Skocz do zawartości


RODO w HAKP

VII

Problem Z Alarmem oryginalnym / Włączający się samoistnie Alarm. / Wyłączenie Alarmu

VII alarm

  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

#46 accord giedlaro

accord giedlaro
  • Forumowicz
  • 93 postów
  • SkÄ…d:leżajsk
  • Silnik:K20
  • Wersja:touring
  • KM:252
  • Paliwo:PB
  • Rok:2018
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 18:48, 25.02.2019

sprawdź wyÅ‚Ä…cznik pod maskÄ… i zamek bagażnika (rozkręć i oczysć zestyki w zamku) jesli to  nie bÄ™dzie to przewody bagażnik i buda w tym miejscu co siÄ™ zginajÄ…


  • 0

krzysiek


#47 hondamen

hondamen
  • Forumowicz
  • 206 postów
  • SkÄ…d:Szczecin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:T
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:01, 17.02.2020

WyglÄ…da na to że jest to tak trudne że nikt nie chce pomagać :-) Ja swojego zaprowadziÅ‚em do elektryka i dostaÅ‚em potem fotki....alarm zwariowaÅ‚ od zwarcia w bagażniku dlatego że pÅ‚yn do spryskiwaczy z tylnej klapy zaciekaÅ‚ do bagażnika i tam zrobiÅ‚a siÄ™ kaÅ‚uża gdzieÅ› pod wykÅ‚adzinami zalaÅ‚o kostkÄ™ i Å‚adnie siÄ™ "smażyÅ‚o" wszystko, diagnoza u mnie byÅ‚a uszkodzona kostka z tyÅ‚u która uszkodziÅ‚a caÅ‚Ä… puszkÄ™ z bezpiecznikami pod kierownicÄ…-używana okoÅ‚o 200 do 250 zÅ‚ zaÅ‚atwiÅ‚a sprawÄ™ i obecnie alarm siÄ™ nie wzbudza, mam nadziejÄ™ że chociaż nakierowaÅ‚em na problem z puszkÄ… bezpieczników pod kierownicÄ… 

hej oddgrzeje kotleta powiedz gdzie miales ta kostke od alarmu? bo mam ten sam problem


  • 0

#48 sidiks

sidiks
  • Nowy
  • 8 postów
  • SkÄ…d:Southampton
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 06:40, 18.02.2020

Witam
Podłącze się pod temat aby nie zakładać nowego.
Mam podobny problem z alarmem. Otóż w moim przypadku podczas jazdy lub postoju wyskakiwało info o otwartej klapy. Powodowało to też problem z załączeniem alarmu. Sądziłem że to problem z czujnikiem który jest w zamku więc odłączylem zasilanie do tego zamka tuż przy nim odpinając kostkę. Błąd otwartej klapy zniknął i można było bez problemu uzbroić alarm. Sądziłem że tymczasowo rozwiązałem problem do czasu aż kupię nowy zamek. Niestety zaczął wyrywkowo załączać się alarm niezależnie od pory dnia czy nocy. Zacząłem zostawiac otwarty samochód pod domem. Jednocześnie przestałem sie nim tez poruszać gdyż nie chciałem aby gdzieś zaczął wyć bez mojej wiedzy. Po dwóch dniach okazało się że padł akumulator. Naładowałem go dwa dni temu. Wczoraj włożyłem ponownie do samochodu, przejechałem się i wieczorem zamknąłem go z kliczyka. W nocy dwa razy obudził mnie alarm więc odłączylem akumulator. Akumulator naładowany na maksa więc teoria że spadkiem napięcia wydaje się nie być problemem. Gdzie szukać przyczyny tej uciążliwej usterki?
  • 0

#49 Åšlepak

Åšlepak
  • Administrator
  • 6024 postów
  • SkÄ…d:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 10:24, 09.03.2020

Przyczyn tej usterki szukaÅ‚bym jednak w akumulatorze, luźnych klemach, sÅ‚abych poÅ‚Ä…czeniach masowych auta i zmierzyÅ‚ bym pobór prÄ…du po godzinie od zamkniÄ™cia auta, bo może jakaÅ› lampka w kabinie,dokÅ‚adane radio, dokÅ‚adany moduÅ‚ BT czy inny wynalazek po prostu kradnie "prÄ…d"  

 

http://www.accordklu...accord-vii-gen/

 

Przeczytaj ten temat, NAPIĘCIE akumulatora NIE JEST wyznacznikiem kondycji jego, mam stary akumulator co ma 12.6v w spoczynku, ale nie ma gęstości elektrolitu, jest zasiarczony, a prąd rozruchowy to 290A z 680A.

 

 

ZdarzyÅ‚o mi siÄ™ i na miesiÄ…c zostawić samochód uzbrojony/zamkniÄ™ty i nigdy przez ten czas, nawet przy temp. +2/+4 nie byÅ‚o problemu żeby akumulator siÄ™ rozÅ‚adowaÅ‚, wsiadaÅ‚em i odpalaÅ‚ bez najmniejszych problemów. 


  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 


#50 niemcu

niemcu
  • Moderator
  • 484 postów
  • SkÄ…d:MyÅ›lenice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 05:42, 27.03.2020

Witam
Podłącze się pod temat aby nie zakładać nowego.
Gdzie szukać przyczyny tej uciążliwej usterki?


Gdzie odłączyłeś u siebie syrenę od alarmu? Ja, kupując samochód, miałem już to zrobione.
  • 0

#51 Honda. Love this Car

Honda. Love this Car
  • Nowy
  • 4 postów
  • SkÄ…d:WaÅ‚cz
  • Silnik:2.2
  • Wersja:S
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:05, 05.11.2020

MiaÅ‚em podobny problem. Auto staÅ‚o ponad 3 tygodnie i aku padÅ‚o do zera. OtworzyÅ‚em auto kluczykiem ,wypiÄ…Å‚em aku naÅ‚adowaÅ‚em przez cala noc. Rano zakÅ‚adam i alarm wyje . Po zamkniÄ™ciu z pilota cisza przez 3 sekundy, później wyje znowu. SpanikowaÅ‚em i odÅ‚Ä…czyÅ‚em syrenÄ™. Po tym fakcie na desce rozdzielczej po każdym odpalaniu silnika zapalaÅ‚a  mi siÄ™ taka maÅ‚a czerwona dioda od alarmu dosÅ‚ownie na 2 może 3 sekundy. Nie byÅ‚o tak nigdy wczeÅ›niej. PomyÅ›laÅ‚em- spoko najważniejsze, ze syrena nie wyje. Po kilku dniach aku znowu rozÅ‚adowany. Wkurzony pojechaÅ‚em do sklepu po nowy . szybka wymiana starego na nowy i dalej jazda. MaÅ‚a czerwona dioda dalej zapala siÄ™ po odpaleniu na kilka sekund(widocznie sygnalizuje ,ze cos jest nie tak z alarmem, w moim przypadku odÅ‚Ä…czona syrena alarmu). Po 2 tygodniach  wkur@@@ny na maksa ,bo nowy aku pusty na maksa. ZadzwoniÅ‚em do poleconego elektryka samochodowego opowiedziaÅ‚em o co chodzi. KazaÅ‚ mi podÅ‚Ä…czyć syrenÄ™  i nie przejmować siÄ™ , ze wyje. Ma wyć  :zoltek:  od tego jest. ZamknÄ…Å‚em drzwi z pilota tak jak kazaÅ‚ przytrzymujÄ…c przez okoÅ‚o 3 sekundy przycisk, ponownie otworzyÅ‚em z pilota przytrzymujÄ…c 3 sekundy i tak chyba ze trzy razy. Ku mojemu zdziwieniu syrena siÄ™ wyÅ‚Ä…czyÅ‚a i zaprogramowany od nowa alarm wyÅ‚Ä…czyÅ‚ ten cholerny bÅ‚Ä…d na desce rozdzielczej. Wszystko gra jak powinno, jeżeli chodzi o alarm. Pozdrawiam wszystkich. SzerokoÅ›ci 


  • 0

#52 bartox88

bartox88
  • Forumowicz
  • 139 postów
  • SkÄ…d:Knurów
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:S
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:49, 13.11.2020

Potwierdzam. U mnie tez alarm zaczął nagle hałasować. Odłączyłem aku, ale to nic nie dało, gdyż po ponownym podłączeniu problem powrócił. Na szczescie znalazłem Twoj wpis i przytrzymalem przez 3 sekundy przycisk zamykania drzwi, następnie 3 sekundy na otwieranie i alarm sie wyłączył. Poki co problem nie wrócił. Dziekuje Honda. Love this Car za pomoc

Użytkownik bartox88 edytował ten post 22:50, 13.11.2020

  • 0

#53 Åšlepak

Åšlepak
  • Administrator
  • 6024 postów
  • SkÄ…d:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 17:52, 12.01.2021

Witam, panowie ja mam z kolei taki problem że nie spodziewane włącza się alarm w moim CL9.. Zamykam normalnie z centralki alarm się uzbraja i po jakimś tam czasie różnie to jest raz 10 min a raz parę godzin i jeeeebut włącza się alarm ktoś miał taki dziwny przypadek i może coś podpowiedzieć ?? Jest to dość słaba sprawa bo dokładnie przed chwilą zaczął wyć a jest godzina 24.. Ktoś? Coś?

 

I jak rozwiÄ…zaÅ‚eÅ› problem? Bo od wczoraj mam dokÅ‚adnie to samo... raz wyjÄ™ po 10 minutach, raz po godzinie. 


  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 


#54 Åšlepak

Åšlepak
  • Administrator
  • 6024 postów
  • SkÄ…d:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 15:20, 17.01.2021

Jako że nie doczekałem się odpowiedzi, a stara gwardia szturmem telefonicznie pomogła mi w rozwiązaniu problemu napiszę co warto zrobić/sprawdzić w rozwiązaniu problemu włączającego się fabrycznego alarmu. Podzielę się informacjami które zebrałem.

 

U mnie alarm włączaj się raz po 5 minutach, raz po godzinie.

 

Tyczy się to sedana n22. Pewnie w kombi i innych silnikach będzie tak samo

 

 

 

Na dzień dobry:

  • Powyższa procedura kodowania alarmu poprzez przytrzymanie przez 3 sekundy przycisku wÅ‚Ä…czenia/zamkniÄ™cia auta.

  • Sprawdzenie wszystkich czterech kraÅ„cówek w drzwiach czy dziaÅ‚ajÄ… ( czy gaszÄ… i zapalajÄ… Å›wiatÅ‚o w Å›rodku).

  • RozÅ‚Ä…czenie przedniego czujnika otwarcia maski (jedna wtyczka do rozÅ‚Ä…czenia pod zamkiem maski) trzeba zdjąć górnÄ… osÅ‚onÄ™ chÅ‚odnic).

  • RozÅ‚Ä…czenie dwóch wtyczek pod wykÅ‚adzinÄ… bagażnika/klapy. OdÅ‚Ä…czamy jednÄ… wtyczkÄ™ niebieskÄ… dwu pinowÄ… i trzy pinowÄ… od zamka klapy bagażnika

  • Zdejmujemy boczek drzwi przednich lewych i rozÅ‚Ä…czamy kostkÄ™ trzy pinowÄ… szarÄ… trochÄ™ poniżej rygla od drzwi.

 

Niestety u mnie wszystkie powyższe czynnoÅ›ci nie przyniosÅ‚y efektu, jak alarm "wyÅ‚" tak wyÅ‚ dalej. Także pewnie gdzieÅ› dalej kabel jest uszkodzony, lub sama centralka utradzwiÄ™kowa itd, a to już rozbieranie caÅ‚ego auta żeby alarm naprawić. 

 

 

Także niestety  trzeba przejść do odÅ‚Ä…czenia alarmu caÅ‚kowicie.

 

  • Jest to bezpiecznik nr 7 (7.5A) pod maskÄ… silnika w dużej skrzynce bezpieczników:

 

6794806800_1610892622_thumb.jpg 

 

 

DziaÅ‚a wtedy centralny zamek i caÅ‚a resztÄ…, nie mamy tylko mrugania kierunkami przy zamkniÄ™ciu/otwarciu auta, co ciekawe wyjÄ™cie w/w bezpiecznika powodujÄ™ jeszcze to że Å›wiatÅ‚a pozycyjne/mijania/drogowe wÅ‚Ä…czajÄ… siÄ™ i wyÅ‚Ä…czajÄ… po zapÅ‚onie auta  :diabelgrin:  

 

 

Å»eby alarm w nocy nie wyÅ‚, a sÄ…siedzi CiÄ™ nie zabili prawie jak to byÅ‚o w moim przypadku, to można także szybko odÅ‚Ä…czyć alarm poprzez  otwarcie drzwi, wyjÄ™cie caÅ‚ego panelu szyb do góry i odÅ‚Ä…czenie dwóch wtyczek od panelu. 

To w panelu jest cały moduł "komfortu" w tym właśnie alarm.

 

Jedyne co mógłbym jeszcze sprawdzić to jest właśnie podmiana całego panelu szyb, tylko że musi być od konkretnej wersji auta i ma tu znaczenie zarówno przedlift/polift/diesel/bp/UK-EU/ jak i rodzaj nadwozia, a na chwilą obecną takiego panelu do siebie nie znalazłem.

 

 

Mam nadziejÄ™ że komuÅ› pomogÅ‚em. A "starej ekipie" ze stolicy bardzo dziÄ™kuje za pomoc i cierpliwość!!  :zakaz:  :zakaz:  :zakaz:  :zakaz: 


  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 


#55 Maks2010

Maks2010
  • Nowy
  • 9 postów
  • SkÄ…d:Prabuty
  • Silnik:2.0
  • Wersja:es
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:45, 04.02.2021

Witam wszystkich. Mam podobny problem co kolega 

Honda. Love this Car

Aku padło kupilem nowy tez padł po tygodniu. Po zamknieciu zaczeła świecic czerwona kontrolka od alarmu przy zegarach. wczesniej nie swieciła bo mam alarm dodatkowy ''anty thieft'' z dioda pod klimatyzacja. I zawsze ta swieciła. Teraz swieca obie. Dioda przy zegarach mruga 7-8 razy po zamknieciu potem co kilka sekund. Czy to może być przyczyną rozładowywania aku? ?? Jeżeli tak to jak to naprawiC? ??

Dodam tylko że alarm nie wyje i auto zamyka sie normalnie. Tylko rozÅ‚adowuje akumulator. 


Użytkownik Maks2010 edytował ten post 12:48, 05.02.2021

  • 0

#56 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8876 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 14:33, 04.02.2021

BT masz?


  • 0

#57 Maks2010

Maks2010
  • Nowy
  • 9 postów
  • SkÄ…d:Prabuty
  • Silnik:2.0
  • Wersja:es
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:49, 05.02.2021

Sorry ale nie wiem co oznacza BT.....


  • 0

#58 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8876 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 12:55, 05.02.2021

Fabryczny gÅ‚oÅ›nomówiÄ…cy zestaw Bluetooth. 


  • 0

#59 Maks2010

Maks2010
  • Nowy
  • 9 postów
  • SkÄ…d:Prabuty
  • Silnik:2.0
  • Wersja:es
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:14, 05.02.2021

Tak. Jest. Tylko jak próbowaÅ‚em poÅ‚Ä…czyć telefon z nim to nie mogÅ‚o go sparować. MyÅ›laÅ‚em że to wina telefonu 


  • 0

#60 Åšlepak

Åšlepak
  • Administrator
  • 6024 postów
  • SkÄ…d:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 15:41, 05.02.2021

To odłącz bt, bo to jest twój winowajcą czemu aku pusty. Znajdziesz wszystko na forum pod hasłem "złodziej prądu".
Pozdrawiam
  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, alarm

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq