Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Trzeszczenie deski w okolicy lewego słupka

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 wr1987

wr1987
  • Nowy
  • 3 postów
  • Skąd:Limanowa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:s
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:48, 04.03.2019

Zwłaszcza gdy jest zimno pojawia się trzeszczenie trzeszczenie deski w okolicy lewego słupka, raczej nie czesto ale wkurza bo w reszcie auta cisza. Ktoś miał podobnie? Gdzieś natknąłem się na wątek że trzeba zdjąć zaślepkę z boku deski i tam są śruby które trzeba dokręcić? Jak zdjąć tą zaślepkę, bo jest tak wpasowana że nawet nie ma jej jak podważyc?


  • 0

#2 demos900

demos900
  • Nowy
  • 18 postów
  • Skąd:mazowsze
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:05, 23.08.2019

Zwłaszcza gdy jest zimno pojawia się trzeszczenie trzeszczenie deski w okolicy lewego słupka, raczej nie czesto ale wkurza bo w reszcie auta cisza. Ktoś miał podobnie? Gdzieś natknąłem się na wątek że trzeba zdjąć zaślepkę z boku deski i tam są śruby które trzeba dokręcić? Jak zdjąć tą zaślepkę, bo jest tak wpasowana że nawet nie ma jej jak podważyc?

 

Rozbierałem to, żeby zdjąć tę zaślepkę musisz zdemontować ten plastik pod kolumna kierownicza (co się zaczyna od przycisków VSA itd aż do radia). Żeby to zrobić trzeba odkręcić jedną śrubę która jest przy pokrywie od bezpieczników. Po odkręceniu śruby zaczyna się gorsza część bo to siedzi w zatrzaskach i trzeba dosyć mocno szarpnąć z wyczuciem, żeby ich nie połamać. Jak to zdejmiesz to od dołu możesz rękę wsadzić i wypchnąć tę zaślepkę, która też jest na zaczepach. Też mi tam trzeszczy i też w zimę jak samochód jest zimny przez pierwsze pare km jazdy. Demontowałem to, bo w lato powyżej 110km/h mi coś trzeszczy jakby z lewej kratki nawiewu ale niczego tam nie znalazłem co mogłoby taki dźwięk generować i żadnych śrub do dokręcania też nie widziałem.


  • 0

#3 quaku

quaku
  • Forumowicz
  • 50 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:44, 26.04.2020

Sprawdzaliście deskę w rogu przy samej szybie? U mnie tam jest poluzowane i w lato potrafi czasami rezonować.


Użytkownik quaku edytował ten post 16:44, 26.04.2020

  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq