Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Regeneracja przekładni kierowniczej

all_gen

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
549 odpowiedzi w tym temacie

#31 cino

cino
  • Forumowicz
  • 58 postów
  • Skąd:Grajewo-Gdynia
  • Silnik:3.0
  • Wersja:Indyvidual
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:BMW 335i Coupe
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:57, 10.06.2010

pływanie w koleinach to wina - przyczyna leży po stronie opon


Ja właśnie po przejściu na opony letnie zauważyłem , że auto na koleinach leciutko pływa. A rozmiar jest ten sam. Na zimowych było wszystko idealnie ,a na letnich potrafi lekko pociągnąć kierownicę raz w lewo , raz w prawo. Oczywiście na nierównościach, koleinach :/ Rozmiar mam ten sam co w zimowych i to mnie dziwi. Moze za mocno napompowane??

Byłem na przeglądzie okresowym to diagnosta powiedzial, że wszystko jest w stanie bardzo dobrym i nie ma sie do czego przyczepic :/

Niebawem mam serwis na 120tkm zobaczymy co w serwisie powiedzą. Mam nadzieję , że nic poważnego.
  • 0

#32 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 17:03, 10.06.2010

opony letnie są bardziej elastyczne - ciepło - to normalne nic sie nie martw - załóż do accorda oponki 195 albo 205 i bedzie jechało jak po sznurku :ok
  • 0

#33 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 21:00, 10.06.2010

to ze samochod ucieka na koleinach to wina niskiego profilu i szerokiej opony. u mnie jak narazie jest maly wyciek i stukanie na zgaszonym silniku, poki co nic sobie z tego nie robie bo wszystko dziala jak nalezy bardziej sie balem o zawieszenie ze moglem cos nie tak dokrecic ale bylem na stacji na szarpakach wszystko sprawdzili i jest ok jedyne co to przekladnia:(

wiec mam pytanie czy jest mozliwosc ze kiedys pojade po zakrecie i bede krecil w lewo a samochod pojedzie na wprost bo przekladnia calkowicie siadzie? czy raczej bede dostawal jakies znaki?
  • 0

#34 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
  • Skąd:Mińsk Maz
  • Silnik:V12
  • Wersja:Mega
  • KM:500+
  • Paliwo:PB
  • Rok:3000
  • Nadwozie:Perfekcyjne
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 21:41, 10.06.2010

wiec mam pytanie czy jest mozliwosc ze kiedys pojade po zakrecie i bede krecil w lewo a samochod pojedzie na wprost bo przekladnia calkowicie siadzie? czy raczej bede dostawal jakies znaki?


mało prawdopodobne

U mnie na koleinach nie pływa, u mnie pływa na prostym i na zakrętach :mrgreen:
Puka na zgaszonym i luz na zapalonym silniku. Puka na dołkach i pukało od 30tys km. Zero wycieków, tylko te luzy :-/
  • 0

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#35 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 08:31, 11.06.2010

wiec mam pytanie czy jest mozliwosc ze kiedys pojade po zakrecie i bede krecil w lewo a samochod pojedzie na wprost bo przekladnia calkowicie siadzie? czy raczej bede dostawal jakies znaki?


mało prawdopodobne

to mnie uspokoiles:)

U mnie na koleinach nie pływa, u mnie pływa na prostym i na zakrętach :mrgreen:
Puka na zgaszonym i luz na zapalonym silniku. Puka na dołkach i pukało od 30tys km. Zero wycieków, tylko te luzy :-/


u mnie tylko ten wyciek i stuki na parkingu i to tez musze wysiasc z samochodu bo inaczej nie slychac (przy zamknietych oknach). luzow zadnych nie ma i na dziurach tez nic na stuka, na wprost jade prosto:) wiec czekam az sie pogorszy bo szkoda mi 1k na regeneracje i podroz do lodzi:)
  • 0

#36 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
  • Skąd:Police
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 08:55, 11.06.2010

Dla sprostowania powiem tylko tyle: wykonałem regenerację przekładni, ponieważ miała spore luzy, nie było wycieków, stukało przy zgaszonym jak i przy zapalonym silniku (delikatniej). Autko stwarzało wrażenie jakby pływało na nierównościach. Dodam jeszcze, że reszta zawiechy jest w porządku (łącznie z końcówkami drążków, itp.) - sprawdzone. Dlatego warto było to zrobić, ponieważ od tego zaczyna się wszystko sypać niestety - począwszy od zawiechy a skończywszy na uwalonych tarczach (bicia, itp.) ;-)
  • 0
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#37 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 09:36, 11.06.2010

ale jezeli nie mam luzow to nic innego nie zacznie mi sie sypac. gdyby pojawily sie luzy to na pewno pojade to zregenerowac bo tak nie mozna jezdzic...
  • 0

#38 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
  • Skąd:Police
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 09:41, 11.06.2010

ale jezeli nie mam luzow to nic innego nie zacznie mi sie sypac. gdyby pojawily sie luzy to na pewno pojade to zregenerowac bo tak nie mozna jezdzic...


Dokładnie :ok
  • 0
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#39 matman

matman
  • Forumowicz
  • 308 postów
  • Skąd:Mazury
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan CL9
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:58, 11.06.2010

Mam pytanko dotyczące maglownic w serii VI i VII. Podobno jest w maglownicach jakaś śrubka która umożliwa kasowanie niewielkich luzów na przekładni w maglownicy. Prawda to czy fałsz?

Pozdro!
  • 0

#40 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:146
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 22:09, 11.06.2010

Podobno prawda, mi cos tam regulowali.
  • 0

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#41 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
  • Skąd:Mińsk Maz
  • Silnik:V12
  • Wersja:Mega
  • KM:500+
  • Paliwo:PB
  • Rok:3000
  • Nadwozie:Perfekcyjne
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 15:20, 14.06.2010

prawda, ale reguluje się w minimalym zakresie, jak da się za dużo to kierownica nie wraca na właściwe położenie ;-) Taka korekta na chwilę

No to regeneracji nie będzie :mrgreen:
Pojechałem wyważyć koła jeszcze raz na porządnej maszynie w porządnym zakładzie gdzie kosztuje to dwa razy tyle co zapłaciłem wcześniej.
Wulkanizator jak zobaczył jak sa poklejone ciężarki to aż się za głowe złapał :k Przykładowo były ciężarki po wewnętrznej 40g i zewnętrznej 35g a po zerwaniu okazało się że wystarczy nakleić tylko po wewnętrznej 20g. A na tylnym było 30g naklejone po drugiej stronie 20g plus nabite 10g i na przeciwko 20g!!!! A wystarczyło nabić 25g tylko i nic więcej!!!
Po wyważeniu auto jedzie jak po sznurku, nic nie bije, ani nie drga nawet. Szok jak bardzo źle wyważaja koła!!!
Naprawdę jestem w szoku, że nawet tak prostą rzecz jak wyważenie można spier....
  • 0

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#42 Yogas

Yogas
  • Forumowicz
  • 110 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:03, 14.06.2010

prawda, ale reguluje się w minimalym zakresie, jak da się za dużo to kierownica nie wraca na właściwe położenie ;-) Taka korekta na chwilę

No to regeneracji nie będzie :mrgreen:
Pojechałem wyważyć koła jeszcze raz na porządnej maszynie w porządnym zakładzie gdzie kosztuje to dwa razy tyle co zapłaciłem wcześniej.
Wulkanizator jak zobaczył jak sa poklejone ciężarki to aż się za głowe złapał :k Przykładowo były ciężarki po wewnętrznej 40g i zewnętrznej 35g a po zerwaniu okazało się że wystarczy nakleić tylko po wewnętrznej 20g. A na tylnym było 30g naklejone po drugiej stronie 20g plus nabite 10g i na przeciwko 20g!!!! A wystarczyło nabić 25g tylko i nic więcej!!!
Po wyważeniu auto jedzie jak po sznurku, nic nie bije, ani nie drga nawet. Szok jak bardzo źle wyważaja koła!!!
Naprawdę jestem w szoku, że nawet tak prostą rzecz jak wyważenie można spier....



No to SETH klik na pomogl z pierwszej strony :D

PS A gdzie to ten porzadny zaklad? Na prymasa?
  • 0

Do 27.04.2010 F18B2
Od 29.04.2010:


#43 mopsik

mopsik
  • Forumowicz
  • 54 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:2.0
  • Wersja:comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:13, 21.06.2010

Witam,

Chcialbym poznac Wasza opinie na ten temat.

Mechanik stwierdzil ze z lewej strony przekladni jest mokro a po obadaniu tematu zeby szykowac sie do regeneracji. OK mowie skocze do drugiego mechanika -tez znajomego - zobaczymy co ten powie. Bylem w sobote - faktycznie mokro przy lewej stronie. Przekladnia do regeneracji ale pyta sie mnie czy plyn od wspomagania ubywa. Ja mowie ze nie bo faktycznie poki co jest na maxa i stoi. Na to gosciu zeby tego teraz nie robic a zaczac sie martwic jak plynu zacznie ubywac. No i zebym sobie kupil plyn na ew. dolewke.

Jakie jest Wasze zdanie?? Czy mozna tak jezdzic jesli plynu nie ubywa??

Z gory dziekuje za wszystkie odpowidzi
  • 0
Pozdrawiam

Mopsik

#44 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
  • Skąd:Mińsk Maz
  • Silnik:V12
  • Wersja:Mega
  • KM:500+
  • Paliwo:PB
  • Rok:3000
  • Nadwozie:Perfekcyjne
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 08:23, 21.06.2010

Jeśli masz niewielki wyciek to możesz jeździć ;-)
  • 0

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#45 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 21:57, 11.07.2010

ok koledzy juz zadecydowalem ze maglownica do regeneracji. moje pytanie gdzie najlepiej to zrobic? jestem z okolic katowic (jastrzebie zdroj) wiec do lodzi mam niecale 300km, slyszalem ze gdzies w krk tez robia i niby dobrze ale wolalbym aby mi to ktos potwierdzil. dodam ze nie cena i te km sa najwzniejsze ale jakosc wykonania uslugi. wiec jezeli trzeba to moje jechac nawet na suwalki:)
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: all_gen

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq