Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Dziwne odgłosy wychodzące ze wspomagania w VIII 08-

VIII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Radek89

Radek89
  • Nowy
  • 2 postów
  • Skąd:Żagań
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:21, 13.02.2019

Witam, jestem nowy na tym forum. Przede wszystkim zarejestrowałem się po to, by dowiedzieć się czy ktoś ma podobny problem do mojego. Mam Accorda VIII z końca 2008r z silnikiem benzynowym 2.0. Od kiedy kupiłem auto (jakieś pół roku temu) słyszę dziwne odgłosy wychodzące od wspomagania. Sprawdzałem to już z moim mechanikiem. Jest to odgłos jakby był stary płyn w przekładni, słyszę to podczas skręcania w miejscu lub podczas ruszania. Specjalnie sprawdzaliśmy czy nie ma tam żadnego zbiorniczka na płyn, ale nic tam nie znaleźliśmy. Od silniczka wychodzą przewody i to wszystko. Wiem, że jest tam wspomaganie elektryczne... ale wiem, że niektóre auta jak np Ople mają pomimo elektrycznego układu wspomagania dodatkowy zbiornik na płyn.

 

Ma ktoś podobny przypadek w Accordzie VIII? Już myślałem by psiknąć tam jakimś WD-40 ale no nawet nie mam pojęcia gdzie :)


  • 0

#2 grinmint

grinmint
  • Forumowicz
  • 473 postów
  • Skąd:Błonie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 19:17, 13.02.2019

Na dole strony masz wszystko.
  • 0

#3 Radek89

Radek89
  • Nowy
  • 2 postów
  • Skąd:Żagań
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:05, 13.02.2019

Chodzi o temat "Dziwne stukanie w maglownicy"?
czytałem to, ale to nie jest to samo co u mnie. Nic nie stuka, to odgłos jakby lekkiego wycia...mi to bardzo przypomina jakby mało płynu było. Ale no tam nie ma gdzie dolać go :D


  • 0

#4 keraj9

keraj9
  • Nowy
  • 17 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Elegance Automat
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:cu1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:22, 13.02.2019

Chodzi o temat "Dziwne stukanie w maglownicy"?
czytałem to, ale to nie jest to samo co u mnie. Nic nie stuka, to odgłos jakby lekkiego wycia...mi to bardzo przypomina jakby mało płynu było. Ale no tam nie ma gdzie dolać go :D

Wspomaganie jak pisałeś jest elektryczne  i nie ma żadnego zbiorniczka na płyn, a tym samym nie ma żadnego płynu. Zgodnie z instrukcja serwisową  podczas przeglądu  B należy sprawdzić nasmarowanie listwy zębatej, może tutaj tkwi problem.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq