Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Opony zimowe na tylnej osi latem

Opona

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#46 VTECkick

VTECkick
  • Forumowicz
  • 184 postów
  • Skąd:...
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type S
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2013
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 18
Dobra

Napisano 12:25, 16.06.2019

Warto dodać że chińska opona szybko się starzeje, więc nie dziwne że na początku wszystko jest ok. Trzeba kupować opony pokroju min. Falkena czy Hankooka. Nie jest to jakiś duży koszt szczególnie na felgę 17 cali. Przy moich felgach 18 cali jest różnica w wybieraniu nierówności przez miękka oponę zimową a letnią. Na letniej czuć dołki trochę niestety. Nie zdecydował bym się na 19 cali do acco nigdy.


Użytkownik VTECkick edytował ten post 12:27, 16.06.2019

  • 0

#47 Ślepak

Ślepak
  • Administrator
  • 6020 postów
  • Skąd:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 17:34, 16.06.2019

Wielkiej różnicy między 18 a 19 u mnie nie ma. Na pewno mniejsza niż między 16 a 18.
Kompromis dla mnie to 17 i takie mam na zimę, bo w dobrej cenie można markowe opony kupić.
  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 


#48 Heromin

Heromin
  • Klubowicz
  • 762 postów
  • Skąd:DE,ES,PL
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 23:30, 16.06.2019

Zobaczymy, pewnie po roku albo dwóch będzie można powiedzieć cokolwiek na temat, czy się szybko starzeje czy nie. Jak napisałem, pierwsze wrażenia są pozytywne zarówno na suchym, jak i na mokrym, co do głośności też ok.

Postraszyło mnie kilka osób, że na deszczu może być problem albo problem z wyważeniem będzie, jakoś nic z tych rzeczy miejsca nie ma, więc nie wszystkie chińskie trzeba wrzucić do jednego worka jak ktoś też o tym wyżej wspomniał.
No i stanowczo raz jeszcze szanownym Kolegom przypomnę, że Minerva jest marką belgijską, mającą za sobą etap współpracy z Continentalem, a tylko wyprodukowana została w Chinach i nie ukrywam, że te dwa powyższe czynniki zadecydowały o tym, że opony te kupiłem. Gdyby była to jakakolwiek marka chińska zrobiona w Chinach, od jej kupna bym wtedy raczej odstąpił.

Na dłuższą metę faktycznie nie, ale doraźnie, na krótki okres czasu opony zimowe (przynajmniej Bridgestone) na tylnej (nie napędzanej osi, bo to też fakt istotny jest) osi nie będą niczym zagrażającym bezpieczeństwu jazdy. 3 tysiące kilometrów zrobione w takim układzie przeze mnie we wszystkich możliwych warunkach pogodowych pokazały, że nic złego się nie wydarzyło i opony nadmiernie się w tym czasie nie zużyły...
  • 0

#49 kaprys

kaprys
  • Forumowicz
  • 42 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:45, 25.02.2020

Jeżeli chodzi tylko o to, aby dojechać opony zimowe, które i tak nie nadają się do jazdy zimą, to pomysł wydaje się całkiem dobry. Sam tak robię.


  • 0

#50 bin

bin
  • Forumowicz
  • 50 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:H
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:26, 26.02.2020

Wiadomo, że jazda na oponach zimowych latem jest zdecydowanie bardziej bezieczna niż jazda na oponach letnich zimą. Nie można tych dwóch sytuacji porównywać ze sobą.

Z budżetowych rozwiązań, wydaje mi się, że całkiem dobrą opcją są opony od Kleber.

Sprawdzą się zarówno na trasy oraz na miasto.

Proponuję tutaj jeszcze sprawdzić: https://www.sklepopon.com/opony/kleber


Użytkownik bin edytował ten post 08:42, 28.02.2020

  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Opona

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq