Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
all_gen

bagażnik dachowy na relingi

all_gen

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 konop85

konop85
  • Forumowicz
  • 80 postów
  • Skąd:Bytom
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 07:57, 14.04.2019

Witam, posiadam tourera viii i zamierzach kupić jakiś bagażnik na 2/3 rowery. W związku z tym, że kompletnie się na tym nie znam i nigdy nie miałem do czynienia z takim dobrodziejstwem proszę was o doświadczenia, ewentualnie linki do takich sprawdzonych bagażników. 
 


  • 0

#2 kryniek

kryniek
  • Forumowicz
  • 97 postów
  • Skąd:Węgrów
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 19:42, 14.04.2019

Chyba najbardziej znane i wysoko oceniane są bagażniki Thule. Poszukaj modelu Wingbar lub Wingbar Edge. Jeśli któryś nabędziesz na pewno kupisz dobry produkt. Pierwszy model jest pakowniejszy bo belki wystają poza relingi czyli jest szersza przestrzeń mocowania. Drugi ma bajerancki wygląd i cenę że klękajcie narody :diabelgrin:. Mogę też polecić bagażniki Inter Pack. Są bardzo popularne i też dobre.

Planowałem kupić Aguri Prestige ale na szczęście zrezygnowałem z bagażnika na relingi i tobie również odradzam.

Z perspektywy ok. trzech lat mogę stwierdzić że to była bardzo dobra decyzja. Dziś wożenie rowerów na dachu wydaje mi się absurdalne.

Jedyna słuszna opcja to bagażnik na hak. Rowery zakładasz i zdejmujesz bez wysiłku z uśmiechem na ustach w kilka minut. Mocowanie jest bardzo solidne. Nie martwisz się że coś się poluzuje i odfrunie. Wyrwałem Pro User Diamant SG2 za 1 tysia nowy bez gwarancji

https://www.youtube....h?v=dgFHn05syvg

Mój kolega ma tani polski Tytan. Nie składa się, jest więcej zachodu z mocowaniem rowerów (paski) żeby uchylić bagażnik trzeba luzować pokrętła, na kuli dokręca się kluczem ampulowym ale i tak uważam ze jest to lepsze wyjście.

Tylko pozostaje pytanie czy masz hak ?


  • 1
Stag 300 Premium, KME Silver, Hana Gold, wlew pod klapką, zb. 55 l

#3 rabtosz

rabtosz
  • Forumowicz
  • 125 postów
  • Skąd:SZCZECIN
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:TOURER
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 19:59, 14.04.2019

Niedawno sprzedałem taki zestawik - Thule WingBar 961 + Rapid Railing 757. Zestaw dedykowany do Tourera VIII gen. Co prawda nie miałem przyjemności korzystać gdyż zakupiłem razem z autem. Poprzedni właściciel był zadowolony i zainteresowanie było duże jako dobry zestaw. Na allegro bodajże nowy zestaw okolo 750 zl z przesyłką. Używany to koszt okolo 450-500 zl.

Użytkownik rabtosz edytował ten post 20:00, 14.04.2019

  • 1

#4 konop85

konop85
  • Forumowicz
  • 80 postów
  • Skąd:Bytom
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 19:47, 15.04.2019

Niestety brak haka. W każdym razie co nie co trochę mi naświetliliście temat :) 


  • 0

#5 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 07:54, 16.04.2019

Cześć :)
Jak użytkownik bagażników rowerowych na dachu od wielu lat, zdecydowanie polecam takie, które mają szybko-złączki (chyba, że będziesz używał tych bagażników od święta i tylko do przewiezienia rowerów z miejsca A do miejsca B, bez częstego ich zdejmowania i zakładania).
Belki na dach wybierz jakieś aerodynamiczne, bo niestety nawet od takich hałas jest we wnętrzu całkiem spory... (oczywiście z rowkiem).
W opcji budżetowej bagażników dachowych, polecam coś w stylu Thule Tour (teraz kiepsko z tym - widzę kilka za 170 zł w 'gorszej' wersji, ale trafiają się w cenach ok. 100 zł).
Bardzo fajne są uchwyty Thule ProRide, Atera Giro - jeśli często będziesz mocował i zdejmował rowery, ważne by zapinanie było ba dole, a nie na górze (dużo łatwiejszy dostęp i szybsze mocowanie/zdejmowanie roweru).

Pozdrawiam
Tomek

P.S. na Alledrogo masz ofertę 2 szt. za 289 zł w 'lepszej' wersji (Thule Tour - resztę delikatnie popier... chcą podobne pieniądze za 1 szt. (kilka lat temu kupowałem za ok. 100zł/szt.)
P.S.2 na OLX masz bardziej normalne ceny tych uchwytów i wybór też sporo większy...
  • 1

#6 konop85

konop85
  • Forumowicz
  • 80 postów
  • Skąd:Bytom
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 07:11, 17.04.2019

Ooo tutaj widzę konkretna odpowiedź jeżeli chodzi o relingi. Mam pytanie tylko odnośnie belek? Zakupić 2 czy 3 ? Aha, zauważyłem, że są także bagażniki zapinane na klapę bagażnika - ktoś miał do czynienia?


  • 0

#7 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 07:36, 17.04.2019

Mam pytanie tylko odnośnie belek? Zakupić 2 czy 3?

Nie widziałem nigdy by ktoś używał 3 szt. (może być problem z uzyskaniem poziomu), ponadto uchwyty rowerowe mocujesz na dwóch belkach - tylko 2 szt.

Aha, zauważyłem, że są także bagażniki zapinane na klapę bagażnika - ktoś miał do czynienia?

Do okazyjnego przewożenia na niewielkie odległości się nadaje, do każdego innego zastosowania nie polecam (niestety bardzo łatwo uszkodzić nadwozie tymi bagażnikami, bo on jednak będzie 'pracował').)
  • 0

#8 rabtosz

rabtosz
  • Forumowicz
  • 125 postów
  • Skąd:SZCZECIN
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:TOURER
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 14:09, 17.04.2019

Niedawno sprzedałem taki zestawik - Thule WingBar 961 + Rapid Railing 757. Zestaw dedykowany do Tourera VIII gen. Co prawda nie miałem przyjemności korzystać gdyż zakupiłem razem z autem. Poprzedni właściciel był zadowolony i zainteresowanie było duże jako dobry zestaw. Na allegro bodajże nowy zestaw okolo 750 zl z przesyłką. Używany to koszt okolo 450-500 zl.


A ta odpowiedź nie konkretna? Ja rozumiem nie obeznanie w temacie ale już wyszukać ofertę na podstawie wskazanego konkretnego zestawu ze wskazaniem konkretnego modelu to chyba nie jest misja na marsa...
  • 1

#9 konop85

konop85
  • Forumowicz
  • 80 postów
  • Skąd:Bytom
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 07:55, 18.04.2019

A ta odpowiedź nie konkretna? Ja rozumiem nie obeznanie w temacie ale już wyszukać ofertę na podstawie wskazanego konkretnego zestawu ze wskazaniem konkretnego modelu to chyba nie jest misja na marsa...

O przepraszam.. Twoja też konkretna :) :) 


  • 0

#10 Ślepak

Ślepak
  • Administrator
  • 6020 postów
  • Skąd:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 15:19, 18.04.2019

Jak masz Hak w samochodzie, to bez zastanowienia się się kupiłbym bagażnik na HAK, a nie na dach... zrobiłem 1600 kilometrów z rowerami na dachu i podziękuje... 

przede wszystkim hałas oraz maksymalna prędkość na poziome 110/120 km/h.... oraz mimo obniżonego auto i mojego "niskiego" wzrostu montaż rowerów na dachu dla mnie był problemem.

 

Także w trasy "hałas" i maksymalną prędkość ,a wokół "komina" to zakładanie i ściąganie rowerów jest irytując, mimo że rowery aluminiowe, bagażniki miałem thule zaciskowe itd. to sprzedałem po jednym sezonie. 


  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 


#11 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 23:48, 18.04.2019

Jak masz Hak w samochodzie, to bez zastanowienia się się kupiłbym bagażnik na HAK, a nie na dach... zrobiłem 1600 kilometrów z rowerami na dachu i podziękuje... 
przede wszystkim hałas oraz maksymalna prędkość na poziome 110/120 km/h.... oraz mimo obniżonego auto i mojego "niskiego" wzrostu montaż rowerów na dachu dla mnie był problemem.

Hak to oczywiście najlepsza opcja, niestety Kolega wyżej napisał, że nie posiada... :(

Jakie 110-120km/h ?

Spokojnie daje się jechać 160 km/h i więcej i hałas wcale nie jest wtedy jakoś mocno większy, niż przy 120... gdy zaczynałem jeździć z rowerami na dachu, to też jeździłem góra 110, ale z czasem człowiek się robi bardziej odważny, tym bardziej jak mija Cię wiele aut z rowerami na dachu, jadących jeszcze szybciej...

Ponieważ generalnie staram się nie przekraczać jednak tych 130-140 na autostradzie, to z reguły tak jeżdżę, ale szybciej też było (jak napisałem) i nic się nie stało...

Przy dobrych uchwytach nie ma się czego bać... (przy boxach na dach też piszą, żeby nie przekraczać 120km/h ;) )

No i trzeba jeszcze pamiętać o tym, że się ma rowery na dachu (szwagier kiedyś 'zostawił' rowery wjeżdżając na parking podziemny do Ikei - o dziwo w zasadzie nic się nie stało poza małymi zadrapaniami na rowerach; belki miał na relingach).


  • 0

#12 Ślepak

Ślepak
  • Administrator
  • 6020 postów
  • Skąd:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 06:34, 19.04.2019

Wiem że można i szybciej :P Nawet próbowałem, tylko wiesz ile wtedy spaliło N22 z rowerami na dachu przy 150 ?:P Byłem w szoku że to takie opory powietrza... U mnie hałas się zwiększał analogicznie do prędkości. Po 8 godzinach miałem dość, do tego Francja i "super" kierowcy.......

Tak jak napisałem bagażniki miałem markowe Thule.  Za koszt belek do relingów i 3 bagażników rowerowych  wolałbym kupić hak, a rampę kupił jakaś używaną za 200 PLN. Bynajmniej na spokojnie wejdą 3 rowery na rampę. 


  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: all_gen

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq