Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Opony zimowe na tylnej osi latem

Opona

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#16 Ślepak

Ślepak
  • Administrator
  • 6024 postów
  • Skąd:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 09:10, 20.04.2019

Jeden z tańszych i najpopularniejszych rozmiarów opon i tyle zamieszania??? Do tego myślisz nad Chińczykami??? ehhhh 

Było trzeba sobie tico kupić tam są 12 calowe opony.


  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 


#17 Wojto

Wojto
  • Forumowicz
  • 419 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Type S
  • KM:209
  • Paliwo:ON
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 09:13, 20.04.2019

Skoro kiedyś kupiłeś Conti to znaczy że masz spore wymagania co do opon. Ja bym zrobił tak: teraz dwie nowe letnie dobrej klasy i założyć na tył. Na przodzie w tym sezonie dojeździć conti, a na przyszły kipić nowe dwie takie same jak te z tego roku. Tym sposobem będziesz miał nowy komplet opon dobrej klasy rozłożony na dwie raty...
  • 0

#18 Heromin

Heromin
  • Klubowicz
  • 762 postów
  • Skąd:DE,ES,PL
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 09:19, 20.04.2019

Kupując auto z drugiej ręki,takie opony już miałem.

Nie myślę, tylko się zastanawiam co kupić, nie mówię, że idę i kupuję już chińczyki, zapytałem tylko, czy ktoś miał z nimi styczność żeby mieć punkt odniesienia...
  • 0

#19 Godar

Godar
  • Forumowicz
  • 543 postów
  • Skąd:Częstochowa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CM1
Reputacja: 18
Dobra

Napisano 10:28, 20.04.2019

Dużo zależy na jakie sztuki trafisz w Zetexie  , bo znajomy miał i mu dosyć szybko buła na jednej wyszła .

Ktoś tu na forum już kiedyś pisał , że kupił Zetexy , tylko nie pamiętam kto i czy letnie czy zimowe.


  • 0
Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma ...

#20 MahaRadza

MahaRadza
  • Forumowicz
  • 196 postów
  • Skąd:Chełm
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 10:53, 20.04.2019

Jak nie chcesz wydawać 300 zł za oponę to pójdź w Dunlopa Bkuresponse, w Norauto idzie je teraz wyrwać za ok. 225 zł, ja w Intercarsie płaciłem 235 zł.
Jak kupowałem we wrześniu tamtego roku płaciłem 250 zł.
Także myślę, dobra cena, ja na nie narzekam, a naprawdę dużo jeżdżę.
  • 0

#21 szeju

szeju
  • Forumowicz
  • 42 postów
  • Skąd:Częstochowa
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 06:58, 21.04.2019

Posiadam  Dunlop sp sport bluresponse i naprawde jestem zadowolony ;)


  • 0

Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona.


#22 VTECkick

VTECkick
  • Forumowicz
  • 184 postów
  • Skąd:...
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type S
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2013
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 18
Dobra

Napisano 09:23, 21.04.2019

300 zł za oponę premium to drogo ? A co ja mam powiedzieć przy rozmiarze 235/45r18. Opony to nasze bezpieczeństwo i nie warto oszczędzać i mieszać zimówek z letnimi bo każda z nich się inaczej będzie zachowywać. Trzeba było kupić Debicę i teraz nie płakać.


  • 0

#23 Heromin

Heromin
  • Klubowicz
  • 762 postów
  • Skąd:DE,ES,PL
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 10:04, 21.04.2019

Kolego, tu nikt nie płacze, nie dramatyzuje, powtarzam, samochód kupiłem jako używany i Continentale już były, to co miałem je wyrzucić i kupić tańsze?
No bez jaj, takie były, przytrafiło się fatum to teraz trzeba kupić adekwatnie do mocy i możliwości oraz wieku auta.
Niemcy kupują często na wyrost, kupując też 2.4, poprzedni właściciel - emeryt z prawdziwego zdarzenia miał Michelin z indeksem prędkości do 270 km/h, pewnie serwis mu takie wciąsnął i słowem nic nie powiedział. Dla mnie ok, miły gadżet, ale sam wziąłbym coś raczej do prędkości 240 km/h i trochę tańszego.

Luzik, coś się wybierze, na razie i tak jest wszystko zamknięte to można sobie gdybać. Awaryjnie pojadę na komplecie zimowych i na początku maja coś kupię. Nie będę szalał i będę spokojnie przyspieszał tym bardziej, że jutro temperatura ma się obniżyć. Właśnie wczoraj zrobiłem trasę Yarisem na Falkenach zimowych ponad 650 kilometrów przy temperaturze 20 stopni, bez szaleństw, bez brutalnego przyspieszania i hamowania i bieżnik przeżył.
Sugestie i zalecenia są już podane w powyższych wpisach i faktycznie, zamiast kupić jedną Conti, lepiej wybrać dwie z niższego-budżetowego przedziału i będzie ok.

Jeździsz na 18 tkach to i pewnie masz (raczej) utwardzone-obniżone zawieszenie to i potrzebujesz lepszej opony, więc Ty nie możesz sobie pozwolić raczej na byle *cenzura* ale, 16 tki z normalnym zawieszeniem do 15 letniego auta na trasy przy spokojnej jeździe no bez jaj, trochę rozsądku w głowie trzeba mieć, tak mi się wydaje...

Wesołych Świąt wszystkim, dziękuję za wszelkie sugestie oraz wskazówki :)
  • 0

#24 MahaRadza

MahaRadza
  • Forumowicz
  • 196 postów
  • Skąd:Chełm
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 10:06, 21.04.2019

Każdy inaczej podchodzi do opon, to indywidualna sprawa. Dla Kolegi może za oponę 300 zł to dużo i szuka alternatywy bądź co zrobić, bo może w danej chwili nie może sobie pozwolić na wydatek rzędu 600 zł.
Tobie nikt też nie każe jeździć na takim zestawie, więc nie wiem po co takie porównanie.
Jakbyś przeczytał wątek byś wiedział, że taki zestaw miał już założony po zakupie auta, bo nie wiem po co ten sarkazm z płakaniem.
  • 0

#25 Jurgas19

Jurgas19
  • Nowy
  • 0 postów
  • Skąd:Jurgas19
  • Silnik:2
  • Wersja:Jurgas19
  • KM:123123
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Jurgas19
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:07, 22.04.2019

Ja bym tak nie jeździł.

 

Czy myślicie, że takie ubezpieczenia jak tu https://ubezpieczamy...nikacji/tarnow/ będą ok?


Użytkownik Jurgas19 edytował ten post 10:30, 28.04.2019

  • 0

#26 skubiszek

skubiszek
  • Forumowicz
  • 2301 postów
  • Skąd:ZSZ
  • Silnik:3.0
  • Wersja:S-line
  • KM:240
  • Paliwo:ON
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Avant
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 19:26, 22.04.2019

Za 560 zł z wysyłką masz 4 nowe nordexxy... więcej nie powiem mam w 3cim aucie już
  • 0

Wowi Funclub- Kuzyn od strony brata ojca po matce chrzestnej stryjenki 😂😂


#27 aldona1980

aldona1980
  • Nowy
  • 0 postów
  • Skąd:Kamień Pomorski
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2002
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:26, 22.04.2019

Ja tak jeździłam przez jeden sezon ale źle się jeździ a i opon szkoda. Lepiej jednak odłożyć parę złotych i kupić opony jak należy.


  • 0

#28 senior

senior
  • Klubowicz
  • 155 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2015
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 22:18, 22.04.2019

Proponuję rozważenie takiego rozwiązania:

Plan A

Docelowe pozostanie w marce Conti:

- zakup pary nowych Conti i założenie ich na tył;

- dojechanie do przyszłego roku starej pary Conti na przodzie;

- zakup w przyszłym roku kolejnej pary nowych Conti;

- cieszenie się zestawem kół letnich Continental przez kolejne lata.

Plan B

Docelowe przejście na inną markę (up to you Sir):

- zakup nowej pary (any type);

- i dalej jak w planie A;

- cieszenie się takim zestawem także przez  wiele kolejnych lat :dajekwiat: 

Nie radziłbym letnich eksperymentów ze starymi zimówkami. 


  • 0

Z pozdrowieniami,
Senior

HA CU1 Lifestyle  2015


#29 accordmaniac

accordmaniac
  • Klubowicz
  • 234 postów
  • Skąd:Częstochowa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EX
  • KM:160
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU3
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 23:35, 22.04.2019

Powiem tak - od 3 lat mieszkam w Anglii. Tutaj zima nie jest jak w PL - jest raczej mokro, niż śnieżnie. Ale i tak jeżdżę na zimówkach, bo zwykle na święta jeździłem do Polski.

Ale do tej pory miałem dość ciasne mieszkanie. Więc? Mijała zima, przednie opony szły do schowka, na przód wlatywały letnie a na tyle zostawały zimówki i zajeżdżałem je do zera. Opona oponie nierówna. Nie podam ci marek, bo prawdę mówiąc - nie zwracałem na to nigdy uwagi, i tak opony zmieniam co kilka miesięcy. Na tył lekko obniżone ciśnienie powietrza - nigdy nie zdarzył mi się żaden niekontrolowany uślizg, a tu się zdarza, że z upału 25 stopni nagle robi się ulewa i mokry kurz na asfalcie...

 

Co do zużycia - wiadomo, zimówki się szybciej zużywają latem, ale też bez przesady... Generalnie jeździłem tak na 3 zestawach opon - jak mówiłem, marek nie pamiętam, ale te w zeszłym roku faktycznie troszkę słabiej się spisywały, przy ostrym dohamowaniu przed zakrętami, gdy przód myszkował, miałem wrażenie że tyłek chce uciec. W pierwszym roku nie było absolutnie żadnych problemów. Teraz też - mimo upału - mam na kołach zimówki. Całkiem nieźle kleją. Fakt, przy ostrym ruszaniu czuć że są z miękkiej mieszanki... Ale nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń co do przyczepności, a kilka awaryjnych hamowań już zaliczyłem.

 

Tak jak przed zimą dobrą praktyką jest na jakimś pustym placu oswoić się z zachowaniem auta w poślizgu, tak jeśli masz inny zestaw opon na lato - wyjedź sobie gdzieś na pustą drogę/plac, najlepiej dwa dni - jak jest ciepło i jak będzie padało - i nie tworząc zagrożenia dla siebie i innych uczestników ruchu - zobacz jak się zachowują te gumy. Czy gubią przyczepność przy hamowaniu na skręconych kołach, czy tył nie ucieka zbyt wcześnie itp. Jak wyczujesz swój zestaw i uznasz, że jest ok - droga wolna.

 

Ale jeśli nie jesteś pewien - a zadając takie pytanie na forum można założyć, że takiej pewności nie masz - to weź kartkę, długopis, napisz z jednej strony cenę nowych opon, z drugiej połóż zdjęcie swoje i rodziny i zastanów się, czy możesz między nimi bez wahania postawić znak równości?


  • 0

1987 Honda Accord CA5 - Lusty Liz / 1992 Honda Accord CB3 - Feisty Frankie
1997 Honda Accord CD7 - Slutty Sandy / 1999 Honda Accord CG2 - Booty Betty
2005 Honda Accord CL9 - Kinky Katie / Honda Accord CU3 - Dirty Diana

Honda S2000 AP1 - Naughty Nikki


#30 Heromin

Heromin
  • Klubowicz
  • 762 postów
  • Skąd:DE,ES,PL
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 19:45, 18.05.2019

A więc zakupiłem opony, po dłuższym zastanowieniu się i rozmyślaniu co kupić, kupiłem dwie opony marki Minerva, z tego co czytałem o nich pomimo, iż robione są w Chinach (faktycznie na oponie to widnieje), to jest to marka belgijska i ogólnie pozytywne opinie na jej temat krążą, jest to jakiś model F209 o indeksie hałasu 70 dB, oporów toczenia C i zachowaniu na deszczu B i indeksie prędkości V. Kupiłem je w DE i sprzedawca sam doradził, że jest to dobry produkt za rozsądne pieniądze i klienci sobie je chwalą. Zobaczymy jak będzie w praktyce, bieżnik jest dosyć głęboki i wykonanie z zewnątrz dosyć dobre. Na tle na przykład innych opon nawet średniej klasy i sporo droższych które widziałem, bieżnik jest w niej faktycznie głęboki i jeśli będzie w miarę trwały, to będzie ok.
W opiniach jest też napisane, że opona ta jest cicha, droga hamowania dobra i na mokrym też się dobrze zachowuje.
Tak więc to oraz opinia sprzedawcy o nich zadecydowało, że je kupiłem. Za dwie sztuki zapłaciłem 80 euro, więc cena faktycznie dobra. Wkrótce będę na nich jeździł i prawdopodobnie czeka mnie podróż aż do Hiszpanii to napiszę, jakie są pierwsze wrażenia z jazdy

Dziękuję za wszelkie porady, wszystkie opony tutaj przez Was proponowane też brałem pod uwagę i nawet sprzedawcy o nich mówiłem, bo dwadzieścia lub nawet trochę więcej euro na dwóch oponach wzwyż było do zaakceptowania również ale, zasugerowalem się też właśnie opinią sprzedawcy który jest na bieżąco i powiedział, że dobrze im te opony schodzą i reklamacji w zasadzie nie mają.
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Opona

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq