Skocz do zawartości


RODO w HAKP

holenderska instalacja problem


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
67 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:19, 23.11.2008

Witam w swoim Accordzie mam instalacje gazową AGSystem. Jakiś holender. Ostatnio jak dojezdzam do skrzyzowań i wysprzeglam auto to mi gaśnie. Co tu zrobic?
w holendrach są filtry? gdzie to kupić? gdzie to znaleśc w samochodzie heh.pozdro :-/

#2 Sopelblue

Sopelblue
  • Forumowicz
  • 17 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:13, 24.11.2008

Czy te objawy są tylko na gazie czy też może i na benzynie?

#3 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 12:33, 24.11.2008

Ja miałem Lagunę z Holandii wraz z instalacją oczywiście holenderską i nie miała filtra.

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#4 conoor

conoor
  • Forumowicz
  • 21 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:23, 24.11.2008

miałem opla astre z holandi z instalacją LPG.filterek był a raczej miejsce na filter bo go w środku nie było a sam filter dokupiłem na pierwszej lepszej stacji LPG

#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:57, 24.11.2008

Czy te objawy są tylko na gazie czy też może i na benzynie?

na bezynie a leje tyklo 98+ chodzi bez zarzutu, tylko ten gaz ... ktoś mi mówił zebym reduktor wyczyscil ale troche sie boje bo nierobilem tego

#6 Lechuuu

Lechuuu
  • Forumowicz
  • 20 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:31, 12.06.2009

Ja również mam instalke AG w swoim accordku (tak właściwie accordka mam od wczoraj :) ) i mam tez problem z gazikiem na niskich obrotach, czasami na biegu jałowym umie zejść do bardzo niskich obrotów (coś koło 300) i zgaśnie silnik, a czasami zejdzie do niskich a zaraz podejdzie do około 800 i tak trzyma i lekko falują obroty... podczas jazdy jest wszystko ok... Dodam jeszcze że zauważyłem że jak silnik jest zimny to ma większe skłonności do gaśnięcia, jak się rozgrzeje to chodzi w miarę ok. Spotkał się ktoś z takim problemem??? Może jakaś podpowiedz?

#7 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 13:24, 13.06.2009

Szkoda,że przed zakupem Hondy nie trafiłeś na nasze forum,bo auto z holenderską instalacją gazową jest trudne do ogarnięcia,a serwisy na terenie RP można liczyć na palcach jednej ręki.Pewnie będziesz w niejednym zakładzie to zobaczysz,że nikt nie będzie chciał ogarnąć tej instalki.
Znalazłem taki zakład blisko Ciebie,zadzwoń robią Prinsa to i może mają pojęcie odnośnie AG:
http://firmy.auto.co...=11&lang=polish

#8 Lechuuu

Lechuuu
  • Forumowicz
  • 20 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:35, 13.06.2009

Nie wiedziałem że kupie tak nagle Accorda... pojawił się tak nagle... :-) Na początek muszę wymienić filtry i może coś pomoże...

#9 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 17:27, 13.06.2009

Spróbuj wymienić,ale nie wiadomo ile ta instalacja w Twoim Acco ma przejechane.Jeżeli dużo to z gratami może być nie wesoło i propozycja jest taka aby wymienić na coś naszego.

#10 Lechuuu

Lechuuu
  • Forumowicz
  • 20 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:33, 13.06.2009

Instalacja siedzi w samochodzie od 2001 roku... czyli coś koło roku od daty produkcji... przejechane jest 250 tys km (przebieg oryginalny bo sprowadzał samochód kuzyn więc nie było grzebane). Ogólnie autko chodzi super, jak się rozgrzeje troszkę silnik to chodzi na gazie tak samo jak na benzynie. Samochód stał jakieś z 3 miesiące w komisie w niemczech, od czasu jak go mam to sytuacja się poprawia... coraz mniej gaśnie, chociaż obroty nadal niskie (około 500 obr - też tak macie?) Skrzynia automat. Za jakiekolwiek sugestie będę wdzięczny, po niedzieli atakuje gazowników... :-D Mam nadzieje że pomimo tych 250 tys silnik chyba nie jest zajechany???

#11 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 11:36, 14.06.2009

Samochód stał jakieś z 3 miesiące w komisie w niemczech, od czasu jak go mam to sytuacja się poprawia... coraz mniej gaśnie, chociaż obroty nadal niskie (około 500 obr - też tak macie?)


Skąd wiesz, że to akurat 500 obr/min ?? jeżeli sugerowałeś się podziałką obrotomierza i masz tak jak Jarek pokazał http://www.accordklu...php?p=8791#8791 to masz OK czyli 750 :->

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#12 Lechuuu

Lechuuu
  • Forumowicz
  • 20 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:40, 14.06.2009

Faktycznie... mam tak jak pokazał Jarek... moje niedopatrzenie ;-)

#13 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 12:04, 14.06.2009

Ja również mam instalke AG w swoim accordku

Jak możesz to zapodaj jakie masz podzespoły tej instalacji.Wrzucę to na zaprzyjaźnione forum i może coś doradzą.

#14 Lechuuu

Lechuuu
  • Forumowicz
  • 20 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:18, 14.06.2009

Spojrzałem na ten obrotomierz... mam 500 obr/min... wydaje mi się trochę mało, kiedyś w civicu miałem równe 750-800, czemu tu tak mało??? No chyba że ta kreska oznacza 750???
Dołączona grafika

Moja instalacja:

Sterownik:
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Wtryski:
Dołączona grafika

Przełącznik gazu:
Dołączona grafika

Parownik schowany pod filtrem powietrza, trochę dostęp utrudniony i musiałbym skorzystać z kanału, ale jesli będzie konieczne to zrobie jakieś zdjęcie...

Co ciekawe, nie mogę doszukać się żadnego filtra gazu...
Na zdjęciu gdzie pokazany jest ten wtryskiwacz jest napisane Defet... może miało być defekt??? Czyżby ten cały wtryskiwacz byłby do wymiany???

Proszę o pomoc :->

#15 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 16:02, 14.06.2009

Ok poszło na forum lpg i czekamy na podpowiedzi fachowców :mrgreen:




IPB Skin By Virteq