Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Wymiana oleju i świec - podsatwowy serwis

VIII olej świece

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#31 backdraft998

backdraft998
  • Forumowicz
  • 1280 postów
  • Skąd:Radom
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:g
Reputacja: 32
Super

Napisano 23:57, 13.03.2019

A gdzie ja napisałem że polecam tanie części ? Wg. Ciebie Mann czy Knecht to jest tanizna ? Zaryzykuje stwierdzenie że na pewno nie są to gorsze części niż te z ASO. Napisałem tylko ze większości sklepów stacjonarnych nie da się zamówić części oryginalnych i wtedy wygodniej kupić dobry zamiennik a nie kombinować z ASO czy kupnem przez internet.

Proszę czytać dokładnie i ze zrozumieniem moje wypowiedzi  :) Gdzie napisałem że są tanie?Co do oleju z ASO to producent pojazdów nie produkuje oleju


Użytkownik backdraft998 edytował ten post 00:00, 14.03.2019

  • 0

#32 VTECkick

VTECkick
  • Forumowicz
  • 184 postów
  • Skąd:...
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type S
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2013
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 18
Dobra

Napisano 00:03, 14.03.2019

Nie no wiem co napisałeś, ale tak skierowałeś wypowiedź jakbym polecał tanie części. Ja leje Shella. Olej OEM tylko do skrzyni.


  • 0

#33 backdraft998

backdraft998
  • Forumowicz
  • 1280 postów
  • Skąd:Radom
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:g
Reputacja: 32
Super

Napisano 00:12, 14.03.2019

Nie no wiem co napisałeś, ale tak skierowałeś wypowiedź jakbym polecał tanie części. Ja leje Shella. Olej OEM tylko do skrzyni.

Wyraziłem tylko swoja opinię :)

Wiele osób w hondach i nie tylko stosuje filtry takich marek jak filtron, man, knecht, sędziszów i wiele innych producentów. Ja czasem stosuje tanie chińczyki ale w civicu. Przy następnej wymianie zastosuje filtron OP 540/1 kosztuje około 10 zł a przede wszystkim różni się pojemnością.

Cytuję wcześniejszą wypowiedz.

Knecht i MANN wcale do tanich nie należą :)A różnice pomiędzy aftermarketem a oryginałem są nie duże.Tylko niektórym nie chce się tego sprawdzić.

Ale nie ukrywam że oryginały części zamiennych np.Końcówki i drążki kierownicze do VIII generacji wycenili mi na 1500 zł w ASO. Wymieniłem na zamienniki.Drążki MOOG i końcówki LEMFORDER .Za dużo mniejsze pieniążki  :)

 

Użytkownik backdraft998 edytował ten post dziś, 22:25


Może wyrażę się bardziej szczegółowo:) 

,,różnice pomiędzy aftermarketem a oryginałem są nie duże,,

Miałem na myśli niektóre drobne rzeczy.Nie cały asortyment oryginalnych części :)


Użytkownik backdraft998 edytował ten post 00:17, 14.03.2019

  • 0

#34 Uzumymw

Uzumymw
  • Forumowicz
  • 118 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:Ma
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 10:46, 14.03.2019

Ale burzę wywołałem swoją wypowiedzią.

Osobiście uważam, że jak coś jest oryginalne (a przy tym dostosowane przez producenta) do silnika czy innych podzespołów, przy czym ta część jest stosunkowo nie droga to po co sobie życie komplikować?

A wypowiedzi typu "brak w sklepie stacjonarnym" albo "czemu kupować w ASO" świadczy tylko o poziomie lenistwa :cwaniak:


Użytkownik Uzumymw edytował ten post 10:50, 14.03.2019

  • 0

#35 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
  • Skąd:Mińsk Maz
  • Silnik:V12
  • Wersja:Mega
  • KM:500+
  • Paliwo:PB
  • Rok:3000
  • Nadwozie:Perfekcyjne
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 11:46, 14.03.2019

Osobiście uważam, że jak coś jest oryginalne (a przy tym dostosowane przez producenta) do silnika czy innych podzespołów, przy czym ta część jest stosunkowo nie droga to po co sobie życie komplikować?

A wypowiedzi typu "brak w sklepie stacjonarnym" albo "czemu kupować w ASO" świadczy tylko o poziomie lenistwa :cwaniak:

 

O to to- popieram

 

Rozumiem jak wahacz zamienniki bardzo dobry kosztuje 250zł a ori 1200zł

Ale jak ludzie wolą kupić tuleje zawieszenia w zamienniku za 50 zł gdzie OEM kosztuje 80 zł to tego nie rozumiem

Ale uszczelki u uszczelniacze- wiadomo od lat ,że zamienniki nigdy nie wytrzymują tyle co OEM a często jest tak ,że odrazu ciekną - różnica w cenie na sztuce 10 zł - a ludzie dalej wolą kupić zamienniki, no tego to już kompletnie nie rozumiem


  • 0

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#36 VTECkick

VTECkick
  • Forumowicz
  • 184 postów
  • Skąd:...
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type S
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2013
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 18
Dobra

Napisano 16:43, 14.03.2019

O to to- popieram

 

Rozumiem jak wahacz zamienniki bardzo dobry kosztuje 250zł a ori 1200zł

Ale jak ludzie wolą kupić tuleje zawieszenia w zamienniku za 50 zł gdzie OEM kosztuje 80 zł to tego nie rozumiem

Ale uszczelki u uszczelniacze- wiadomo od lat ,że zamienniki nigdy nie wytrzymują tyle co OEM a często jest tak ,że odrazu ciekną - różnica w cenie na sztuce 10 zł - a ludzie dalej wolą kupić zamienniki, no tego to już kompletnie nie rozumiem

Panowie już nie naciągajmy faktów. Bardziej mi chodziło o części typu filtr oleju czy powietrza. Bo specjalnie kupowanie na siłę tego przez internet to jakaś mania Hondowska. Części gumowe wiadomo że tylko OEM i każdy o tym wie. A co do lenistwa to nie każdy się nudzi całymi dniami i tylko wyszukuję specjalnie filtr oleju bo musi być logo HONDA... Po prostu trzeba wiedzieć jakie części najlepiej żeby były OEM a jakie można odpuścić... Jaka będzie różnica między filtrem oleju OEM a np. Mannem, który kosztuje podobne pieniądze ? Żadna.


Użytkownik VTECkick edytował ten post 16:46, 14.03.2019

  • 0

#37 Uzumymw

Uzumymw
  • Forumowicz
  • 118 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:Ma
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 19:19, 14.03.2019

Panowie już nie naciągajmy faktów. Bardziej mi chodziło o części typu filtr oleju czy powietrza. Bo specjalnie kupowanie na siłę tego przez internet to jakaś mania Hondowska. Części gumowe wiadomo że tylko OEM i każdy o tym wie. A co do lenistwa to nie każdy się nudzi całymi dniami i tylko wyszukuję specjalnie filtr oleju bo musi być logo HONDA... Po prostu trzeba wiedzieć jakie części najlepiej żeby były OEM a jakie można odpuścić... Jaka będzie różnica między filtrem oleju OEM a np. Mannem, który kosztuje podobne pieniądze ? Żadna.

 

Skoro kosztuje tyle samo to co skłania do zamiennika? Jakaś dziwna mentalność :cyklop:
 


  • 0

#38 VTECkick

VTECkick
  • Forumowicz
  • 184 postów
  • Skąd:...
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type S
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2013
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 18
Dobra

Napisano 19:42, 14.03.2019

To że jest dostępny w moim sklepie gdzie zamawiam olej :) I co to za różnica czy będzie tam pisało HONDA czy MANN jak jakość jest ta sama ? Ja nie rozumiem po co na siłę pakować filtry OEM dla napisu ? Ciekaw jestem czy wszystko masz w swoim aucie brane z ASO.


  • 0

#39 Uzumymw

Uzumymw
  • Forumowicz
  • 118 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:Ma
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 20:12, 14.03.2019

Nie kupuję w ASO bo istnieją sklepy, które sprzedają to samo w normalnych cenach :cwaniak:

Wiedzy na temat jakości zamienników nie mam ale robię tak jak napisałem w postach wyżej. I nie kupuję oryginału dla loga Hondy, tylko dla spokoju w użytkowaniu auta.

 

Z mojej strony temat uważam za zamknięty.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, olej świece

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq