Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Swap K20A6 -> K24A3

VII swap k20a6 k24a3

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 szymo_97

szymo_97
  • Nowy
  • 5 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:i S
  • KM:131
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1993
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:53, 03.03.2019

Cześć wszystkim!
Chciałem się z Wami podzielić wiedzą na temat swapa silnika 2.0 (K20A6) na 2.4 (K24A3) w Acco VII przedlift. 
Niestety podczas tej modyfikacji nie robiłem zbyt dużo zdjęć, natomiast chciałem zawrzeć maksimum teorii i faktów, które powinniście wiedzieć podejmując tę modyfikację.
Żeby nie pisać mega długiego wpisu na forum, który przerażałby swoją długością postanowiłem nagrać o tym materiał.
Znajdziecie w nim informacje takie jak:
-co należy kupić
-jakie działania należy podjąć, aby wykonać operację prawidłowo.
Ponadto zamieszczam raporty zużycia paliwa oraz filmy z osiągów i elastyczności.
 
 
 
Z góry przepraszam za jakość dźwięku, natomiast nie posiadam specjalnie dobrego sprzętu do nagrywania takich materiałów. 
 
Jeśli macie pytanie to zadawajcie je w poście, chętnie odpowiem na wszelkie :)
 
PS Możecie zostawić łapkę i suba. Myślę, że jeśli film zostanie dobrze odebrany to będę nakręcał różne poradniki i manuale związane z tym modelem (i nie tylko). Wiem, że jest to swego rodzaju deficyt, bo nie każdemu wystarczą tylko poradnikowe zdjęcia i opis do przeprowadzenia pewnych czynności. 
 
Nie do końca jestem przekonany czy dział, w którym zamieszczam ten post jest odpowiedni, gdyż nie jest to stricte poradnik, natomiast nie znalazłem lepszego miejsca na forum. Jeśli moderator uzna, że wpis ten znajduje się w niewłaściwym miejscu - z góry przepraszam i proszę o przeniesienie w odpowiednie. :)
 
Pozdrawiam!


  • 0

#2 piotrekk6

piotrekk6
  • Forumowicz
  • 373 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:K24
  • Wersja:Type-S
  • KM:???
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 11:30, 04.03.2019

Dobra alternatywa jak komuś walnie seryjna k20.

 

Druga sprawa to to że trzeba po takiej akcji zmienić dane w dowodzie rej, albo liczyć się z tym że w razie jakiejś szkody ubezpieczyciel może nie wypłacić nam kasy.


  • 0

#3 mlodyolek

mlodyolek
  • Forumowicz
  • 1282 postów
  • Skąd:Wołomin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:200+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 33
Super

Napisano 13:10, 04.03.2019

Musiałby zczytac nr silnika lub codziennie wertowac forum aby zobaczyć różnice między 2.0 a 2.4 bo jak ktoś nie wie co i jak, postawi obok siebie 2.0 i 2.4 to różnicy nie zobaczy
  • 0

Krótki bieg, dlugi dyfer. To jest pie**olnięcie


#4 total_psotal

total_psotal
  • Forumowicz
  • 56 postów
  • Skąd:WD
  • Silnik:mam
  • Wersja:taka z 4 kołami
  • KM:50+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:0
  • Nadwozie:Malowane
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:12, 04.03.2019

PS Możecie zostawić łapkę i suba. Myślę, że jeśli film zostanie dobrze odebrany to będę nakręcał różne poradniki i manuale związane z tym modelem (i nie tylko). Wiem, że jest to swego rodzaju deficyt, bo nie każdemu wystarczą tylko poradnikowe zdjęcia i opis do przeprowadzenia pewnych czynności. 

 


 

Nie będę zostawiał łapek czy subów. Ja wolę normalny "pisano-obrazkowy" poradnik (chociażby dlatego że wydrukowany mogę mieć w garażu, a nie brudną ręką przewijać i stopować film, żeby zobaczyć gdzie ta śruba), tym bardziej nie filmy jutuberów, siema mordy i mordercy, dzisiaj wam pokażę jak układać panele. Dobry materiał sam się obroni. Nawet z układania paneli! 

A żeby pozostać w temacie, to zmiana silnika powinna być wbita w dowód, żeby było zgodnie z prawem. Dobrze że o tym wspominacie, ważne żeby mieć pełen pogląd na sprawę. A co kto zrobi, to decyzja indywidualna :)


  • 0

#5 ZENek

ZENek
  • Forumowicz
  • 214 postów
  • Skąd:Bielsko-Biała, Żywiec
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:34, 04.03.2019

Małe uzupełnienie tematu :)

https://www.youtube....h?v=lLRW56di-tQ


  • 0

Była: Honda Accord 1.6 LS   Moje Acco CG7

Jest: Honda Accord 2.0 Sport


#6 lbx3046

lbx3046
  • Forumowicz
  • 368 postów
  • Skąd:Puławy
  • Silnik:K20
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM1
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 22:03, 04.03.2019

A moim zdaniem co ten wpis do dowodu da.. oprócz wyższej składki ubezpieczeniowej OC nic.
  • 0

Accord II 85r ->Accord III 87r->Accord CB7 91->Accord CC7 94r->Accord CG8 99r ->Accord CM1 + Civic EP2 01r->CM1+ Civic IX 16r


#7 szymo_97

szymo_97
  • Nowy
  • 5 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:i S
  • KM:131
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1993
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:28, 05.03.2019

Kwestie formalne to już sprawa sumienia każdej osoby, dla mnie szkoda czasu i pieniędzy straconych w WK,skp itd. na takie akcje.
Co ciekawe składka oc u mojego ubezpieczyciela dla a co 2.0 i 2.4 jest dokładnie taka sama.
Natomiast oczywiście byłoby bardziej w porządku w papierach, gdyby zmianę tę wprowadzić.
  • 0

#8 remi_11

remi_11
  • Forumowicz
  • 137 postów
  • Skąd:Rybnik
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Executive
  • KM:180
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 08:16, 05.03.2019



Nie będę zostawiał łapek czy subów. Ja wolę normalny "pisano-obrazkowy" poradnik (chociażby dlatego że wydrukowany mogę mieć w garażu, a nie brudną ręką przewijać i stopować film, żeby zobaczyć gdzie ta śruba), tym bardziej nie filmy jutuberów, siema mordy i mordercy, dzisiaj wam pokażę jak układać panele. Dobry materiał sam się obroni. Nawet z układania paneli!

A żeby pozostać w temacie, to zmiana silnika powinna być wbita w dowód, żeby było zgodnie z prawem. Dobrze że o tym wspominacie, ważne żeby mieć pełen pogląd na sprawę. A co kto zrobi, to decyzja indywidualna :)

Przecież mówił, ze za mało zdjęć zrobił. W filmie wytłumaczył co i jak ogólnie.
Jak ktos chce zrobić swap to go zrobi bo jak już silnik wciągnięty to trzeba działać dalej.
Było powiedziane ze to wszystko pasuje p&p, mi to wystarczy.


Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, swap, k20a6, k24a3

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq