Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Regeneracja przekładni kierowniczej

all_gen

  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
549 odpowiedzi w tym temacie

#526 Åšlepak

Åšlepak
  • Administrator
  • 6020 postów
  • SkÄ…d:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 18:04, 19.04.2021

Witam serdecznie, ktoś może polecić full-serwis Poznań/okolice? Tzn podstawiam auto, wyjmą magiel, zregenerują (ew wrzucą używkę) i oddadzą, orientacyjne koszty? Z góry dzięki.

 

Pytaj w dziale regionalnym. 


  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 


#527 mietek440

mietek440
  • Forumowicz
  • 183 postów
  • SkÄ…d:Braniewo
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 08:14, 08.06.2021

PrzekÅ‚adnia kierownicza w moim Accord VII 2.0 również  cieknie . Na plastikowej osÅ‚onie silnika pod przekÅ‚adniÄ… sporo oleju . Nic nie stuka , nie puka pracuje cicho . Wczoraj wymieniono drążęk kierowniczy z koÅ„cówkÄ… i dowiedziaÅ‚em siÄ™ o kaÅ‚uży oleju na osÅ‚onie . WczeÅ›niej wiedziaÅ‚em tylko o mokrej przekÅ‚adni . MuszÄ™ zrobić geometriÄ™. Poradźcie co robić , regeneracja ? WidziaÅ‚em wpisy że zregenerowane haÅ‚asowaÅ‚y bardziej niż stare przed regeneracjÄ…. 


  • 0

Andrzej
 


#528 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8865 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 09:20, 08.06.2021

PrzekÅ‚adnia kierownicza w moim Accord VII 2.0 również  cieknie . Na plastikowej osÅ‚onie silnika pod przekÅ‚adniÄ… sporo oleju . Nic nie stuka , nie puka pracuje cicho . Wczoraj wymieniono drążęk kierowniczy z koÅ„cówkÄ… i dowiedziaÅ‚em siÄ™ o kaÅ‚uży oleju na osÅ‚onie . WczeÅ›niej wiedziaÅ‚em tylko o mokrej przekÅ‚adni . MuszÄ™ zrobić geometriÄ™. Poradźcie co robić , regeneracja ? WidziaÅ‚em wpisy że zregenerowane haÅ‚asowaÅ‚y bardziej niż stare przed regeneracjÄ…. 

Proszę nie zakładaj nowych tematów jak istnieją już podobne.

Przeniosłem.


  • 0

#529 S38UN10

S38UN10
  • Nowy
  • 11 postów
  • SkÄ…d:Polska
  • Silnik:1.8
  • Wersja:V-tec
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:Hatchback
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:29, 30.03.2022

Witam
Odświeże temat maglownicy. Mamy rok 2022 i zapewne przez te lata dużo już uczestników forum miała problem z cieknącą maglownicą i teraz możecie podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem jak sobie poradziliście.

Myślę o takich możliwościach:

1 - jechać osobiście na regenerację (Warszawa ewentualnie okolice) jeśli ktoś zna godny polecenia warsztat to poproszę o namiary. W regionalnych nie widziałem polecanych firm.

2 - wymienić swój starą maglownice na nowo zregenerowaną (tu cała Polska wchodzi w grę, bo i tak było by kurierem) i też bym potrzebował jakieś namiary na godną uwagi firmę. Albo wysłać swoją do regeneracji.
  • 0

#530 niemcu

niemcu
  • Moderator
  • 484 postów
  • SkÄ…d:MyÅ›lenice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 06:41, 31.03.2022

Jedno i drugie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Jeśli masz osobę, która zregeneruje Ci Twoją z należytą starannością to myśle, że warto iść ta drogą. O ile będzie się jeszcze do tego nadawała. Wszystko zależy jak w środku będzie wyglądać. Ale to powinien ocenić człowiek podejmujący się regeneracji. Niestety z tym jest różne i niektórzy mechanicy robią to, mimo, że niebawem znów może cieknąć.
Kupno już zregenerowanej - nie wiesz kiedy, u kogo.
  • 0

#531 S38UN10

S38UN10
  • Nowy
  • 11 postów
  • SkÄ…d:Polska
  • Silnik:1.8
  • Wersja:V-tec
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:Hatchback
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:38, 31.03.2022

Jedno i drugie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Jeśli masz osobę, która zregeneruje Ci Twoją z należytą starannością to myśle, że warto iść ta drogą. O ile będzie się jeszcze do tego nadawała. Wszystko zależy jak w środku będzie wyglądać. Ale to powinien ocenić człowiek podejmujący się regeneracji. Niestety z tym jest różne i niektórzy mechanicy robią to, mimo, że niebawem znów może cieknąć.
Kupno już zregenerowanej - nie wiesz kiedy, u kogo.


Właśnie u mnie w mieście północne Mazowsze brak takiego mechanika który regeneruje i jest polecany a mam 100km do Warszawy i jakbym miał wybrać ten wariant to musiałbym jechać na 1 czy 2 dni co nie byłoby problemem.

Albo wymiana mojej na już zregenerowaną np z allegro kilka ofert ceny od 400-600 tylko którą ofertę wybrać.
Czekam jeszcze, że ktoś korzystał czy z allegro czy z jakiejś firmy który się na allegro nie ogłasza a też ma dobrze zregenerowane magle.
  • 0

#532 niemcu

niemcu
  • Moderator
  • 484 postów
  • SkÄ…d:MyÅ›lenice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 08:04, 31.03.2022

W Malopolsce mam speca od takich spraw, sam u niego robiłem. Dostarczasz już zdemontowaną przekładnię. Zdiagnozuj wpierw czy Twoja jeszcze się kwalifikuje do regeneracji (nie mówię o pseudo regeneracji).
  • 0

#533 S38UN10

S38UN10
  • Nowy
  • 11 postów
  • SkÄ…d:Polska
  • Silnik:1.8
  • Wersja:V-tec
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:Hatchback
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 06:43, 02.04.2022

W Malopolsce mam speca od takich spraw, sam u niego robiłem. Dostarczasz już zdemontowaną przekładnię. Zdiagnozuj wpierw czy Twoja jeszcze się kwalifikuje do regeneracji (nie mówię o pseudo regeneracji).


Niemam możliwości, żeby zostawić długo samochód na podnośniku, bo samochód jest u mechanika i on ma też inne samochody do roboty więc niechce go blokować. W grę wchodzi już zregenerowana albo jakiś nowy zamiennik.

Znalazłem 2 firmy które gdzieś tam się przewijały na forach i mają dobre opinie regent24 i Auto-Rege(tutaj jeszcze czekam czy mają magla do Honda Accord VI.

Albo zaminniki np: NTY napisałem do kilku firm którzy handlują tymi zamiennikami czy mają w ofercie do Hondy.
  • 0

#534 rafisz

rafisz
  • Moderator Junior
  • 1575 postów
  • SkÄ…d:WPR
  • Silnik:2.4
  • Wersja:exe MT
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CW2
Reputacja: 64
Wzorowa

Napisano 07:33, 02.04.2022

NTY to renomowany chińczyk :D, jakość jest tak losowa że nie bierz tego pod uwagę, no chyba że masz dużo zbytecznej kasy albo lubisz hazard to czemu nie :)


  • 0

#535 Åšlepak

Åšlepak
  • Administrator
  • 6020 postów
  • SkÄ…d:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 09:59, 02.04.2022

Skraw met Sopot.
  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 


#536 S38UN10

S38UN10
  • Nowy
  • 11 postów
  • SkÄ…d:Polska
  • Silnik:1.8
  • Wersja:V-tec
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:Hatchback
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:00, 02.04.2022

NTY to renomowany chińczyk :D, jakość jest tak losowa że nie bierz tego pod uwagę, no chyba że masz dużo zbytecznej kasy albo lubisz hazard to czemu nie :)


Hehe wiem wiem, że chińczyk ale z telefonów xiaomi też się kiedyś śmieli. W tych czasach nie wszystko chińskie musi być złe są firmy które trzymają poziom 🙂
  • 0

#537 Åšlepak

Åšlepak
  • Administrator
  • 6020 postów
  • SkÄ…d:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 13:11, 02.04.2022

Super porównania, części samochodowe do telefonów bo dobre telefony robią...


Możesz kupić co chcesz, Twoje auto, dla mnie zamienniki to ruletka i wielka niewiadoma, do tego piszemy o układzie kierowniczym.

Chciałeś porady to dostałeś, a co zrobisz z tym to osobny temat.
  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 


#538 S38UN10

S38UN10
  • Nowy
  • 11 postów
  • SkÄ…d:Polska
  • Silnik:1.8
  • Wersja:V-tec
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:Hatchback
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:10, 02.04.2022

Super porównania, części samochodowe do telefonów bo dobre telefony robią...


Możesz kupić co chcesz, Twoje auto, dla mnie zamienniki to ruletka i wielka niewiadoma, do tego piszemy o układzie kierowniczym.

Chciałeś porady to dostałeś, a co zrobisz z tym to osobny temat.


Nie tylko telefony ale i duże sprzęty AGD RTV i elektronarzedzia. Niema co się oszukiwać większość sprzętu wytwarzane jest w Chinach.

Dając przykład z telefonem chodziło mi oto, że są firmy które faktycznie są chińską tandetą i tak się przyjęło ale są też firmy które trzymają poziom porównywalny a nawet i lepsze od naszych "zachodnich firm"..

Dokładnie chciałem porady dlatego dziękuję za Twóją również wysłałem zapytanie do firmy o której napisałeś i będę czekał na odp.

Nasze forum jest duże myślę, że jest więcej osób które jakoś sobie musieli radzić z cieknącym maglem dlatego czekam na inne podpowiedzi. Chciałbym w ciągu kilku dni podjąć decyzję i jej nie żałować.
  • 0

#539 Åšlepak

Åšlepak
  • Administrator
  • 6020 postów
  • SkÄ…d:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 18:37, 02.04.2022

To że każda liczącą się firma i nie tylko ma teraz fabrykę w Chinach wiem, nie jest to dla mnie zaskoczenie.

Trzeba tylko odróżnić od zabawy w ruletkę od sprzętu AGD / telefonów / narzędzi itd od części samochodowych i to tych istotnych i mniej istotnych jak np czujnik który wymienisz w pięć minut.


Magiel, rozrząd, hamulce itp. rzeczy to Twoje i innych bezpieczeństwo. Dla mnie w tej grupie części montaż zamienników mija się z celem.

Czytając forum znajdziesz wiele tematów jak kończył się montaż rozrządu w zamienniku, piast, świec itp rzeczy. Koszty całego oszczędzania można mnożyć, także wychodzę z założenia " zrób raz a dobrze i zapomnij o temacie" nawet jak zaboli po kieszeni.
  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 


#540 gons

gons
  • Forumowicz
  • 691 postów
  • SkÄ…d:Polska
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Executive+
  • KM:142
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 49
Super

Napisano 20:52, 02.04.2022

ja tylko wtrącę tutaj swoje trzy grosze ... jak musisz robić na już, to regeneracja Skraw Met Sopot jak już na górze było podane. jak się nie spieszysz, to zamów magiel od wersji USA z Accorda 2.3L. one przeważnie już są po regeneracji, a zestaw naprawczy OEM kosztuje grosze, gdyby w przyszłości trzeba było regenerować :zoltek:


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: all_gen

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq