "kulki". Te czynności poprawiły sytuację na tyle na ile mogły, kończącego się sprzęgła nie przeskoczę :)

Próbowałeś czy możesz podregulować na pedale?

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Zanim zadasz m pytanie na PW w  sprawie giełdy  przeczytaj dokładnie regulamin tego działu.

#32 rafal86

rafal86
  • Klubowicz
  • 130 postów
  • Silnik:2.4
  • Wersja:TypeS
  • KM:190+ reflash
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 10:16, 04.05.2019

Dziś zobaczę tą regulację, samo branie przy podłodze mi nie przeszkadza, problemem jest brak możliwości wbicia biegu przy wyższych obrotach

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Civic EG3--> Civic EK3--> Prelude H22A--> Civic EP2 -->Accord CL9

http://www.accordklu...lack-mugen-k24/

#33 matjez

matjez
  • Nowy
  • 12 postów
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:51, 04.05.2019

Z tego co wnioskuje od starszych stażem kolegów z forum to regulacja ci pomoże jesli pedał bierze nisko.
Ja się jednak na to nie skusiłem bo sam się po prostu boje coś spieprzyć a i opinie o moim przypadku mechaników i kolegów z forum są takie ze to nie za dużo wniesie.
Co do tej ramki - jak to wyjmować żeby tego nie połamać ?
Rozumiem ze od góry podważamy i ciągniemy czy jeszcze trzeba jakoś poluzować boki ?
Nie chciałbym tego szukać potem na Allegro :/
Aha no i rozwiązując moj przypadek - zbieram na sprzęgło i koło ;)
Jak kiedyś wymienię napisze czy problem się rozwiązał.
Przy wymianie pomyśle tez nad zmiana wysprzeglika żeby mieć już autko odpicowane.
  • 0

#34 ślepak

ślepak
  • Moderator
  • 1859 postów
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EXE
  • KM:151ps/394Nm seria
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 82
Super

Napisano 10:59, 04.05.2019

Z tym kołem DKZ to się wstrzymaj, chyba że przy odpalaniu i gaszeniu silnika już je słychać. U mnie koło siedzi cały czas oryginalne, tak jak pisałem wcześniej najsłabszymi elementami układu napędowego w VII dieslu jest docisk.  Z drugiej strony za 20/50 tyś kilometrów jak się dwumas odezwie, to głupio będzie płacić drugi raz za tą samą robotę demontażu skrzyni ;) Także też jestem ogólnie zdania że jak robić to raz a porządnie, a nie na raty :)  

• 0
-F23A1    CG3   
-J30A1    CG2
-N22A1    CN1           

#35 metallica81

metallica81
  • Forumowicz
  • 119 postów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:COMFORT
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:tourer
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 22:59, 08.05.2019

Z tego co wnioskuje od starszych stażem kolegów z forum to regulacja ci pomoże jesli pedał bierze nisko.
Ja się jednak na to nie skusiłem bo sam się po prostu boje coś spieprzyć a i opinie o moim przypadku mechaników i kolegów z forum są takie ze to nie za dużo wniesie.
Co do tej ramki - jak to wyjmować żeby tego nie połamać ?
Rozumiem ze od góry podważamy i ciągniemy czy jeszcze trzeba jakoś poluzować boki ?
Nie chciałbym tego szukać potem na Allegro :/
Aha no i rozwiązując moj przypadek - zbieram na sprzęgło i koło ;)
Jak kiedyś wymienię napisze czy problem się rozwiązał.
Przy wymianie pomyśle tez nad zmiana wysprzeglika żeby mieć już autko odpicowane.

Do ściągnięcia ramki najlepszy będzie kawałek cienkiego plastiku albo ściągacz do tapicerki. Lekko wychodzi. Już kilka razy wyjmowałem jak wymieniałem gałkę z mieszkiem na skórzaną. Wkładasz przy rogu i podważasz. Jak ci puści jeden zatrzask to reszta praktycznie formalność. Możesz też cienkim płaskim śrubokrętem ale owiń końcówkę jakąś szmatką, żeby plastików nie porysować. 

Użytkownik metallica81 edytował ten post 23:01, 08.05.2019

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, skrzynia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq